CSAT získaly oprávnění na údržbu 737 MAX, prvním zákazníkem je polský LOT

Boeing 737 MAX 8 společnosti LOT v péči Czech Airlines Technics. Foto: CSATBoeing 737 MAX 8 společnosti LOT v péči Czech Airlines Technics. Foto: CSAT

V Praze budou odstavena další nevyužitá letadla, konkrétně 6 737 MAX 8.

Czech Airlines Technics (CSAT), které majetkově patří pod státní Letiště Praha, začíná nově zákazníkům poskytovat také servis letadel typu Boeing 737 MAX. Díky novému oprávnění, které získaly od Úřadu pro civilní letectví ČR, rozšíří nabídku divize těžké údržby. Prvním zákazníkem se v půlce dubna stala letecká společnost LOT Polish Airlines. O novém oprávnění dnes informovala společnost v tiskové zprávě.

„Letadla typu Boeing 737 MAX zařazují do svých flotil letecké společnosti po celém světě, proto jsme se rozhodli, že nyní je správný čas rozšířit naše služby také o tento typ. Nabídneme tak zákazníkům servis i pro jejich postupný návrat do provozu,“ uvedl Pavel Haleš, předseda představenstva Czech Airlines Technics.

Polské aerolinky poslaly do Prahy letadlo s registrací SP-LVB. Jedná se o historicky první revizi tohoto typu letadla v pražském hangáru F. CSAT doufají, že rozšířením portfolia služeb těžké údržby navíc umožní navázat dlouhodobou spolupráci nejen s leteckou společností LOT, ale i s dalšími zákazníky z řad dopravců i leasingových společností.

Další 737 MAX na odstavení

Jakékoliv práce v divizi těžké údržby jsou i součástí balíčku služeb, které Czech Airlines Technics nabízejí zájemcům o dlouhodobé parkování letadel. „Jelikož je po parkování letadel na trhu velká poptávka, zprostředkujeme v následujících týdnech pro významné leasingové společnosti parkování dalších šesti letadel typu Boeing 737 MAX 8 na Letišti Václava Havla Praha. Díky rozšíření oprávnění pro těžkou údržbu i pro tento typ, zajistíme vlastníkům letadel zároveň i hangárovou údržbou a připravíme stroje na uvedení do letového provozu, jakmile získají nového provozovatele,“ dodal Haleš. O letadla jakého zákazníka půjde není zatím veřejné.

Boeing 737 MAX 8 společnosti LOT v péči Czech Airlines Technics. Foto: CSATBoeing 737 MAX 8 společnosti LOT v péči Czech Airlines Technics. Foto: CSATBoeing 737 MAX 8 společnosti LOT v péči Czech Airlines Technics. Foto: CSAT
Tagy Boeing 737 MAX csat Czech Airlines Technics LOT LOT Polish Airlines
1 komentář