Jančurův nový plán. Do deseti let chce předstihnout České dráhy

Radim Jančura, majitel Student Agency a RegioJetu. Foto: RegioJetRadim Jančura, majitel Student Agency a RegioJetu. Foto: RegioJet

RegioJet se podle svého majitele zaměří již jen na pořizování nových vlaků.

385 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Hojek

Jančura je chytřejší než České dráhy, proto je může zničit.

Šotouš

Myslím že by to chtělo taky nové depo😅

aldik

Předstihnout v čem? V dluzích firmy? 😀

ušatá

Snad k tomu nikdy nedojde. Co ale dělá MD pro svůj podnik, co kdyby tak chtěli naopak oni posílit roli ČD a něco pro to udělat?

aldik

To vše ovlivní strany co jsou zrovna u moci si myslím, pětikoalice není asi moc moc kamarád s tím státním, radši to přihrají soukromníkům.

Bob

A proto ČD začaly ztrácet už za vlády anonistů se socany. A úplně nejvíc ztrácely v Ústeckém kraji, když ho vedli komunisté.

Ech

Pane ušatá, vzhledem k tomu, že firma ČD za 20 let své existence nejenže nevyplatila ani korunu dividend svému vlastníkovi (=nám občanům), nýbrže se brutálně zadlužila (=brutto závazky Skupiny ČD v létě přesáhly 130 miliard Kč), tak z mého pohledu občana je firma ČD nanic. 20 let existence stačilo. Ideálně ji rozprodat, resp. poslat do insolvence, poté, co stát si „bezplatně“ vezme do výše základního kapitálu např. pozemky z firmy ČD … mluvím o obecném principu, že vlastník vloží majetek do firmy a po čase vlastník si může (ale nemusí) si nějaký majetek z firmy vzít zpět nepeněžně. Lužnou a… Číst vice »

ušatá

Pane Ech, stát je tu od toho, aby zajišťoval strategické záležitosti a na to si volíme ty nejlepší a nejschopnější z nás a na těch je, aby to plnili. Jedním z těch strategických oborů jr doprava. Takže stát má pak svého dopravce (a je správné, že ho má a má mít, nikoliv, že vše budou svými zájmy ovládat soukromí dopravci) a dopravní koncepci, která má být dokonalá, protože ji přeci vytvářejí pouze a jen odborníci a nenechají se ničím ovlivnit. A teď to hlavní, pro vás asi ne dost pochopitelné. Stát má jednak podporovat a rozvíjet ve všech směrech železnici,… Číst vice »

Ech

To co popisujete si můžete ukázat na příkladu státního výrobce Letov.

Ve druhé polovině 30. let ta firma byla na zavření a nakonec se tak stalo = vlastní vývoj, údržba a modernizace produktů byl zrušen úplně a z výrobních divizí zbyl zlomek, které se přeorientovaly na low-level produkty).

Prostě se to přežilo.

Petr Drozda

Žvanil přestává být již delší čas v realitě. Strmý dlouhodobý pád v kvalitě, nulový výhled na nové vozy, plná pusa blábolů a plánů, hra na majitele úspěšné firmy. Jenže naše republika je malá. Otroka u něj už dělá druhá generace lidí. Všichni tito vědí jaká navoněná bída to je. Cenově už rozhodně mnohdy přes čáru (hovořím teď zvlášť o Pha-Ova). Rozumný člověk jede autem (protože se z Ostravy večer zpátky do Prahy nedostane) a kdo musí jet vlakem, má ještě možnost volby. Nikdy jsem nebyl zastánce ČD, ale příkladně na této trase jsou resp. ještě budou lepší.

Jozef Sec

Takže místo monopolu CD, bude monopol RJ? No dobre, ale můj názor je, že pokud je stát většinovým, nebo vyhradnim vlastníkem akcií v nějaké firmě, tak se má starat, aby vydelavala. A to CD i CEZ jsou. Jenomže stat, na ně dlabe, hlavně na CD. Tím nejsem proti konkurenci, ale takhle se změní jenom barvy a nic jiného. To že regionálnu objednávají kraje vím, proto taky myslím, že to mělo zůstat na státu a přes koordinátory to spravovat s kraji. To je můj názor. Pokud chcete odpovídat, tak bez invektiv. Děkuji.

***** Petr

To zkoušeli od dráhy založení a nevedlo to nikam. Navíc ČD platili co si řekli a byla to bída. Horší to být nemůže a navíc je to levnější.

Ech

Vždyť stát se snaží nastolit normální pořádky. A výsledek = spousta stávkujících učitelů, kterým se nelíbí učit 30 děti ve třídě a mít 8 hodinovou pracovní dobu 11 měsíců v roce. Podobně zavládnou normální pořádky i v ČD, neboť absolutně nedává smysl, aby na pozici kde stačí vyučení a roční kurz byla mzda na úrovni mzdy doktorů, kteří musí studovat/školit se 4x déle než oni co řídí vlaky na vedlejších tratích. Ponechme stranou tu odpovědnost lékařů, která je násobně vyšší. Když si srovnám jak asi náročné je řídit auto na okrsce oproti vlaku na vedlejší trati, tak řidič auta musí… Číst vice »

Kaštánek

Už nežijeme v tržním prostředí, kdy velikost platu se řídí nabídkou a poptávkou? Teď budeme určovat plat na základě délky studia?

Ech

Naprosto s Vámi souhlasím. Ať rozhodne trh. Nepokřivený dotacemi.

Dálkové vlaky o 10 či 15 vagonech sem tam posílí na úkor aut. Na vedlejších tratích vlaky vysublimují a zůstane-li něco, tak patrně akorát nákladní doprava v režimu privátní vlečky.

Není třeba rvát každoročně 100 miliard dotací a daňových úlev do železnice, když letecká doprava skoro nic podobného nepotřebuje.

ušatá

To asi o té dopravě moc nevíte. Tam je tolik úlev, že byste se divil. Rozhodně si na sebe sama nevydělá, obdobně jako silniční doprava.

El Barto

Zbytečné vysvětlování, vždyť je to Axel.

ušatá

No jo, ale když mně to už občas nedá.

ušatá

A ještě maličkost – kde jste vzal těch 100 milkard???? Dotace do osboní železniční dopravy je max. ročně kolem 12 miliard a nejsem si jistý, že to už dokonce není méně. Navíc si zjistěte ale, jaké jsou v podstatě dotace do silniční dopravy ( i když se tomu dotace neříká) – kde jde skutečně o stovky miliard – jen se o tom jaksi nemluví a nepočítá. A proto musí být ty dotace do dopravy železniční, protože nemůžeme dotovat silnice a likvidovat kvůli tomu železnici, i když to mnozí chtějí. Pokud tomu nevěříte, musíte jít do skutečných podkladů o ekonomice v… Číst vice »

Ech

tak si sám spočítejte celkovou částku dotací a daňových úlev do železnice.

12 miliard je zcela a naprosto lživý odhad. To jste čerpal z aprílového čísla?

troglj

Zrovna v Ústeckém kraji se doprava velmi zlepšila od dob centralizace.
Dojíždím z Teplic do Ústí na celoroční jízdenku DÚK za 9030 Kč a neřeším jakým dopravním prostředkem (dnes ráno autobusem 488, odpoledne se vrátím vlakem) nebo s jakým dopravcem. Jezdí to, čeká na sebe a má to integrované jízdné. Funkční a uživatelsky přístupný systém za slušnou cenu.

Bob

Jak stát umí vydělávat, jsme skvěle viděli na České poště, kterou Babišova vláda (ministr Hamáček) přivedla do obřích ztrát a na pokraj krachu.

Petr

To zas není tak velký cíl.

David Peca

Dvě poznámky:1) konkurence je všude potřeba, 2) každý člověk si může přát cokoliv.

Trumway

Trochu mimo, ale souvislost nějaká je. Zajímalo by mě jestli už někdy někoho napadl jaký je to rozpor když jdete po městě a na sloupu vidíte směrový ukazatel na němž je napsáno „Nádraží ČD“. Možná většina lidí se nad tím ani nějak zvlášť nezamyslí, ale někoho může při to m pohledu napadnout, že by to chtělo jaksi přeznačit. To když ono nádraží leží na trati kde spoje ČD vůbec nejezdí a jezdí tam výhradně Arriva.

Trumway

…nebo jiný dopravce. Navíc nádraží v současné době již není záležitost Českých drah, ale Správy železnic. Vím, že je to detail, ale … Možná by úplně stačilo aby na té ceduli bylo jen „Nádraží“

Radim

Což je taky na nic, protože ne všude je autobusák na stejném místě jako vlakáč… „Nádraží bus“ a „Nádraží vlak“ nebo tak něco by to chtělo

Trumway

To je alespoň v případě této cedule vyřešeno, protože na té ceduli je vlevo parní mašinka a zatím jsem snad ani takovou ceduli co by ukazovala směr k autobusovému nádraží neviděl. Pokud by taková byla stačil by tam obrázek autobusu.

Radim

No jasné… já jsem blb, vždyť to vím 😀

Trumway

O tom nepochybuji. Člověk může vědět, ale v daný okamžik nemusí jen vzpomenout 😉

Ondra

Hlavně to nádraží patří Správě železnic a podle mě by tam mělo být napsáno „vlakové nádraží“ jako jinde ve světě

The One

Velmi se bavím na pláčem některých diskutujících. Ano, údržba vozů ze strany RJ je dělaná s delšími intervaly než u vozů ČD, ale kromě šotoušů, to pro většinu lidí nehraje tolik roli. Co je pro mě naprosto zásadní a RJ v tom vždy vítězí je přístup k zákazníkovi. Kolikrát se mi s ČD stalo, že místo vozu s klimatizací, zásuvkami atd, přijely Béčka. Náhrada? Žádná, protože průvodčí se takticky vozu vyhne, ale i kdyby, tak člověk dostane 30 kč po tom, co se bude dlouho hádat (sic!). U RJ člověk dostane férovou kompenzaci. Navíc to RJ narozdíl od ČD dává… Číst vice »

Radim

No… Řvoucí steward co se mucká se stewardkou a s obracejícími oči v sloup když něco člověk chce? Nic moc přístup teda (ano, stalo se mi to vícekrát). Béčka jezdí jen jako náhrady (pokud tam nejsou normálně řazena furt), když se něco stane, u RJ nejede NIC nebo bus (taky bez zásuvek/klimy). ČD změnu řazení dávají taky dopředu vědět, stačí mít zadarmo aplikaci „Můj vlak“ a nebo se mrknout na aktuality na web (cd.cz/vlak) nebo se zeptat na pokladně/ČD centru, „bába“ za okýnkem do toho taky vidí. S 30kč chodí a automaticky to tisknou resp. teď už ne, pokud člověk… Číst vice »

ušatá

Buď jste z jiného světa nebo od RJ.

Aleš Karlovský

jistě, jedeme-li do Chorvatska nebo i do Liberce s autobusem stejné firmy. Pro nás starší je to jízda snů, zvláště při nastupování

Aleš Karlovský

Jaký občerstvení – jednou jim nefunguje lednička, pak se nedá platit kartou?

Kkarel

To se bude muset hodně snažit. ČD zatím zvedá kvalitu a RJ pomalu upadá. Jinak mu určitě přeji podnikatelské úspěchy, protože kdyby tu nebyl tak jezdíme stále na kožence.

pupek

koženka je stále top

Ech

Jančura IMHO spíše počítá s tím, že do 3, nejpozději do 10 let se projeví finanční kondice ČD, potažmo finanční kondice Správy železnic.

A nedivím se mu, když se podívám na osud jiných „Českých“ (aerolinií, plavby, pošty,…)

Kaštánek

K čemu je Vám „zvedající se kvalita“, když rozhodujícím kritériem je cena?

Pan Zmrzlík

Přeji mu to, byť s vědomím všech nedokonalostí služeb v jeho vlacích. Člověk ale názory mění, a zvláště poté, co musí absolvovat cestu ve voze s nefunkčním topením. Nálada je ve vagonu (č. 369) mizerná, vůči národnímu dopravci (spoj č. 663) vyloženě nepřátelská – bohužel šotouši a exaltovaní majitelé bílých rukaviček již zmrzli, takže náš národní dopravce ztratil veškeré obhájce.

Fandík

Já to vidím asi takhle. Jako cestující pokud pojedete po roce 2026 osobním vlakem z Ústí do Chomutova, tak nic nepoznáte. Ano, nejspíš pojedete novou jednotkou, která bude polepená zelenou fólií…. To je vše. Vše ostatní bude uvnitř, páč první dojem udělá vždy zaměstnanec dané firmy, ať Regiojetu, ČD atd. Jinak vlak odvede vždy stejnou službu. Pokud pojedete ale jako zaměstnanec tu danou trasu, tak už to poznáte. Poznáte to jak na výplatní pásce, tak i na tom jak se k Vám onen zaměstnavatel chová. Za mě osobně jeden z nejhorších benefitů u Regiojetu byla výplata na konci měsíce… A… Číst vice »

Jirka

Ja si dokonce pamatuju, jak mi penize u Regiojetu neprisly na konci dalsiho mesice, ale az na zacatku toho nasledujiciho!

Uz bych pod Radimem Jancurou fakt pracovat nechtel.

Osamělý Vlk

Tak pokud nebude udržovat ty jednotky, tak má nedosažitelný plán.

Radek

Špína,staré vagony se zašlými sedačkami,zpoždění a hlavně pravidelné rušení vagónů i celých spojů večer,nebo i hodinu před odjezdem ….trasa OV – Pha,komunikace a reklamace na infolince hrozná,tragedie jménem RJ !!!

Jan Kovář

Já si to nemyslím.

Jaaa

Na co člověku je, že mu vrátí jízdné, když potřebuje jet?

PvvS

Reklamace u RJ jsem měl vždycky obratem. Poslední reklamace u ČD trvala 3 měsíce. A to bylo na vrácení peněz za vlak, kterej nejel..

Radim

No vidíte a já vracel minulou neděli jízdenku ČD a v úterý jsem měl prachy

Aleš Karlovský

Abych nekritizoval jen vlaky – jednou jsem s Jančurou jel do Vídně autobusem. Z Florence ve 3:45 a protože nás obsluha nechtěla pustit do odbavovací haly, drali jsme se přes několik desítek bezdomovců. Ale odjezd a jízda do Rakouska vcelku v pohodě. Ovšem přijetí na místě nazvaném „Bustation Wien U-Bahn“ by mělo být varováním. Jestli si někdo pamatujete na náhradní dopravu v 70. a 80. letech, tak to tomu bylo podobné. Navíc stanice ležela u nákupního centra, informace ve formě čtrnáctipalcového monitoru, dvě lavičky a to bylo vše. Přijel žlutý autobus, my nastoupili a do km 88 D1 bylo vše… Číst vice »

Dálkový cestující

Jen více a rychleji soukromého kapitálu. RJ, Leo, Arriva, GWT, atd. I ČD bylo dokopáno se zadlužit až na limit a přestat mít hlavní flotilu dobytčáky 55 let starých. V tom napomohlo odcentralizování státu na regionálce na kraje, atd. Po té to stránce si nemá český zákazník dnes co stěžovat. I kdyby RJ byl špinavý zahušťuje konkurenci, která asi není taková ostrá ještě. Zanedbání a monopol ČD bylo obří v ČR a nějaký čas to bude chtít. Výzvy jsou zcela jinde, začít kopat do SŽ, aby místo vysloužilých ajzboňáků a jiných, přišli kvalitní manažeři a začali tu společnost řídit. Protože… Číst vice »

Michal

Tak hodně ale opravdu hodně štěstí s náborem zaměstnanců.

vagonář

Nedělní chvilka šotopoezie…

Vlastik

Jančura má podobný přínos pro železnici jako Ryanair pro letectví. Je dobře, že zde jsou, ale běda kdyby získali přes 50% trhu.

Karel

S dovolením, opravím Vás. Patří tam minulý čas. Jančura měl podobný přínos. Teď už jen hrabe a hrabe a na kvalitu kašle. Dělá lowcost službu se vším všudy. Bohužel 🙁

Radim

Ryanair taky

Lukáš F.

Škoda, že není v plánu taky umýt ty vlaky, kterými jezdí.

JendaVenda

Teď jsem koukal ráno na jeden spoj, který měl na voze ve špíně vyobrazený několikrát znak Renaultu a s vedle stojícím stevardem to ani nehnulo. Já za něj nekopu, tak mi to bylo šumák, ale jako zaměstnanci by mi to vadilo. Ale jak říkám, já za ně nekopu.

jfp

jako zaměstnanci jim vadí to, že u RJ musí dělat… Na renaulta je to tam totiž celé.

Djed

Kdyby měli konečně taky pořádně depo, garážovým stylem nelze dělat údržbu do nekonečna. To je zatím ta kapsa ze které se ubírá, aby se sypalo do jiné… Tj. Nákup nových strojů a expanze na úkor kvality…

Lukáš F.

Čistota souprav není ani otázka vlastního depa. ČD myčku mají a za úplatu umyjí i cizí vlak.

Sova

No tak doufám, že RJ část zisků obětuje na lepší lidské a materiální zálohy pro případ výpadků. Jinak má česká železnice další vážný problém, až si zase převelí chybějící kapacity ze závazkové dopravy na výletní vlaky do Chorvatska a kdo ví kam…

Laďas

Hahaha, po dlouhé týdny nejlepší vtip, co jsem slyšel… děkuji!

Hans

Dopadlo to dobře, vyhrál spolehlivější. Několikrát se mi stalo při cestě z Čech na Moravu, že všechny expresy ČD měly zpoždění, zatímco Regiojet jel. A taky se i v Ústeckém kraji ČD chvastaly, jak pořídily pro regionální dopravu nové Regiopantery, a jak jsem měl jet do Ústí nad Labem, přijel Pershing se starými Honeckery Bdmtee, samozřejmě s pidisedadly. A ne jen jednou. Takže ČD právem dostaly VALE!!!

jal

To bude v Ústeckém kraji ráj. Navždy skončí zpoždění.

Ale co když se potom z tak krásného dopravce stane taky moloch, až bude mít všechnu dopravu?

Petr Vlasák

Až budou TEĎ nově jednotky něco najeto a budou podstupovat vyvazovací opravy, jsem zvědav co přijede….asi Bobina s bůhví čím

Radim

Za zpoždění ale může minimálně v 95% případů SŽ, takže to, že jel RJ včas byla spíš hodně velká náhoda. Mi sice taky občas připadá že SŽ pouští prioritně RJ a LE a Pendolino a až pak „ostatní Ex“ ale to může být jenom můj dojem

Laďas

To bohužel není dojem, to je trapný fakt. Proč? Zeptejte se na MD, proč tomu tak je a proč pomalejší RJ pak brzdí rychlejší ČD. Pak se nedivte, že vznikne zpoždění…

Radim

Ptal jsem se SŽ ale překvapivě to bylo bez odpovědi. No co, život prostě není fér. Jo a jen tak pro pořádek, nikdo nebrzdí nikoho, GVD je udělaný stejně na 140km/h, jen ČD pak nekrátí zpoždění

Pražák

Asi takhle, je mi úplně jedno kdo bude největší dopravce na českých kolejích, modrej, žlutej, černej nebo tyrkysovej….. prašť jako uhoď. Železnice je jen jeden z možných, nikoliv jediný způsob dopravy a když někam jedu vlakem zajímá mě jestli to jede tam kam potřebuji, nebo kdy tam potřebuji jet. Kdo (buď ten co vyhrál soutěž, nebo ten, který mi nabídne nejlepší čas) mě tam odveze je mi naprosto jedno. To ostatně platí pro jakýkoliv jiný druh veřejné dopravy. Ale vážně nevím co v případě, že se mu to náhodou povede bude dělat většina zdejších diskutujících vážně nevím, ale dost by… Číst vice »

Karel

Po zoufalých zkušenostech se žlutými vlaky už mi opravdu není jedno, s kým jedu. Jejich spolehlivost, čistota, servis… je to levné a tomu to odpovídá. A já nejsem dost bohatý na to, abych kupoval levné věci.

Pražák

Vy možná ne, erár zcela jistě ano. A to je o co tu běží.

Miro

Jel jsem v týdnu na R23, když vlak dojel, nebylo skoro poznat jakou má barvu, takto špinavou soupravu jsem už dlouho neviděl. Vůz 1. třídy brzdil s ohlušujícím hukotem….

Fsp

Do švestek!

Leos Konecny

Jezis to jsou kydy. Trapny a obehrany

Betliar

Trošku nechápu, proč se zde odhadujete. Zkuste se zamyslet, zdali tento článek nemůže být placená reklama !!!??? Nic víc, nic míň. Hlavně po mně nechtějte důkaz nebo zdroje.

Vlastimil Kocurek

Je to tzv. Public Relations, který je běžnou součástí medií, Je jen na redakci, zda takové články uveřejňuje. Rozhodně se vás nebudou ptát na to, jestli jej mohou čas od času zveřejnit nebo ne. To jste pořádně přehnal.

Karel

Ale no tak, pane Sůro, za žluté tady lobujete odjakživa tak okatě, že to až bolí. Vy je máte tak moc rád, že za to ani nechcete peníze. Konec hlášení.

Leos Konecny

Karle, nez neco napisete, zkuste si skocit do pujcovny mozku

Michal M

A jseš Kájo schopnej rozeznat kopání za větší konkurenci a kopání konkrétně za Jančuru? Zvonku to tak nevyzerá…

Koloťuk

Titulek článku mě pobavil.Hned vzápětí po přečtení článku mě napadá přirovnání leda tak na svatého Dindy… Dovolím si tvrdit názor, že vzrůstající kvantita vozidel nezajišťuje u RJ zejména v posledních letech zvyšování kvality cestování, spíš reálný opak.Dopravce neumí zajistit se zvyšujícím se počtem spojů a vozidel rovněž paralelní navýšení kvalitních podmínek základního provozu, má značné rezervy zejména v technologické a personální potřebě…

Tesař Vojtěch

Super, takže prozatím vyhrává regiojet, zajímá seněkdo o stav zaměstnanců v regiojetu, jak tam žijí, pracují a jak je s nimiž zacházeno, nikde nemají zázemí, nikoho nezajímá dodržování lidských práv a svobod, jednoduše zaměstnanci u regiojetu jsou brání jako podřadný druh a co víc, odmítají vše o kolo tohoto tématu, mohu popisovat to jak zde najimali agenturní zaměstnance kteří byli nezodpovedni, ani pomalu nevěděli co je to klika od dveří, člověk aby se bál kdy se něco stane jejich nezodpovědností a lehkomyslností, osobně jen popisuji co se u regiojetu děje za zvěrstva, a ano i žid v koncentračním táboře se… Číst vice »

troglj

S těmi Židy je to poněkud ujeté.
Jančura dlouhodobě sází na levnou pracovní sílu. Na druhou stranu nikdo nebrání zaměstnancům Regiojetu založit si odbory nebo odejít ke konkurenci. Poptávka po železničářích všeho druhu pořád je a v jiných profesích jakbysmet.

glosátor

Ta Koloťukova závěrečná poznámka je skutečně velmi silně „chucpe“!
Ale jinak: jste si skutečně tak jistý, že „nikdo nebrání zaměstnancům Regiojetu založit si odbory“? Aby totiž jejich členové nebyli třeba velmi rychle donuceni právě „odejít ke konkurenci“ …

hank

Podle zákona jim v tom nikdo bránit nemůže. A existují různé způsoby, jak si to zaměstnanci mohou pojistit. Jako dobrá případová studie, jak se v takovém případě odboráři mohou bránit podrazům všeho druhu ze strany majitelů a vedení, může posloužit stávkový boj odborářů ve slovenské papírně Mondi SCP Ružomberok v letech 2004 – 2005. Jedním z výsledků stávky bylo, že nadnárodní vedení skupiny Mondi (se sídlem v Jihoafrické republice) nakonec odvolalo ředitele papírny (rakouského státního příslušníka) z funkce.

Michal M

Je důležité podotknout, že se jednalo o rakouského státního příslušníka, to je tak v duchu majora Zemana.
Jinak Mondi nemá centrálu v JAR, ale 250 km vzdušnou čarou od Ružomberku…

Laďas

Ze zákona nikdo nemůže. Ale – odbočím do letecké dopravy – zeptejte se zaměstnanců Smartwings/Travel Service, jak je to u nich s odbory…

Stanley

tím že roznášíš ve vagónech kafe a bagety nejsi železničář…

troglj

Minimálně k tomu mají nějaké povědomí o jízdním řádu, přípojích, zpoždění, službách apod. Nebo ne?
Ale ani žluté kolo by se nehnulo bez strojvedoucích, vlakvedoucích (kteří musí znát hafo předpisů), techniků v zázemí, dispečerů apod.

M19

A kdo to je?

Leinad

Stevard nemusí mít zkoušku na teamleadera (cca vlakvedoucí), ale co jiného by byl, mež železničár?
U CSD se taky kdysi rozlišovaly pozice průvodčí a vlakvedoucí.

Avlaky

Pozor Regiojet má i pozici takzvaný “pověřený stevard” – což ve výsledku z vás udělá takového “vlakvedoucího” bez zkoušky

Tyto pozice a jejich pojmenování je zcela absurdní

hank

To ještě neznamená, že se nemohou stát členy odborů. „U dráhy“ funguje 11 odborových organizací, takže mají z čeho vybírat.

Petr Vlasák

U soukromníka odbory…vy jste vážně srandista

Michal M

Srandista je spíš člověk, který z lenosti zjistit si skutečný stav použil nesprávný odhad…

Svojšín

To se židem v koncentráku se vám opravdu nepovedlo….. blijící smajlík

Vlastimil Kocurek

Souhlas, jsem tím úplně šokovaný, přidávám blijící smajlík

Ondrak

Vojtechu,, vy jste drsoň.

M19

Brání někdo zaměstnancům založit odbory? Mohou se brát za svá práva. To by je ovšem nesměl jako zde v diskuzi zastupovat někdo, kdo shazuje jiné lidi a je přitom antisemita.

PeDazOl

On je někdo nutí i RJ pracovat?

hank

Chyba zaměstnaců, že se nedokážou zorganizovat.

G....

Viděl jsem „fírcimru“ RegioJetu v Maloměřicích za dob státních postrků.
Nebylo to sice nic supermoderního, ale na převléknutí při nástupu/konci směny, ohřátí oběda případně na nějaké kratší čekání to stačilo.

Leos Konecny

Jéé, musejí pracivat co? Blby. V kapitalismu to tak chodi. Nebo ze by je tam nekdo drzel nasilim?

Troppauer

Od kdy se v Mukranu vyrábějí nové vlaky? Přehlédl jsem nějakou horkou novinku? Navíc Česká Třebová je mnohem blíž a výběr je taky slušný…

Blátošlap

Opravdu, to je výsměch české veřejnosti. Jen když si vzpomenu na problémy s R23. K věcem mají přístup, že „jsme soukromá firma, my nemusíme“. Na kraji to chtějí dotáhnout jako s autobusy nebo co? Ideální poměr je půl na půl, opět to zachází do extrémů. Říkal jsem už to kdysí, že veškeré tyto věci jsou dopředu připravené. Tak ještě od MD R20 a Jančura bude mít na peníze to nejlukrativnější v kraji. Dříve platilo, že konkurence přináší kvalitnější služby, dnes už tomu povětšinou ve výkonu veřejné služby není.

M19

Četl jste ten článek? Co s tím má společného kraj?

Micky

Vtipný číst ty komenty o tom, jaká je to utopie a ať si nejdříve uklidí ve stávajících vlacích.

Ale jen málo lidi si dokáže připustit, kde skonči ČD za 10let. Pokud to bude přebujelý aparát se spousty trafikami pro neschopné lidi. Zadlužující se firma, která už nebude mít co prodávat, maximáně své výdělečné firmy. Jestli nedojde k nějaké razatní změně ve fungování ČD, tak k tomu cíli nebude RJ potřebovat zas až tolik nových vagónů.

M19

Tyhle apokalypticke vize jsem četl a slýchával už před 10, 20 lety. A kde nic tu nic. Ten článek je jen přebraná tisková zpráva a pojednává o plánech někoho, ne osudu jiných.

El Barto

Tohle je pořád dost optimistická vize, není to tak dávno, kdy tady jeden „expert“ strašil krachem ČD v horizontu týdnů až měsíců.

Jan Tichavský

Sám Jančura měl velkolepé plány, jak budou jeho vlaky jezdit přes půl Evropy. Dnes je rád, že má aspoň spoje do Přemyšle.

Ech

Jestli bude obratově větší ČD nebo jiný dopravce… (největším dopravcem dneska je automobilová spolujízda rozdrobená mezi spoustu dopravců jako např. Uber, a poté následuje DP Praha a SmartWings)

Ono to záleží na rychlosti s jakou budou odumírat jednotlivé železniční linky, zejména na vedlejších tratích jako např. přes Jihlavu nebo okolo Č. Budějovic nebo v MSK. Do pěti let předpokládám už bude uklizen nepořádek po předcích.

Echtovní lokálky nekomentuji, neboť čirý nesmysl to byl už před půlstoletím.

Nárůst předpokládám v okolí Prahy, ale v tomto regionu patrně ČD nedosáhne na nové vlaky, kvůli své finanční kondici.

M19

Vždycky za vše mohou ti před námi, že…?

Ech

Vždycky ne.

Ale po ropné krizi (1973), se stalo čirým nesmyslem provozovat zastávkovou venkovskou dopravu pomocí dvakrát až třikrát těžší techniky (a bez rekuperace) po řepařské/dřevařské železniční trati trasované úplně mimo náves vyžadující spoustu posunovačů, když byl k dispozici ŠL11 nebo https://pl.wikipedia.org/wiki/Berliet_PR100 (viz Jelcz 110 v Polsku)

Vojtech Novotny

RegioJet je totalni katastrofa. Vlaky vypadaji jak odnekud z Balkanu. To jsou na tom CD skutecne o dost lip

Zdrasa

Bohužel, soutěže tohle nezohledňují, takže Balkán možná opravdu zvítězí. Chtěli jsme moderní železnici 21. století, dostaneme zase tradiční východní bordel. Zrovna když se ČD konečně začaly dost zvedat…

Ondra K.

Každý dopravce má lepší i horší vozidla. Třeba taková R11 je Balkán v podání ČD.

Zdrasa

Nerozporuju, že ČD nemají taky šroty. Bee z Labí by mohly vyprávět. Ale z mé osobní zkušenosti má Jančura na úrovni jen ty nové Pesy a i tam je otázka, jak při jejich údržbe budou vypadat po pár letech. I na jeho komerčních linkách má notoricky nefungující a špinavé toalety a to i v relativně nových Astrách.

Xapadlo

Vozy řady B z „EC“ Ostravan by mohly ještě lépe vyprávět

Sova

R11 je čistokrevný Balkán i z hlediska infrastruktury, tam to tak nějak zapadá 😀

RHh

Jenže čd je vyřazuje, rj kupuje

xyz

Skutečné soutěže (ne tzv. poptávková řízení) požadovaly nová vozidla na soubor linek v Libereckém kraji, stalo se.

Skutečná soutěž požadovala nová vozidla na lince Beroun – Plzeň – Klatovy, stalo se.

U části tzv. poptávkových řízení byla požadována nízkopodlažnost (tuším že např. na souboru pro Králicko).

Tzn. nemáte tak docel pravdu.

troglj

Jak na kterých linkách, taková linka Krušnohor s novými InterJety je ve srovnání s linkou Labe (jedoucí po stejné trati) jako porovnání socialistického a západního vlaku před revolucí.

Svojšín

Třeba takový záchody na Os z Valmezu do Hranic…..

Luboš Beneš

A přitom před pár lety to bylo úplně naopak…

troglj

Jel jsem Pesou – ELfem několikrát tady u nás v ÚK a mám pocit, že proti Panterům je to poněkud línější vozidlo. Je to jen pocit nebo technická realita?
A co kapacita? Budou jezdit ve špičce zdvojenně nebo nakoupí delší vlaky? Současné Elfy stačí na ty vedlejší tratě i s rezervou, ale na U1 nebo U3 ve špičce by to bylo fatálně málo…

Fdl

Buď pocit a nebo to bude adhezí, strojvedoucím apod. Já mám zkušenost s Pesou Elf a Panterem přesně opačnou.

TrBus

Oproti Panterům i jednou tolik hlučnější

Marty

No to určitě ne.

Apollo 17

Na U1 a další tratě jsou požadováy krajem vlaky o kapacitě přes 200 sedadel ve špičce. Takže dvojité, nebo delší vlaky. Současné Elfy mají také málo dveří, takže nové mudou mít dvakrát tolik dveří.

troglj

Zdvojování by dávalo provozní smysl, byla by to úspora mimo špičku. I když na U1 jezdí celkem plné vlaky i v době, kdy bych to osobně úplně nečekal, třeba teď v neděli kolem oběda nebo v pracovní dny k večeru, kdy by člověk čekal dojíždějící tak z Prahy, ale ne z ÚL. Což je samozřejmě dobře 🙂

PvvS

Tak to silně pochybuju. To už by teď musel po krajích buď vlastnit, nebo budovat zázemí. Navíc tenhle nárust neutáhne jen s elektrickýma jednotkama. A až dojdou páteřní tratě, tak to začne být zajímavý. Na lokálkách, nebo slabších tratích je nárust ujetých km minimální, ovšem personálu je potřeba stejně.

xyz

Vždyť v Ústeckém kraji RJ jezdí právě na těch „slabších“ tratích.

A personálu tam má víc než na stejných výkonech měly ČD, a.s., protože na t-073 a t-131 jezdily ČD bez průvodčích, zato RJÚK tam jezdí s průvodčími.

Michal

Se stevardy. A i ti tam mnohdy nejsou, protože chybí personál.

Ares

Zázemí je ten poslední problém.

Granja

Zcela naopak. Špatné, nebo žádné zázemí (stavby i lidé) se velmi rychle podepisují na kvalitě a spolehlivosti provozu.

xyz

Dnes už lze jen domýšlet, jak by se to celé asi vyvíjelo, kdyby kraje/MD už okolo toho roku 2009 soutěžily a ne že tehdy šmahem nabagrovaly výkony na 10 let do rukou ČD, a.s.

Takže několik soukromých dopravců, pokud vůbec chtěli mít výkony v železniční dopravě, šlo cestou dálkové komerce. I když O.K., R. Jančura to plánoval už okolo roku 2007 tak jako tak (tehdy s předpokladem úplně nových dálkových jednotek).

Leštění

Myslím, že je to nereálné z několika objektivních důvodů.
• Na trhu nepůsobí jen dva dopravci a ostatní dopravci zcela jistě nevyklidi pozice jen tak. Reálně se může dostat někam lehce přes 20%
•Většina soutěží proběhla v nedávné době a tedy jsou na dlouhé roky zasmluvneny. Nebo jaké velké soutěže se připravují?
• Na spousty výkonů jsou nasazovany nové vlaky a nemyslím si, že objednatele budou za deset/patnáct let chtít zase požadovat nové jednotky. To by bylo hodně neekonomicke.

noerf

1) počet mezi dopravci může být třeba Arriva 20 %, ČD 30 %, GWTR 10 %, LE 5 %, Regiojet 31 %, ostatní 4 %. 2) spoustu nové pořízených jednotek budou ČD v případě neúspěchu v soutěžích předávat vítězným dopravcům dle smluv 3) odstavne plochy se dají většinou využít ve stanicích, depa vybudovat jako se chystá Regiojet v Měcholupech, pronajmout od ČD jako GWTR ve Volarech, koupit nebo si najmout externí firmu 4) budou se soutěžit některé rychlikove tratě, provoz vlaků v jihomoravském kraji a od roku 2029 končí hodně smluv s kraji a soutěže budou povinné, již to nepůjde… Číst vice »

Petr

Spousty nových jednotek předávat? Promiňte, ale těch jednotek by zase tolik nebylo.. něco Středočeský kraj. Královéhradecký kraj obří modernizace – vše ČD. Pardubický kraj bude taky velká modernizace – vše ČD. Jihočeský kraj v elektrické trakci vše nové a vše ČD. Olomoucký kraj elektrická trakce vše nové a vše ČD. Nové vozy na dálkovku vše ČD. A takto by se dalo pokračovat.. Navíc v tom kde ČD s RJ prohrála, tak o tolik dražší zase nebyla a nebo byla, ale nabízela nové jednotky. Kraje budou těžko požadovat vše nové a ve spoustu krajích budou mít ČD zánovní a částečně odepsané… Číst vice »

noerf

A co prohra ČD s Arrivou v Plzni? Nesmíte zapomínat, že díky úspěchu v Plzeňském kraji vstoupí Arriva do elektrické trakce a zvýší konkurenci i v tomto segmentu.

Petr

Ta už proběhla.. takže o tom už se co týče budoucnosti nemusíme bavit.. a v druhé uspělo ČD. Nikde jinde moc jednotek na případné předávání není.. kromě toho Středočeského.
Jinak ta výchozí pozice ČD minimálně v regionální dopravě bude ve velké části republiky dobrá – díky modernizaci. Ve zbytku uvidíme, ale i tam alespoň někde ČD vyhraje, takže opravdu i za deset let budou jedničky na trhu. Pana Jančuru sice uznávám, že to tenkrát na železnici rozvířil a snaží se i teď, ale být větší než ČD za deset let je vlhký sen..

Ondra K.

Zas tak jednoduché to být nemusí. Arriva i LE v poslední době získaly silný investory a když budou chtít, můžou nový vlaky nabídnout levněji než ČD ojetiny.
Čím míň výkonů budou ČD mít, tím víc je bude zatěžovat živení toho jejich byrokratickýho aparátu. Nějaký zeštíhlení a zefektivnění ČD určitě odbory nedopustí.

Honnzok

On ten aparát řídí firmu mající cca 20 000 zaměstnanců, ukažte mi jinou firmu s takovým objemem lidí řízenou ze 3 kanclů.. Nepopírám, že se nějaké postradatelné místo nenajde, ale že by to mělo výraznější vliv, v obratech té firmy, že by se to promítalo na cenu km ujetý jejich vlakem? Tomu někdo snad ani věřit nemůžete…

Granja

Jasně, odbory budou bojovat o přebytečné úředníky až do celkového vykrvácení firmy, aby jejich funkcionáři jako poslední zhasli.

Andrej Veliký

Všechno jde když se chce. Poku na nějakém kraji budou chtít dopravu nabagrovat opět tomu stejnému dopravci tak vždycky se dá soutěž vypsat tak, aby se nikdo jiný než stávající dopravce nebyl schopen kvalifikovat (třeba tím že soutěž vypíšete v šibeničním termínu a na všechny výkony současně). Jo a proslýchají serůzné věci, třeba že „se zařídí“ aby ČD dostaly nové 15ti leté smlouvy na trasy, kde nasadily Interjety/Comfortjety. Sorry jako. PS: ten člověk u ČD co podepíše smlouvu podle které se ČD v případě prohry musí vzdát souprav pořízených za vlastní peníze bez dotací pouze za nějakou účetní zůstatkovou cenu… Číst vice »

noerf

Teoreticky ano, jenže v Ústeckém kraji bylo potřeba 23 jednotek, Regiojet koupi všechny nové, ČD stačilo koupit 16 jednotek a použít sedm z části odeslaných regiopanterů a stejně prohrál.

Chronosphere

No,pokud takovou smlouvu nepodepíše ČD,tak ji podepíše někdo jiný. Zjevně stále nechápete systém,v kterém jsou vypisovány dotace na vozidla.

Leos Konecny

Ty jo, fascinuje me, jak jsou tady vsichni najednou odbornici na dopravu a placici modri sotousci, jako kdyz je nekdo pripravuje o hracku. Jancura vse vybudoval od nuly, nesl podnikatelske riziko kdyz nakupoval prvni zlute autobusy a vsichni jsme obdivovali tu uzasnou nadheru a skok ze spinavych rezavych Karos do luxusnich novych autobusu, mohli si konecne zajit behem jizdy na toaletu a ne to drzet, ze nam male praskl mocak. A potom se vrhnul na vlaky, jeste vetsi riziko, do toho bojoval s agresivni konkurenci, byrokracii, covidem i Flixhnusem. A my? Abych byli radi, ze v tak malicke zeni se… Číst vice »

Honza

Takže jen proto, že někdo nevybudoval velkou firmu, tak nemůže poukázat na nedostatky a upadající kvalitu, která v poslední době je u RJ standardem? To je dost podivná logika. A já teda raději ten Flixbus se kterým jsem ještě neměl žádné problémy, naopak naposledy žlutý RJ do Písku byl pěkný humus.

Leos Konecny

Tak ze jezdite Flixhnusem o vas lecos svedci

Honza

A proč bych nejezdil, když jsem s ním neměl nikdy problém? Vždy mě dostal do cíle spolehlivě. Navíc tam kam jsem s ním jel naposledy, žlutý ani nejezdí. To jen svědčí o vaši velké omezenosti.

Laborec425

A proč se v Regiojetu člověk v buse musí cítit jako v lowcost letadle? A ve Flixbusu naprosto normálně nestísněně? 🙂
Už to svědčí o tom, že žluťák nenávidí své zákazníky, chce po nich jen peníze, peníze a peníze..

Vojtech Novotny

Problemem je, ze zatimco ze zacatku prave oslnoval svou kvalitou, tak nyni je to presne naopak a silne pokulhava za CD. Jeho vlaky vypadaji jak uplny dobytcinec. Jednou jsem udelal tu chybu, ze jsem z Vidne jel misto RailJetem, jeho zlutym Regiojetem…a samozrejme-vlak spinavy a jeste nefungovala klimatizace v letnich vedrech. Katastrofa. Jeho kvalita muze asi stacit nekde na Balkane, ale tady v civilizovane zemi nema co delat.

Leos Konecny

No vidite a ja udelal chybu a jel misto RJ zlutym autobusem z Brna Raijetem CD a malelm jsem se pozvracel, spina a smrad

Gwann

Zlutakem jsem jel 4krat. Z toho jednou beg obsluhy jakkoliv tam měla být, dvakrát v létě bez funkční klimatizace. A jednou hodně unavenou špinavou exDB jedničkou.

Na tečku vše.

K tomu railjetu – může se stát vselicos, např. Smradlaveho cestujícího těžko dopravce ovlivní- ale nejspíš lzete. Jezdím tím cca 100krat ročně a vše v pořádku.

Petr

Tento chlap a jeho tým je naprosto neschopný řešit jakékoliv problémy ať už v personálu, tak v bezpečnosti vlaků anebo v jejich technické údržbě, když člověk pak vezme v potaz naprosto neproškolený a neschopný personál díky kterému je stát okrádán na dotovaném jízdném… Tak to už je opravdu za hranou, tento dopravce by na naší železniční síti neměl co dělat! S autobusy to uměl, ale v poslední době to jde taky rapidně dolů… PS: Na RJ jsem se několikrát obrátil s problémy v hodně směrech které mají, a odporují buď zákonům anebo předpisům na dráze… Zpětná vazba byla vždy „omlouváme… Číst vice »

Leos Konecny

A ja mam zase vsechny kladne. Zkuste se obratit s reklamaci treba Flixhnus a uvidite

Laborec425

To stejný, samozřejmě.. Pro tyhle společnosti je zákazník otravný hmyz.

hank

“ Abych byli radi, ze v tak malicke zeni se nasel nekdo, kdo vybudoval takovou firmu, znamou i okolnich zemich, tak jen frfnate a prejete mu to nejhorsi. Kolik z vas tady dokazalo neco podobneho co?“ Tohle už fakt snad nikdo nemůže myslet vážně… Pokud jsem teda té zpotvořené češtině dokázal porozumět, tak přesně v těchto větách je schovaná mentalita té části zdejší populace, která na sobě nechá štípat dříví a neuhne, i když by mohla… Jako platící zákazník mám právo na služby odpovídající ceně a je mi (dámy prominou) úplně u prdele, jakým jazykem jejich poskytovatel mluví. Jediné, co… Číst vice »

Leos Konecny

Na tento blabol choreho mozecku ani nema smysl reagovat

Gwann

S hankem se dá mnohdy nesouhlasit, je ale alespoň logicky konzistentní.

Z vašeho je cítit jediné…obdiv malickeho človíčka ke svemu vzoru a guruovi a jeho zbozsteni. S tímhle hodně štěstí…

Anonym

Já si myslím, že Regiojet nebude 1 na české železnici a určitě nepředstihne ČD. Regiojetu spíš zajímá více elektrické výkony než motorové. ČD má daleko lepší služby než regiojet a hlavně jsou čistší než regiojet.

noerf

O motorovou trakci se postará Arriva a GWTR. A mimochodem u rychliků v motorové trakci má již nyní Arriva většinu, jednu linku provozuje GWTR, jednu ČD.

Daniel Jablonecký

ČD mají R10, R11B, R18 a R27.

jal

O tom, kdo bude největší na železnici, rozhodnou politici.

Leos Konecny

Nastesti to na vas netalezi

Kaštánek

Ale lepší služby jsou úplně k ničemu, když objednavatele zajímá pouze cena. A to Jančura to dobře ví, a podle toho to tak vypadá. Stojí to sice za velké hnědé, ale je to levnější a to je to, co rozhoduje.

Clovek

Velký benefit rozšiřování RJ je poškození pijavic napojených na ČD, například výrobců vlaku od kterých nakupují pouze ČD. Škoda že něco podobného nemůže nastat i v dopravních podnicích.

Apollo 17

Který výrobce vyrábí vlaky jen pro ČD ?

Libor

…pan Jančura je prostě týpek, je to borezzz

Marek Kubík

Ten ať se raději do ničeho nes….. Jeden můj známý před časem pracoval u Student Agency na vysoké manažerské pozici, Jančura prý o něm říká že je jeho kamarád. Odešel kvůli neschopnému vedení, u jedné autobusové linky která byla výdělečná blbě spočítali režijní náklady a tak ji zrušily. Další problém byl to že když Jančura začal mluvit o vstupu do železniční dopravy, tak se obrovsky začal zhoršovat stav autobusů. Není to dlouho kdy Jančura po známém chtěl aby se vrátil, ale on odmítl a říká že už nikdy více.

Petr Křístek

Prý prý….už jen ten váš příběh je takový celý jedna paní povídala….nebyl to náhodou ten jak všude roznášel že neplatí výluky?

Gwann

Znám jiného…vydržel tam 3 měsíce. Ono je s mikromanazerem Jancurou s jeho moresy fakt těžké vyjit

Leos Konecny

A ktera vydelecna autobusova libka to vyla, ze ji pan Jancura tedy zrusil?

ocelář

souhlas.. u něho nedělat

Libor

…dokažte jen zlomek toho, co v tomto ranku dokázal pan Jančura, pak to ostatní zhodnotí a uvidíme…

Gwann

Když je vlak špinavý tak na to můžu poukázat i když nevlastním vago ani v TT.

Takže obvyklý argumentacni uhyb někam…v zásadě útok ad personam. Jdete nekam

xyz

RJ zrušil několik autobusových linek v době největšího konkurenčního tlaku Flixbusu, kdy se v té době (vlivem přetáhnutí části cestujících Flixbusem) měnily spíše tržby než náklady.

Navíc některé režijní náklady se zrušením té které linky neušetří, tzn. případné „blbě spočítat“ může být sporné.

Navíc, i ČD, a.s., předvedly zajímavé počítání nákladů (a to nejen režijních, ale i přímých) – v roce 2006 při kalkulaci na rychlíky Pardubice – Liberec a Plzeň – Most s údajně tehdy již účetně odepsanými, byť tehdy teprve 9 let starými, „rakvemi“.

Karel Mio

Vytsoka manazerska pozice je snad to vedeni, ne?

Honza

Úplně si nemyslím, že vyměnit jeden skoro monopol za druhý je šťastné. Obzvláště, když už teď je jak na komerčních linkách i závazkových RJ vidět výrazný pokles kvality služeb už jen při jeho současném podílu na trhu. Jeho linky začínají silně připomínat ČD před rokem 2010, tohle v celé ČR asi opravdu jako cestující nechci.

Petr Křístek

Tak mluví že už bude brát jen nové tak si asi toho všiml ne? Horšího jak 810 u ČD není už nic.

ocelář

810 jezdí .. protože si to objedná kraj.. a od prosince jich bude jen 40ks.. takže

ušatá

A proč také ne, když je to levné a na krátké vzdálenosti odpovídající a a vyhovující a po částečných rekonstrukcích se tam sedí a jezdí i lépe než v těch nových či předělaných a levných vozech ze zahraničí.

Honza

Že to bude nové je k ničemu, když bude kulhat údržba a čistota. Viz třeba vozy Astra, že?

PetrV

I nové se musí uklízet a mýt, toho si asi ale nevšiml.

IGCT

No, začal slibně, ale pýcha předchází pád …

M@trixX

Aj keby mal regiojet len polovicu trhu, bude to menej monopol, ako ked mali CD 100%. Ak sa uplne nezmeni koncept, vitazom sutazi bude vzdy len jeden dopravca, ktory si bude robit to, co mu zmluva/objednavatel dovoli.

Růža

Možná by měl vyhlásit konkurs na úklidové firmy. Má v těch vlacích nehorázný bordel.

Michal M

Ten člověk zestárl a zblbnul. Nic proti podobným plánům a vyhlášením, ale neměly by být v tak ostrém rozporu s realitou jeho komerčních i většiny závazkových výkonů.

Betliar

Žádný sankce dopravci. Pokud nepojede vlak kohokoliv, tak taxík a vše na účet dopravce nebo kraje. Oni si to pak rozmysli.

xyz

To by bylo hodně zajímavá věc i v dnešní situaci s ČD, a.s., které jsou schopny vyhnat na taxík i lidi zdržené 1 – 2 h vlivem poruchy lokomotivy či (ze strany Dobré správy chybujcího) zab. zař. a nechat je ten taxík kompletně zaplatit ze svého s tím, že jim ho proplatí, ale jen zpětně (tzn. cestující musí mít ty peníze v tu chvíli k dispozici; když ne hotově, tak aspoň „na kartě“) a jen 1500 Kč za taxi (ne za osobu, ale za vozidlo!).

Chronosphere

No to by bylo na trati Ostrava-Frýdlant n.O. veselo. Nechcete si to rozmyslet radši vy?😅

Betliar

Ukažte mi někoho z kraje, kdo vypočte zalohu? Nikdo. Takže rozhoduje cena a zaloha téměř 0. Takže smlouvě pomlčme

soundman73

Česky by to nešlo?

Jarda.K

Jančura si vzal velké soucto . To ,že šel pod cenu ,není legrace zaplatit zaměstnance . Další věc pochybuji ,že tak dobře zaplatí zaměstnance ,kteří přijdou od Čd . Říká se ,že moc dobře neplatí Jančura a proto se to tam mění personál.

Konečně

Vzhledem k tomu, že se propouští všude a progresívní neokomunistické politice nerůstu bude mít zaměstnanců dostatek.

Ondra

Přišel sis alespoň důležitě, když jsi to psal.? 😄

Leos Konecny

Ja myslim, ze to napsal pravdive

Gwann

Pokud někdo připomíná komance, tak je to pitomost s buresem. Všem včetně dáme a neřešíme odkud. Nakonec všem vše sebereme.

Vůči blade mám vše možné. Ale z neokomunismu bych je fakt nepodeziral

Leos Konecny

Asi tak

hank

Ještě jsi zapomněl na neomarxisty, Sorose a ilumináty.

Gwann

Co to blabolis? Jaka neokomunisticka politika? Soudruhu, vy jste úchylkar. Do Jáchymova pochodem v chod.

vlachjan

Zaměstnanci od ČD, organizovaní v odborech jsou to poslední, co by Jančura chtěl. S takovým materiálem se low cost dělat nedá.

Apollo 17

A odkud si představujete, že ty zaměstnance sežene ? Přijme do výcviku 120 nových lidí a rok budou dělat výcvik na strojvedoucí, nebo vysaje strojvedoucí od jiných dopravců mimo ČD ?

Jirka

Ne ze rika, tak to je. Mohu porovnavat sam praci u Regiojetu i CD a penize bohudik lepsi u CD. Pracovni podminky vsak 100krat lepsi u CD, Jancura se k zamestancum chova vylozene jako HOVADO.

A kdo u Regiojetu pracoval, casto to potvrdi tez.

Gwann

Tak kny ty soutěže jsou mnohdy soutěži v oskubani zaměstnanců. Ale pst to už nevypadá tak sexy, šetřit erarni prachy na úkor fyru a stiplistku

Anonym ze severu

RJ pořídí 23 jednotek pro provoz v ÚK. Turnusově potřeba je 22 jednotek. Takže záloha 1 jednotka. NAD forever. 😡😡

noerf

Jedni rezervní jednotku má současných spojích. A požadavky na počet záložních jednotek je součástí smlouvy.

MajsterN

Kolik by jich tam melo byt? Leo jezdí bez niceho. Snad ty soupravy mají 99.9% nasaditelnost, jinak je to na servis.

Apollo 17

Nemají 99 procentní nasaditelnost, protože pořád jezdí jako náhrada motorák. Ze 7 motoráků jezdí 5.

Uuu

ČD už dávno nemá mnohdy žádnou zálohu a rok co rok je to horší. Takže bych tímto neoperoval.

Anonym ze severu

Zrovna Děčín, Ústí a Rumburk zálohy mají.

ocelář

jsou menší ale pořád jsou , valmez , Bohumín Suchdol .. ve Frýdku je náhradní souprava..

Leštění

Kde nemají zálohy?

Rejpal z Brna

Mě vždycky dostane kolik se tady objeví inspektorů čistoty ve žlutých vlacích. Vozí se v tom lidi, někteří jsou špinavý.. kdyby se v tom vozili lentilky je to od čokolády. Od žen bych podobnou diskuzi čekal ale od můžu bych předpokládal spíš debatu jestli měli na palubě studené pivo, kolik stálo a jestli byla pěkná vlakoška.

Anonym ze severu

Sorry, vlak ale nemá být socka.

PeDazOl

Tak si kupte jedničku.

Anonym ze severu

Radši si koupím auto.

PeDazOl

Vy ho ještě nemáte?

A.O.

Řeknu to takto – i obyčejná RegioNova z venku i zevnitř působí čistší, než dálková souprava RegioJetu, která v celé délce vypadá, jako by se právě vrátila z rallye Dakar.

PeDazOl

No a co? 🙂 Většině cestujících to evidentně nevadí, ti preferují nízkou cenu, kafe zdarma, a levné žrádlo ve vlaku. To že se to nelíbí několika estétům není důvod k tomu, aby to provozovatel řešil. Nutí někdo cestující tím žlutým jezdit? Ne. Mají alternativu? Mají. Takže o čem je řeč? 🙂

Granja

A že jsem tak smělý, jaká je alternativa mezi Brnem a Bohumínem?

PeDazOl

Auto :-))) Kolikrát jste posílali stížnost na kvalitu objednateli? Nulakrát…

Radim

Já to posílal šestkrát a pak jsem to vzdal. Kvalita šla po mých stížnostech spíš dolů, max zůstala stejná. Nemá cenu plýtvat čas… Kdyby aspoň nějak odpověděli, třeba stylem „tak tím nejezdi a neotravuj“. Ani to ne.

Jan

Jako by se u Časem Dojedem dalo jíst z podlahy, tyhle debaty vážně nikam nevedou…

Marek Kubík

Promiňte, ale tak hnusný vagón co jsem viděl u Jančury jsem u ČD nikdy nezažil. 😉 Ta špína byla normálně zažraná do sedačky.

Laborec425

Já tim jel jednou na Slovensku a z tý krátký cesty jsem dost zmaten. První, co mě zarazilo, byla tma. Ale ne kvůli noční době, ale asi kvůli špíně na oknech. A spící lidi po vlaku, kteří mě připomínali cestující ve vlacích Excelsior přijíždějící po dlouhé noci do Lovosic druhou třídou. Potom mě překvapilo, že mě vedl steward přes celý narvaný vlak mě někam usadit. Ale nejdříve se začal věnovat někomu jinému a trvalo mu to asi deset minut. Tzn. že z 45minutové cesty jsem nakonec seděl asi 25 minut a to ještě ve voze, kde procházela evidentně velice namyšlená… Číst vice »

ocelář

uklid u ČD funguje.. u RJ evidentně neví co to je

Petr

Hlavní problém je v tom, že RJ má naprosto neschopně nastavené obraty souprav, vím že přijíždí s více než hodinovým zpožděním, tak dám na obrat hodinu. Tady je ta výhoda toho, že v ČD pracují schopní lidé, a že ty obraty jsou všude nastavené normálně

Leos Konecny

To jste ted nastval modre sotouse, podivejte co jste dostal mracounu 😄😄😄😄

El Barto

Něco lepšího než osobní rádoby urážky byste tam neměl?

noerf

Pokud většinu cestovních nákladů hradí někdo jiný než cestující výši jízdného, tak to lze považovat za sociální službu poskytovanou objednatelem dopravy (MD, kraj).

Leos Konecny

Vetsinou v tom socky jedou co ocekavaji byznys tridu za low cost prachy

Twix

Tím by se ta diskuze fakt pozvedla 🙂 Přijde mi že zrovna tohle je většině cestujících ukradené.

Jirka

Je pravda, že u Vás v Brně se čistota nikdy moc neřešila a nabídka služeb pro zákazníky už vůbec ne. Takže je pochopitelné, že Vás odlišné kvalitativní požadavky od zbytku republiky fascinují.

vasek.beroun

Tyhle kydy fakt baštím. Jako vy v Brně, vy v Praze, vy v Ostravě. Pokud máte o něco vyšší IQ než tykev, pak jistě víte, že blbci jsou rovnoměrně rozmístěni po celém území. A vy jste odkud?

xyz

Navíc, některé jiné osoby naopak kritizují Jihomoravský kraj za údajně příliš tvrdé podmínky aktuálního VŘ na elektrické vlakové výkony v JMK.

Jirka

Říká se tomu nadhled. Tomu co vy evidentně postrádáte. A pokud někdo obhajuje špínu ve vlacích a chronickou neschopnost pokrýt vlastní nabídku jídel u Regiojetu, což je Brněnská firma a nick má Rejpal z Brna, tak bych řekl, že si o podobný komentář přímo říká. Btw. já jsem z Olomouce. Brňáci nás často za díru.

vasek.beroun

Právě proto, že nadhled mám, nikoho neškatulkuji podle toho, kde bydlí, nebo odkud pochází.

Jirka

Pořád jste to nepochopil. Já taky ne, ale rád si z někoho udělám srandu. To je celkem dost zásadní rozdíl.

Martyk

Ne každý je polozvířecí primitiv.

Ondra

No jo, překvapení, že není každej vidlák, co je urvanej z piva a slintá nad průvodčí..

Rejpal z Brna

Ty bys radši slintal nad vlakošem co

Leos Konecny

To bylo dost hloupe a nevhodne

Anonymní alkoholik

Ta projekce svých vlastních bolístek do ostatních lidí je ale ňuňu. 😀 Ti, co přisuzují sexuální preference tímhle invazivním stylem pak po setmění vedle spící manželky žhaví aplikace jako Grindr (nebo navštěvují tématické místnosti na amatérech) a pak se s ostatními ,,diskrétními“ muži shází na bizarních místech. Všichni naprosto stejný vzorec chování. 😀 Přitom je rok 2023, doba pokročila, tak se za sebe nestyďte. 😉

ocelář

Linka R8 je totální odpad.

Ondra

Nebo ten hnůj na R23.

Betliar

Kvantita přehlušila kvalitu. Víc není co dodat.
ECM se u RJ nejspíš dodržuje přepsáním dat na papíře, což si ČD nedovolí.

Obdobně si ČDC nedovolí dělat prasarny jako u Unida, viz reporty z dřívějška

dizgrafy

Fňuky fňuk. Vzlyky vzlyk.

El Barto

To je ale hodnotný příspěvek 😀

Michal M

ČD kvůli ECM dva roky a beztrestně nedodržuje řazení souprav a lanovku na Ještěd provozovaly taky hodně podivně.
Bez neprůstřelných důkazů jsou tohle pomluvy od drážních odborářů.

xyz

S ČD, a.s., od loňského roku řeším jistý právní problém. A od jejich právního oddělení se mi dostalo mj. zajímavých odpovědí, např. na dotaz, na jakou vzdálenost jsou cestující povinni slyšet píšťalku průvodčího před odjezdem, tak jde o vzdálenost odpovídající počtu vlakvedoucích a počtu vozů, reálně tedy u max. 5vozové soupravy jde o vzdálenost až 130 m, pokud průvodčí je u posledních dveří soupravy, zato cestující je v prvních dveřích ve směru jízdy. To vše v situaci, kdy starší vozy tohoto dopravce nemají žádnou zvukovou signalizaci před zavíráním dveří, ani žádnou fotobuňku, která by v tomto zavření dveří zabránila pokud… Číst vice »

Granja

A vzali v úvahu vedle stojící zdroj zvuku (lokomotiva, hluk ze silnice, souběžné hlášení st. rozhlasu, atd)?

Znalý

Jak víte, že beztrestně?
Pokud vím, na dotovaných linkách pokutu dostávají (pokud je podnět) a u komerčních je nikdo trestat nemůže.

Granja

Hodně lidí sklopí hlavu, protože mají obavy, že by se mohli stát terčem pomluv a zlých pohledů a místo podnětu pojedou autem nebo budou žít ve víře, že příště se to nestane.

xyz

AŽD také, přinejmenším zpočátku, měla jevy jako např. nasazení své 810 namísto svého Sprintera. Nějakou dobu taky měli zapůjčeného Sprintera od GWTR.

Tzn. stejné věci jaké jsou některými diskutujícími vytýkány směrem k RJ(ÚK) či Arrivě (a stejné věci, které se přitom týkají i ČD, a.s.).

Anonym ze severu

Ale pak nakoupili další 2 (nad rámec požadavků smlouvy!). To je u RJ sprosté slovo.

xyz

O.K., proto jsem psal „přinejmenším zpočátku“.

O těch dvou dalších Sprinterech vím.

A to vše pořád s (v rámci okolností) docela příznivou letošní nákladovou cenou (od které se odečítají tržby) cca 132 Kč/km na Švestkové dráze a 81 Kč/km na spojích do Chotiměře.

Michal²

I v té 810 byl funkční internet a stejný servis, jako ve Sprinteru

Jan

Kulturní válka 488. díl, redakce dobře ví čím při neděli oživit skomírající diskuse. Já si běžím pro popcorn a ČD ultras pro synonymický slovník…

Milda

PepeLaugh TeaTime

M_D_M_A

Na začátku byl RJ o třídu, dvě lepší, než ČD. Dnes už prostě není. Bez kafe zadax, bez popcornu, bez slovníku.

Jan

Ale donutil ty Času Dost se trochu začít snažit…

Granja

A za to jim patří VELIKÝ DÍK!!!

Tom

V článku se píše, že v UK nasadí Pesa Elf.eu. V magazínu na K-reportu bylo, že se bude jednat o nástupce Elf.eu, tedy Regio160 (vypadající stejně jako RegioFox, akorát elektrický). Co je tedy aktuálnější informace? Děkuji.

Štěpán

Jedna se o zakazku na tu elektrickou pater. Jednotky budou elektricke, jeden z pozadavku myslim i.

M_D_M_A

RJ, je za mě smutnej příklad degradace. Na začátku to byl skvělej produkt, vozy byly čistý, voňavý (rok 2013, nebo kolik to bylo). O pár let později podobný vůz, méně voňávý, klima off. Na cestu Praha Olomouc v létě nic moc. Vloni cesta Litoměřice Ústí, vůz se starým interiérem, špína zvenku i uvnitř. Za mě je RJ nejhorším dopravcem v ČR. Na druhou stranu má u mě plus za jednotky od Pesy! Oproti Panterům je to nebe a dudy (srovnávám první generaci ústeckých/InterP vs. krakovský jednotky, co jezdí na letiště).

PeDazOl

Evidentně češi chtějí kafe zdarma, špinavý vlak jim nevadí, to je důvod proč to funguje. Dokud budou takové vlaky plné není důvod to měnit.

Jirka

A pak je tu i cena – Jancura ma velmi casto jízdenky levnejsi nez CD ci Leos – logicky mu tedy jezdi vlaky nacpane.

PeDazOl

Ani jeden z nich neživí celý barák na nábřeží plný zbytečných osob ….

Laborec425

A myslíte, že v Regiojetu obyčejní zaměstnanci neživí někoho nahoře? 😀

Vrták

Voňavost RJ jsem měl tu čest okusit hned při prvni jizde s nim (jinak RJ nevyužívám, jezdi jinym směrem) z Usti do Kolina a zrovna byl pokažený záchod. Tu vůni sladkeho smradu si budu dlooho pamatovat.

soundman73

Dokud tím lidi na komerčních spojích jezdí, asi nemá důvod něco vylepšovat.
Já opustil RJ po omezení servisu a do Ostravy jezdím pendolinem, přestože je to oproti Xmz konstitřas. Ale jde o jediný konzistentní produkt tímhle směrem.

Martin

Spíš by se měl zaměřit na údržbu a čistotu vlaků tam už ČD překonal.

Nagymarosznik

On to slovo nezná ale lol

PeDazOl

Proč? Češi chtějí kafe zdarma, ne čistý vlak.

hank

Jak kdo.

PeDazOl

97 vs. 3 % evidentně podle plných žlutých vlaků

Nagymarosznik

Také doufám že se mu to nepovede. V jeho pozici si dokážu představit LeoExpress se stabilním zástupcem – Renfe. To že on často ani neví jak objednat NAD je kapitola sama o sobě. Špína, špatná údržba, vlaky kde není ani pitome tlačítko na znamení. Autobusy jsou v pořádku, s těmi problém nemám. Pak tu jsou jeho vlaky kde dlouhodobě neplní známky kvality. Takže spíš doufám že se propadne do propadliště dějin než na pozici kdy je větší než ČD:)))

Martin1

No tak ve špatné údržbě a ve špíně je už dávno předběhl. Mám pocit, že se role otočily. RJ aspiruje na dobu tak před rokem 2010. A jde mu to čím dál tím líp. :-/

Andrej Veliký

Jančura má hlavně dobré kontakty a svoje lidi na správných místech. Je pravděpodobné že jednu svoji krysu má i přímo na GŘ ČD, odkud mu donáší důvěrné informace. Každý je úplatný a lidi na GŘ stejně vědí že po volbách budou odejiti, takže jim to může být jedno. To se pak zakázky získávají snadno. Sorry jako.

PeDazOl

Když víte o koho jde, přestaňte tady zvracet a kontaktujte OČTŘ.

hank

Má teď na ministerstvu financí dobrý příklad, jak se tady s whistleblowery pěkně po bolševicku zachází, tak se určitě podle tvé rady zařídí.

PeDazOl

Přestaňte tupě žvástat, OČTŘ jsou od toho aby konaly. Vy jen máte tupé pindy.

hank

Argumentační faul.

PeDazOl

TO můžete podat i anonymně, vy faule. 🙂

hank

Další argumentační faul. Jestli ti to ještě nikdo neřekl, tak se tu chováš jako dobytek.

PeDazOl

Nastuduj si TrŘ a pak tady kydej ty svoje hnoje.

Granja

Ale to nic nemění na tom, že dotyčnému oznamovateli bylo zrušeno jeho pracovní místo.

PeDazOl

Umíte číst?

Jan

Ano, ano soudruzi tak dlouho hledali vnitřního nepřítele až skončili na smetišti dějin. Stačí se poučit…

Granja

Každý je úplatný… Proč urážíte i poctivé zaměstnance?

Martin

Haha….😂😂… předčít..možná tak ve zpožděních, bordelu ve vlaku a šrotech…má k tomu dobře nakročeno…. Měl by ještě změnit logo – místo Čekej Dlouho a Čekej Ještě Déle…. A koupit pár hnusných, žlutých šrotů typu Regionova..ani by nemusel měnit nátěr.

***** Petr

Fandím mu. Rozjet to z nuly už jen do tohoto stavu je famózní pocin. Až půjde do důchodu snad vymyslí odpovídající převod aby toto zdárně pokračovalo a zdárně se vyvíjelo 👍

Anonym ze severu

Rozjet to z nuly famózní počin je. Famózní není ale současná úroveň kvality poskytovaných služeb.

Leos Konecny

A kolik jste toho dokazal vy v zivote?

hank

To jako že každý platící zákazník nemá za své peníze nárok na bezvadné zboží a služby, dokud nepředvede, co dokázal v životě, nejlépe přímo v branži prodávajícího?

Gwann

Až si přijdete k nám do banky otevřít účet a treba pak někdy nepůjde bankovnictví, tak se vás můžu taky optat kolik jste už naprogramoval bankovnictví a založil bank?

Vaše argumentace je extrémně slabá až ubohá

Laborec425

A odnášejí to obyčejní cestující a podnikatel se nám za zády směje. Nebo spíš je to psychopat jako politici a ten si vůbec neuvědomuje, že škodí.

Václav Šp

Mluvka Jančura, do 10 let předstihnout ČD je utopie. To ví rozhodně i on. Slibovat pouze nové vlakové soupravy je v současné době, při nedostatečné produkci výrobců, též nereálné. Vždyť to RegioJet v ústeckém kraji nezvládl již při převzetí dopravy na tratích Ústí n. L. Střekov-Děčín a Ústí n. L.-Bílina, kdy také sliboval nové soupravy, a cestující na ně čekaly dva roky. Tak si počkáme, s čím RegioJet vyjede v ústeckém kraji od prosince 2026.

Zapa

V tom Ústeckém kraji je ale zase nesliboval hned od začátku. Tam měl odklad. Pak do toho tedy ještě padnul Covid.

xyz

Přesně tak. Ostatně co jiného se dalo čekat, když si Ústecký kraj „vzpomněl“ na vypršení 10letých smluv s ČD jen cca rok (?) před jejich koncem. Ale v tomto jsou nastejno i úplně všechny kraje. Snad žádný nezačal už někdy okolo roku 2015 vypisovat soutěž na dalších 10 – 15 let s účinností od 12/2019. Ani např. Kraj Vysočina, který věděl, že od těch samých 12/2019 chce (i tak o cca 3 roky později oproti původním předpokladům) spustit nový IDS (i tak nakonec učinil až od 1. 3. 2020 a ani si nebyl schopen pohlídat přednostní platnost tarifu VDV ve… Číst vice »

Jan

Mluvíte mi z duše. Na východě Čech taky pokladní o výhodách tarifu IREDO decentně pomlčí a čeká co vy. Docela mi jako občasnému cestujícímu trvalo, než jsem to prokoukl…

xyz

Já jsem v jednom Os vlaku v Kraji Vysočina před cca 3 lety zažil, že jsem řekl „v integrovaném tarifu“ + poté název cílové stanice, a pokladní mi začala vydávat jízdenku dle tarifu ČD. Když už mi ji předala, tak jsem řekl, že jsem říkal „v integrovaném tarifu“. A ona na to, že jsem měl říct „védévé“…

Granja

To, že si musí výslovně říci znamená, že se ho pokladní nezeptá, zda chce tarif ČD nebo Vysočinský? A dále, když je to tedy nastaveno takto, jak to je s neverbální informovaností – jsou na viditelném místě upozornění, že cestující si může vybrat ze dvou tarifů a o vybraný si výslovně říci?

Mates

Snáď Pesa to nezvládla, nie? To tie jednotky vyrábal priamo RJ?

jal

Ale když to nezvládá výrobce pro ČD, tak je to vina dopravce. Proč ne v případě RJ?

Kamui

Při současném stavu věcí se obávám, že se mu to bohužel podaří.

Jan

Někdo to třeba nevnímá tak tragicky…

Anonym ze severu

Ti, co tím nejezdí? Běžné cestující asi nemyslíte, co?

Jan

Chápu, že výměna elektrické páteře severu zaživa bolí, ale zkuste být nad věcí…

Anonym ze severu

Nejdřív, ať Regiojet předvede, že mu jde o cestující. Špína, arogance, lež (a zpozdění) je vizitkou dopravce. Tohle nemůže dopadnout dobře.

Jan

Kdokoli starší 15 let si všechny tyto atributy pamatuje v monopolním podání ČD. Dneska si aspoň můžu vybrat která ta špína je menší…

Leštění

Na 90% tratích jezdí jen jeden dopravce, takže si oč nevyberete.

***** Petr

Ale Regiojet to dokázal. Platí si to sám, za zpoždění ne vždy nese vinu, komunikuje a při problému kompenzuje. A platí mu to (vyjma závazku) PLATÍCÍ cestující. S čistotou pravda polevil . A když soutěž nevyhraje RJ tak někdo jiný. ČD bez podrazu, finty nebo provaru s takto nasazeným systémem a přebujelostí vlastně ani reálně konkurovat nemohou.

Petr

Nelžete prosím. RegioJet si za zpoždění v hodně případech může sám kvůli nedostatečnému času na obraty, 1 vlak soustavně přenáší zpoždění na ty další a takový problém má společnost už několik let, a nikoho nenapadlo to řešit.
A co se týká platících cestujících, tak to si děláte srandu doufám… Viděl jste někdy kontrolu jízdních dokladů u RJ? Žádná kontrola dokladů opravňujících cestující na slevu neprobíhá (jak stanovuje ministerstvo). I kdyby jste si ve 40 letech koupil jízdenku na studentskou slevu, tak to nikdo řešit nebude a doplatí to za takové lidi stát…. a takových lidí s nimi nejezdí málo!

Laborec425

No, právě, ale když se nad tím zamyslíte, nebo máte zkušenosti s ježděním pouze vlaky už 40 let, budete se na to koukat asi spíš dost tragicky, co se tu začalo dít za absurdity a celkové zhoršení. A to připomínám, že fakt na svět nekoukám zase tak negativně.

Marcel Štancl

ČD na Jadran nikdy nepojedou: Praha – Wroclaw akorát sliby. Praha – Gyor – Budapest taky nemusí. A pak se diví, že je objednatelé + cestující nemusí?

Jirka

Sorry ale na Praha – Wroclaw – Gdynia, ČD od příštího jízdního řádu nasadí 4 vlaky denně.

noerf

V objednávce MD, nikoliv jako tržní produkt.

Leštění

Pro dopravce je i objednávka MD tržní produkt, navíc pravidla vynosnejsi.

Marcel Štancl

Který příští, to tu bylo mockrát ?

Ruprt

Tohle mi nějak nevychází… RegioJet vyhrává hlavně z důvodu že nabízí levné nabídky, kterých dosahuje např. levnějšími jednotkami, menší údržbou (příklad R23 nebo i dokonce IC RJ) a nebo ne moc dobrým zázemím či záloh. A to tedy hlavně z důvodu že dosud pořizoval starší vozy od DB nebo právě levnější Pesy. Znamená to že podkud pan Jančura chce předstihnout ČD a to pouze s novými vozi, tak zažijeme v příštích 10ti letech extrémní pokles kvality?

Kamui

Bohužel objednatelé chtějí pouze co nejnižší cenu. A když člověk vidí jak má MD totálně na háku co třeba předvádí Arriva na lince R26, tak naděje na nějaké zlepšení asi není.

xyz

Chtějí co nejnižší cenu při souběžném dodržování nastavených kvalitativních podmínek.

Mmch. co předvádí Arriva na R26? Díky za odpověď.

Kamui

Třeba chronické nedodržování jízdních dob. Ty jejich škopky nezvládnou ani jízdní doby původně pro 854 + Bdtn.

mgr.pavel