Doprava ve městě Trolejbusy Zprávy

Jihlava dostane první trolejbusy s baterií

Nový trolejbus pro Jihlavu. Pramen: Škoda Electric
Jihlava v srpnu dostane nové trolejbusy, vůbec poprvé i s baterií.

Jihlavská MHD se v srpnu dočká omlazení vozového parku. Plzeňská Škoda zahájí počátkem měsíce dodávku deseti nových dvanáctimetrových trolejbusů, z toho sedm bude vybaveno i bateriovým pohonem. Tento typ vozů zatím v Jihlavě chyběl.

Podle obchodního manažera Škody Electric Radka Kapra jsou trolejbusy s baterií v poslední době velmi žádané. „Dopravci s těmito trolejbusy obsluhují například nákupní nebo průmyslové zóny, části města za hranicí trolejové sítě,“ uvedl Kapr.

Výhodný je podle něj i fakt, že mohou jezdit i v případě výpadku proudu, nebo mohou na nezávislý pojezd zvládat objízdné trasy mimo trolejové vedení. Trolejbusy pro Jihlavu ujedou na baterie zhruba 12 kilometrů. Dodávka bude završena na přelomu srpna a září.

Jihlava tak vymění více než třetinu svých trolejbusů, aktuálně jich má 29. Parciální (bateriové) trolejbusy chce město využít pro spojení do Pávova do průmyslové zóny a dál do Antonínova Dolu.

5 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Hans

Další dobrý chvály hodný nápad, v některých městech už to jezdí. Cestující potom čumí, že jedou trolejbusy a nad sebou nemají žádné troleje. A při opravách nebo výpadcích hlavně nemusejí přestupovat, což je nebezpečí, protože obvykle chodí sem a tam přes cesty a hledají, čím mají pokračovat v jízdě.

Alda

A prodloužení 1 v Pcích do Dražkovic furt nic.

Alibaba

Já bych řekl, že bateriové trolejbusy jsou v Pardubicích primárně nasazovány na linku 12 – dřív to byla autobusová linka.
Na linku 18 by to asi taky šlo, jen jich bude muset být víc, a asi na 17 listopadu udělat natrolejovací vany + v Jesničánkách a další v Rybitví.

Alda

A co teprv šetka, která stejně jezdí(jezdila) velkou část pod dráty.

Hans

Třeba se dočkáte. Prodlužovací linky i na místa bez trolejí taky už jdou třeba v Plzní, ale i jinde. V Ostravě jsou nasazovány na objízdné trasy.