Jednu z nejrušnějších křižovatek v Praze čeká oprava a dopravní komplikace

Kbelská ulice. Pramen: Město PrahaKbelská ulice. Pramen: Město Praha

Míru očekávaných dopravních komplikací označila jako střední, řidiči mají počítat se zdržením 10 až 30 minut.

Pražská Technická správa komunikací (TSK) oznámila, že v pondělí 1. srpna zahájí rozsáhlou rekonstrukci křižovatky ulic Poděbradská, Průmyslová a Kbelská, která patří k nejrušnějším v Praze. Cílem je zvýšit kapacitu křižovatky a zajistit větší bezpečnost chodcům.

„Stavební práce budou realizovány po etapách, aby mohl být zajištěn alespoň částečný provoz bez nutnosti kompletní uzavírky. Objízdné trasy nejsou plánovány,“ uvedla TSK. Míru očekávaných dopravních komplikací označila jako střední, řidiči mají počítat se zdržením 10 až 30 minut.

V rámci rekonstrukce křižovatky budou především vybudovány dva nové řadící pruhy v Poděbradské ulici a jeden připojovací pruh v Průmyslové ulici. Zároveň dojde k přeložení tramvajových zastávek. „Touto úpravou se zvýší kapacita této křižovat o další jízdní pruhy,“ sdělila TSK. Současně budou vyměněny semafory a veřejné osvětlení, přeloženy inženýrské sítě a posunut dopravní portál.

Pro zajištění větší bezpečnosti a komfortu chodců budou vybudovány nové bezbariérové přechody pro chodce.

Hlavní práce mají být hotové do 4. září, kdy budou dokončeny nové odbočovací pruhy, následně budou probíhat dokončovací práce.

 

Tagy TSK Praha
104 komentářů