Jazeera Airways se vrací do Prahy, linku do Kuvajtu obnoví na čtyři měsíce

První let Jazeera Aiways v Praze. Foto: Letiště PrahaPrvní let Jazeera Aiways v Praze. Foto: Letiště Praha

Linka bude v provozu do druhé poloviny září.

25 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Viktor Nárožný

Mě by zajímalo, jestli v těchto letadlech je nějaký servis, nebo jde o klasický hladolet. Dále předpokládám, že to letadlo bude klasická sardinkárna, ve které není až takový problém cestovat do Středomoří , ale pět hodin je už dost…

Petr

Můžete letět do Dubaje se SW 🙂 Co se týče úrovně servisu a pohodlí, bude tohle určitě na daleko lepší úrovni.

Pavel

Klasická sardinkárna – co si pod tím představit? Stejnou rozteč sedadel najdete v economy i na dálkovkách.

MHD

Co jsem se díval na catering, tak fakt bída. Bezlepková jídla tam není možné objednat. To dnes umí i Ryanair.

Petr

Nedávno jsem letěl z Ruzyně a pohled na tabulku odletů byl dost tristní. Na letišti jsem byl ráno a příštích 10 hodin bylo 50 letů. Neboli 5 letů za hodinu, neboli jeden let za 12 minut.

Petr

To mi zas tak zlé nepřijde. Co Praze chybí je výrazná konkurence, zloději ze Smartwings mají monopol na mnohé linky a ceny letenek z Prahy oproti Vídni, Budapešti a polským či německým letištím jsou naprosto tristní.

Pavel

🤭🙈

Lkprak

Na jaké přesně linky mají „zloději ze Smartwings“ monopol?

Jana

Jak jste prisel na to ze ma Smartwings v Praze monopol? On nekdo brani jinym dopravcum letat ty same destinace jako oni?

Viktor Nárožný

Já by to s tím monopolem SW zas až tak neviděl. Na řadě linek konkurenci mají , někde nemají. Na druhou stranu…. letecká doprava je pouze jedním z dopravních oborů, jak se dopravit do cíle. Po kontinentální Evropě lze použít auto/bus/vlak. Dále naše země je malá a na zahraniční letiště je to poměrně blízko. Pro takového Liberečáka je takřka jedno, zda pojede na letiště do Prahy nebo do Drážďan. Stejně tak pro někoho z Aše, zda pojede do Prahy, Mnichova či Norimberku..

Petr

Vlak je vzhledem k cenám po Evropě v podstatě nepoužitelný 🙂 Autem cestují na delší vzdálenosti jen masochisti. S těmi ostatními letišti souhlas, ono za chvíli se stane, že největším českým letištěm (měřeno počtem českých cestujících) bude Vídeň. Hnusný pokřivený český trh, západní země mají levnější a kvalitnější zboží v podstatě ve všem, včetně letecké dopravy. Holt si to necháme líbit, no 🙂 A do vlády volíme buďto populistu Babiše, nebo neumětely typu „nervi Stanjura“, kteří místo konstruktivního řešení se raději ohaneji mantrou rozpočtových škrtů za každou cenu, místo aktivního řešení pokřiveného trhu mobilních dat, potravin, energii, a v podstatě… Číst vice »

Pavel

Do kohos to duši dal 😀 Tyhle vídeňské šoto sny – to je tak srandovní 🙂

Petr

To nejsou sny 😀 Jen realita, kdy většina mých známých, když někam letí, především na delší cestu, ale i na kratší, letí raději z Vídně, prostě k vůli daleko lepší ceně 😀 A já letos Platini cestu do New Yorku, ceny jsou o tisíce nižší, než z Prahy, a to není jen tato trasa, to jsou i libovolně cesty po Evropě -Kanary, Španělsko, Londýn, Švédsko…. Jediná cesta snad je krach SW, aby to přilákalo normální dopravce

Pavel

Vasi znami … jsou vetsina cechu? nebo jak? A. ano, pokud jste z Brna a okoli, tak je vcelku logicke, ze letite z Vidne.

Mimochodem, zrovna nedavno jsem tady daval par konkretnich prikladu, ze je to (s letenkami “vzdy ve Vidni nejlevnejsi”) nesmysl. Na prvni nahodny termin byla zrovna praha nejlevnejsi z okolnich letist – a to vcetne Vidne. A zrovna to byla letenka do USA. Doporucuji neopakovat teoreticke poucky radoby expertu 🙂

Petr

Tu nikdo neřekl, že „vždycky“ Ale ve velké většině ano 😀 Tak tu nelžete. Já hledal letenky do NY z okolních letišť na termíny cca červenec až září a ani v 1 jediném případě nebyla Praha nejlevnější.

Pavel

Na zimní leťák celkem dobré. Nebojte, v létě se dočkáte 🙂

Viktor Nárožný

Já jsem letěl na konci února do Salalah v neděli. Tu neděli odlétalo z Ruzyně za celý den nějakých 40 letadel… Předpokládám, že jste letěl ve všední den, kdy těch letadel létá více..

Zdeněk

A co byste chtěl v mimosezóně? Praha zase až takový pupek světa není.

Zbyněk

Asi nejzajímavější destinace, kam se dá z Prahy s Jazeerou letět, je Nepál/Kathmandu. Tam se z Prahy létá buď za draho, nebo se špatnými přestupy. Tady je přestup rychlý a cena okolo 15k i se zavazadly.

Jenda

Přesně na tuhle destinaci jsem měl posledně spadeno! Ale nešlo mi to koupit na jednu letenku (koukal jsem na to hned zkraje začátku provozu, pak už ne). Vám jo? Nebo jste to kupoval separátně? To mi přišlo trochu riskantní vzhledem k vízové povinnosti v Kuvajtu.

Zbyněk

Já jsem ji teda nekupoval, ale teď na to koukám a normálně to jde na jednu letenku. Tarif Extra, 2 zavazadla, 2x týdně po celý letový řád 🙂 vyzkoušejte rezervaci přímo na jejich stránkách, nevím jestli jste třeba nezkoušel předtím nějakého prostředníka, který to neumožnil

Jenda

Vyzkoušel jsem, pořád nešlo, ale když vám jo, tak jsem se nevzdával a nakonec jsem odhalil příčinu v Adblocku. To se mi u žádné aerolinky ještě nestalo. Tak děkuji, ceny i doba letu jsou parádní, možná to využiju ještě letos 🙂

Původní Aleš

Můžete tu „příčinu v Adblocku“ nějak rozvést? Pro IT lamy? Několikrát se mi totiž už stalo, že něco nešlo koupit u aerolinek ani u prodejce (co třeba Matrix nabízel).

Apex

Vízová povinnost v Kuvajtu sice je, ale víza se kupují po příletu na letišti, takže kdyby něco, není stopover zase taková tragédie.

FrenkyUL

Jaká je plánovaná cena?