Jihočeský kraj chce zavést bezkontaktní a mobilní platby ve veřejné dopravě

Automat pro bezkontaktní platbu. Autor: MastercardAutomat pro bezkontaktní platbu. Autor: Mastercard

Rada Jihočeského kraje schválila počátkem listopadu zavedení bezkontaktních plateb kartami a prostřednictvím mobilních telefonů ve veřejné dopravě. Stát by se

Zpět na článek
8 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Děčíňan

U spojů MHD dopravního podniku města Děčína DPmD, se už nějakou dobu, jako v prvním městě v Česku!!! platí jízdné též běžnými platebními kartami. Je to velmi pohodlný způsob odbavení.

Jiří

Já myslel, že první byla Ostrava.

PetrD

Proc každý kraj vymýšlí znovu kolo a neni koncepce jednotné celorepublikove karty na bus/vlak? Napr. V MS kraji je jedna karta na vše, ale každý vydavatel karty (dopravce) ma vlastní (ne)funkční eshop na dobijeni peněženky a měsíčníkůi. Ale i to je dobrý stav. Předtím to bylo tak, ze skoro co město/dopravce jiná karta a jiné ceny.

AAA

Protože nějaké proprietární karty ala Opencard jsou přežilou větví vývoje

sladlu

PMDP = Plzeň
Cena jízdenky bezkontaktní platbou je levnější než v trafice 😉 a rozhodně dvakrát levnější než u řidiče

železničář v důchodu

Například v autobusech DP Karlovy Vary (MHD jezdí i mimo vlastní město), ale třeba i v některých pražských tramvajích typu 15T, v některých autobusech PID, ale i jinde (DP Ostrava, PMDP, atd.) to funguje už delší dobu – takže „nic nového pod Sluncem“ a bude jen dobře, když se to tak rozšíří všude, ale samozřejmě ne jako výhradní povinnost, ale jen jako jedna z možností, jak platit jízdné.

babilon

To, co popisujete, je koupě papírové jízdenky, kterou zaplatíte kartou. Jestli jsem to správně pochopil, tak JČK chce ten papír vynechat, tj. kartou zaplatíte a stejnou kartu ukážete případnému revizorovu.

železničář v důchodu

Já jsem to zase pochopil tak, že jde jen o možnost nákupu papírové jízdenky z nějakého „automatu“ na základě úhrady jízdného platební kartou (což už leckde funguje i dost dlouho) – ale možná máte pravdu a je to tak, jak píšete Vy: to by ovšem měl objasnit autor textu …