Jesenice se dočkala první části obchvatu, má zklidnit provoz ve městě

Nový obchvat Jesenice u Prahy. Foto: Středočeský krajNový obchvat Jesenice u Prahy. Foto: Středočeský kraj

Druhá část obchvatu bude hotová do konce příštího roku, má ulevit dopravě v centru města.

Řidiči mají od dnešního dne k dispozici první část obchvatu Jesenice u Prahy. Současně začala stavba druhé etapy, která by měla být hotová do příštího roku.

O dokončení informovaly na svých stránkách Středočeský kraj a město Jesenice u Prahy.

Díky obchvatu se nově mohou řidiči směřující od Dolních Břežan k Pražskému okruhu (D0) vyhnout centru Jesenice, silnice by měla odvést z téměř desetitisícového města i kamiony. Kvůli kolonám v ulicích Jesenice často uvízly i autobusy Pražské integrované dopravy. Končí také uzavírka silnice Jesenice – Zlatníky. Zakázku za 106 milionů korun získala Eurovia CS. Celkem práce i s výkupy pozemků vyšly podle kraje na 168,4 milionů korun.

Trasa obchvatu Jesenice u Prahy. Foto: Městský úřad Jesenice

Trasa obchvatu Jesenice u Prahy. Foto: Městský úřad Jesenice

Druhá etapa obchvatu propojí kruhový objezd u supermarketu Lidl s Kocandou a propojí ho k silnici II/603. „Stavba obchvatu úzce souvisí s přípravou výstavby středočeské části dálnice D3. Společně s druhou etapou však přispěje tato stavba také významným způsobem ke zklidnění dopravy i v samotné Jesenici u Prahy,“ uvedla hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová. Druhá etapa bude hotová na konci příštího roku, vyjde na 128 milionů korun.

Tagy Jesenice u Prahy obchvat Jesenice Středočeský kraj
34 komentářů