LOT 3a leaderboard

Job Air má na letišti v Mošnově nový hangár, zaměstnance hledá i na Filipínách

A321 společnosti Aeroflot před novým hangárem Job Air Technic. Foto: JATA321 společnosti Aeroflot před novým hangárem Job Air Technic. Foto: JAT

Letecké opravny Job Air Technic finišují s novým hangárem na letišti v Mošnově. Nové zázemí prošlo tento týden kolaudací, zbývá

Zpět na článek
29 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Honza

V tomhle se aspoň částečně letišti Mošnov daří. Spustili pravidelný cargo let, firmy kolem relativně rostou. Třeba to bude jako se vším v Česku, my nejsme žádní ekonomičtí tygři, ale pomalu ale jistě se to v Mošnově bude rozrůstat.

Jiří

Ano, díky za ty težké naložené nákladní stroje se čtyřmi starými hlučnými motory startující směrem nad ostravu s plným tahem v necelé kilometrové výšce nad několik městských částí s dohromady 120 000 obyvateli ve 2:30 – 4:00 ráno. Je to stále častější a když se trefí na neděli, tak to je opravdu zážitek – takový růst si strčte teda někam 🙁

Pilotí potěr

Až bude na Mošnově stejný provoz jako v Praze a letadla budou odlétat co pár minut, pak remcejte. Pořád všichni vykládáte, jak je škoda, že na letiště nic nelétá. A když se konečně začně něco dít, stěžujete si jak malé holky.
Doufám, že se provoz, jak denní, tak noční, bude nadále rozrůstat. Letiště má obrovský potenciál.

Jiří

Praha má hned několik projektů, jak snížovat hlukovou zátěž obyvatel a to nejen v nočních hodinách. Ostrava má 7 nebo kolik let starou studii, kdy nepamatuju, že by v noci vůbec něco nákladního startovalo, a na základě této studie tvrdí, že není třeba podnikat žádné kroky na snižování hluku. Navíc to teď posílají často směrem nad ostravu, ikdyž povětrnostní podmínky nevylučují start na druhou stranu. Letiště mělo obrovský potenciál tak před 15 lety.

Zdá se, že příliš aktuálních informací nemáte.

Pilotí potěr

Je zcela logické, že nezasvěcení a neinformovaní lidé jako Vy, budou mít obdobné názory. Obzvlášť když všichni koukáte na „objektivní pohled českých médií“. Kdyby jste se v problematice pohybova řadu let jako já, měl byste jiný pohled na věc.
A pokud Vám vadí létání nad Ostravou, stěžujte si na ÚCL. Odlety řídí dispečeři. Pořád navíc srovnáváte desítky nočních letů Prahy v rámci jednoho dne s jednotkami nočních odletů z Ostravy v rámci týdne.

Jiří

Je vidět, jak moc se v problematice pohybujete – hlukovou zátěž a překračování limitů řeší KHS a nikoli ÚCL 😉

Bob S.

Hm.,predcasne zmoudrely synku, a na ktere ultralehke konstrukci beres sve zkusenosti?

Panakis

Pry v Ostrave na letisti nikdo. Nic. A pry to tam uplne zdechlo. Divna zprava ze rozsirili na umirajicim letisti opravny ze? … 😉

Jiří Kocurek

Logicky:
− Na Ruzyni je plno.
− Několik týdnů trvající velká údržba se dá dělat i jinde
− Ale musí tam být ranvej
− Ideálně s menším provozem, aby se tam dalo kdykoliv přeletět
− A nebylo to moc daleko od Ruzyně, Vídně, Katovic …

Panakis

Tak logiku to ma zeano, me jde o to jak se to v mediich prezentuje. Ostrava shit a diky cau. Pritom jak je vidno tak v jistem segmentu tam parta expanduje…

Jen tak

jenze na provoz opravny letadel nepotrebujes dotovany terminal a celou tu saskarnu kolem…

ono to to jedno letadlo tydne nevytrhne 😀

JAJ

V této firmě pracuji již přes 4 roky 😀
Kolik Vám zaplatili za tento článek ?

JAJ

Tisková zprává dotovaná CSG ?

Lukáš F.

Tiskové zprávy a placená inzerce jsou dvě různé věci. Tiskové zprávy posílají firmy novinářům a ti je můžou publikovat na webu tak, jak jsou, nebo z nich čerpat při psaní vlastního článku a doplnit je informacemi odjinud. Čas od času vydá nějaká firma fakt pěkně udělanou a poučnou TZ, kde se člověk něco dozví o typu produktů obecně, jiné jsou jen marketingové bláboly.

Lukáš F.

Pokud je to tisková zpráva převzatá 1:1, tak by měla být takto i označena.

Martin V.

Nemyslím si, že je ta zpráva převzatá beze změn. Jsou tam nedokončené věty: „Jde o zhruba šedesát lidí, kterých je na trhu práce.“, hned v další větě je tečka před „a“. Ale už třeba z první věty článku jsem byl zmatený: „… finišují s rozšířením zcela nového hangáru na letišti v Mošnově.“ Tak rozšířili stávající hangár, nebo postavili zcela nový? Po přečtení celého článku jsem pochopil, že svoje prostory rozšířili O NOVÝ HANGÁR. Tohle jsou editační chyby typické právě pro tento jinak výborný server.

Lukáš F.

Taky mi to připadá spíš jako Honzův styl psaní než tiskovky. Ty sice většinou nemívají tolik překlepů, ale stylisticky smrdí na míle daleko 🙂

Pražák

A co konkrétně není pravda?

Jen tak

🙂 zhrzeni zamestnanci budou tvrdit, ze cerna je bila klidne do konce sveta 🙂

jan

Spousta firem tahá zaměstnance opravdu z různých lokalit jako např. Filipíny – nevím proč zrovna Filipíny.. Bohužel se z ČR strašným tempem stává multi kulti. Od Ukrajiny jsou dost daleko.

Kolemjdouci

Jsou levní a relativně si váží práce. A není zase tak komplikované pro ně získat pracovní vízum.

Lkprak

Skupina Filipínců pracují jako letištní mechanici i v Praze na Ruzyni u ĆSA – Technics. Asi to nebude náhoda.

Jiří Kocurek

To víte, kdo pracovat nechce, ten pracovat nebude a když ho do fabriky doženete pod pohrůžkou, tak se tam někde zašije a pracovat opět nebude.
No a pak tady máme takovou věc: Na tyhle pozice se musí něco umět, a nebude toho zrovna málo. To není jak servisovat celý život jenom 810 a nic jiného neumět a nechtít se učit: „Já jsem ze školy už 30 roků venku! Nejsem žádněj podělanej parchant, abych se učil!“ A že takových lidí je. A ne každý zvládne číst návody v angličtině, někteří rudnou vzteky, už když vidí cizí slovo.

Jen tak

Nezáviď …

Dog

Nestojí ten Aeroflot na snímku spíše před starým hangárem? Ten popisek se mi nezdá…

PeMIČ

Stojí před starým.Nový je ten nižší hangár.

Kubrt

Pěkné. Kolik mají teď zaměstnanců? Děkuji.