Jihočeský kraj chce propojit letní autobusovou linkou Dačice a Frymburk

Cyklobus. Pramen: Jihočeský krajCyklobus. Pramen: Jihočeský kraj

Linka bude navazovat na vlaky České Budějovice – Linec

Jihočeský kraj hodlá s příchodem června spojit svou nejvýchodnější výspu novou letní autobusovou linkou s Lipnem. Rada kraje ve čtvrtek schválila vypsání tendru na provozovatele linky Dačice – Jindřichův Hradec – Trhové Sviny – Kaplice – Frymburk a zpět.

„Autobusová linka by měla být zatím v provozu od 5. června do 26. září letošního roku. A kromě osob by měla umožňovat i přepravu jízdních kol,“ uvedl dopravní náměstek hejtmana Antonín Krák. Předpokládané finanční náklady na zajištění této služby činí pro letošek necelých 690 tisíc korun.

Jde o takzvanou projektovou linku, kterou financuje z 85 procent Evropská unie a z 15 procent kraj (projekt RegiaMobil, z programu Interreg CENTRAL EUROPE). Projekt má pomoci venkovským regionům vytipovat linky, které zvýší mobilitu obyvatelstva a pomohou zabránit vylidňování venkova. Jihočeský organizátor dopravy JIKORD je jedním z partnerů projektu.

Již dříve byly vyhlášeny veřejné zakázky na provoz turistických linek v turistických oblastech Toulava (pomezí středních a jižních Čech) a Česká Kanada (Jindřichohradecko). „Linka na trase Dačice, Jindřichův Hradec, Trhové Sviny, Kaplice, Frymburk a zpět je zároveň prostřednictvím přestupů navázána na páteřní železniční síť z Prahy do Lince. Kromě turistů by navíc mohla být pro běžné cestující alternativou autobusového spojení v lokalitách, kde příslušné spojení v určitých časech či o víkendech chybí,“ doplnil Krák. Jízdní řád zatím nebyl zveřejněn.

Tagy Jihočeský kraj linka Dačice - Frymburk
16 komentářů