Jednodušší cesta k řidičskému průkazu: bez fotky a na jakýkoliv úřad v zemi

Řidičský průkaz. Foto: Ministerstvo dopravyŘidičský průkaz. Foto: Ministerstvo dopravy

Vydávání řidičských průkazů bude pro veřejnost od 1. července výrazně jednodušší, než dosud. Ministerstvo dopravy a jím ovládaný státní podnik

Zpět na článek
7 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Jan Sova

Bude to mít trošku vedlejší háček. Pokud někomu ty papíry úřady seberou, kdo pak bude příslušný je vydat zpět ?? – z toho pramení změna legislativy a na to máme několik dobře placených komor….

Johnny Gomez

NO KONEČNĚ!!!!!!!! 😀

železničář v důchodu

A přesně to by měli zavést jako povinné i pro všechny dopravní podniky provozující jakoukoli veřejnou osobní dopravu, pokud je její používání spojeno s potřebou pořídit si nějaký průkaz (například na slevu) a firma pro jeho vystavení vyžaduje od zákazníka fotografii.

Jiří

Podstatnější mi přijde ta informace, že to bude umět použít již jednou uloženou fotku třeba z občanky – pokud to opravdu bude fungovat.
Jestli ovšem to najití fotky nebude delší než nově vyfotit.

železničář v důchodu

Vyhledání by dlouho trvat nemuselo – předpokládám, že „velký bratr stát“ má evidenci obyvatelstva i s fotografiemi a čísly vydaných průkazů totožnosti, takže po zadání čísla by mohla fotografie „naběhnout“ rychle.

Petr.R

za dva měsíce to vyzkouším, ještě by mohli tu 50kačku brát kartou nebo převodem, ale možná se to za tych pět let změnilo a nemusím chodit do pokladny-aspoň tak se děje u nás i u aut atd.

Michal

Tak já bych raději nic nepředpokládal, protože digitalizace státních agend, pokud se nejedná o fízlování za účelem výběru daní, je naprosto tragická…

Některé úřady se mentálně nedostaly ani na úroveň datové schránky, natož aby si třeba vzájemně viděly do registrů…