Jablonec hledá na poslední chvíli dopravce, láká na byty i volné stání

Autobus MHD v Jablonci nad Nisou. Foto: Regionální rada NUTS2 SeverovýchodAutobus MHD v Jablonci nad Nisou. Foto: Regionální rada NUTS2 Severovýchod

Stávajícímu dopravci vyprší smlouva už na konci ledna příštího roku, nový dostane kontrakt na dva roky.

Město Jablonec nad Nisou začalo s výběrem dopravce, který by od února zajistil provoz městské hromadné dopravy. Oproti jiným zadavatelům v dopravě nabízí i kvůli časové tísni nezvykle velkou součinnost.

Oznámení o výběru dopravce zveřejnilo město na svých stránkách. Dopravcům nabízí pronájem až deseti městských bytů nebo zdarma plochy pro odstavení autobusů či využití denní místnosti.

Dopravce může v Jablonci získat dvouletou smlouvu, roční výkon je 1,45 milionu kilometrů.  Z dokumentace vyplývá, že Jablonec je městem s pravděpodobně nejdražší městskou hromadnou dopravou: cena dopravního výkonu je přes 74 korun za kilometr. Tato částka nebyla veřejně dosud známá, v registru smluv je u kontraktu s BusLine MHD Jabloncecko uvedena jen takzvaná netto cena bez započítání tržeb.

Dopravci mají čas na projevení zájmu do příštího pátku. V dokumentaci stanovil Jablonec i poměrně přísné podmínky na stáří vozidel, podle města je ale vše otázkou jednání.

Jablonec výrazně tlačí čas: smlouva s BusLine MHD Jablonecko končí 31. ledna příštího roku. Nabídku stávajícího dopravce zastupitelé včera odmítli. Vedení města sice háže vinu ve zpoždění hlavně na průtahy u antimonopolního úřadu i selhání Národního elektronického nástroje (NEN). Město ale začalo dopravce hledat teprve na počátku roku.

Tagy Jablonec nad Nisou MHD Jablonec seznam
36 komentářů