JOB AIR Technic získal oprávnění k údržbě letounů Boeing 737 MAX

Opravárenský hangár na letišti Leoše Janáčka v Mošnově. Pramen: JOB AIROpravárenský hangár na letišti Leoše Janáčka v Mošnově. Pramen: JOB AIR

JOB AIR očekává, že první větší počty MAXů budou potřebovat údržbu na konci tohoto roku.

Letecké opravny JOB AIR Technic, které sídlí na letišti Mošnov, rozšiřují nabídku služeb. Nově získaly od Úřadu pro civilní letectví oprávnění k údržbě letounů Boeing 737 MAX. Firma to dnes oznámila v tiskové zprávě.

„Jsme rádi, že se nám podařilo získat oprávnění umožňující těžkou údržbu této nové generace letadel. Stejně jako Airbus A320neo bude Boeing 737 MAX typem stroje, který bude hrát ve světě narrow body, tedy úzkotrupých letadel, v příštích letech hlavní roli,“ uvedl šéf JOB AIR Technic Vladimír Stulančák.

Letouny Boeing 737 MAX jsou v provozu od roku 2016, po dvou nehodách ale byly v roce 2019 zhruba tři stovky letadel uzemněny. Začátkem loňského roku byl jejich komerční provoz znovu povolen. „Boeingy 737 MAX budou již brzy potřebovat pravidelnou údržbu. Jsme proto ve spojení s některými leasingovými společnostmi a operátory, kteří tento typ provozují. Očekáváme, že první větší počty MAXů budou potřebovat údržbu na konci tohoto roku a jsme na to připraveni. Záleží samozřejmě na tom, jaká bude letošní letní sezona,“ doplnil Stulančák.

V rámci těžké údržby letadel se provádějí pravidelné předepsané revizní prohlídky, náročnější opravy, modifikace letadlových systémů a konstrukcí, výměny motorů, výměny podvozků a modifikace interiérů kabiny. Často je spojena se změnou provozovatele letadla či s jeho vrácením od provozovatele zpět leasingové společnosti. Společnost JOB AIR Technic, která je od roku 2016 součástí holdingu Czechoslovak Group, se právě na těžkou údržbu specializuje.

Těžkou údržbu MAXů může provádět i ruzyňská firma Czech Airlines Technics (CSAT), která majetkově patří pod státní Letiště Praha. Certifikát má od loňského dubna.

Tagy Boeing 737 MAX Job Air Technic
2 komentáře