Letecké společnosti Letectví

Islandu se blíží start nové aerolinky. PLAY mají oprávnění k provozu i první letadlo

Vizualizace A321 v barvách islandské aerolinky Play. Foto: www.flyplay.com
Vizualizace A321 v barvách islandské aerolinky Play. Foto: www.flyplay.com
Nový dopravce chystá lety z Islandu do Evropy i USA.

Na Dva roky po krachu islandské aerolinky WOW Air vzniká v zemi nový dopravce, který má sice zcela jiné jméno, ale nese personálně výraznou stopu padlého dopravce. Nová společnost PLAY oznámila, že již získala oprávnění k provozování obchodní letecké dopravy (AOC) a současně i kontrakt na pronájem letadla.

Vyplývá to z informací na firemním twitterovém účtu.

Oprávnění je klíčovým dokumentem pro start letecké společnosti, udělil ho islandský úřad Icetra. Dopravce současně oznámil první linku: od 24. června chce začít létat na londýnské letiště Stansted s pronajatými Airbusy A321neo, které dosud létaly pro InterJet, pronajaté bude od AerCap. Létat budou ve výrazném červeném laku.

Firma už dříve oznámila, že ji zajímají další evropské destinace i spojení do USA a Kanady. Na stejném principu fungoval (než zkrachoval) WOW Air. Velká část managementu nového dopravce působila dříve u něj. Druhé letadlo má dopravce získat na konci června, třetí v červenci.

Jde o další projekt, který vzniká v době velké letecké krize. Na trh letů přes Atlantik míří také Norse Atlantic Airways, za kterým stojí někdejší šéf Norwgian Bjørn Kjos. Pro dopravce může být výhodou v této době vstoupit na trh, u kterého se po velkém propadu čeká velký růst. Navíc zcela bez dluhů.

12 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Roiman4

Jo, dneska meli s tím i Promo akci, 1000 letenek zdarma z Islandu do Evropy.

Adam

Všem aerolinkám, které v této neveselé době začínají přeji jen to nejlepší!

Miroslav Zikmund

Spíše bych čekal, že si Island pořídí vlastní stíhací letectvo pro ochranu vzdušného prostoru, aby ochranu vzdušného prostoru neplatil český daňový poplatník (resp. daňoví poplatníci zemí NATO).

Martin Csabo

Ale Play Island nevlastní a ani korunu do něj nevlil

Tomas

jako ze by tam melo vzniknout soukrome stihaci letectvo?

Miroslav Zikmund

Proč ne ? Alespoň by tam nelétaly v rámci „solidarity“ zadarmo české gripeny ….

kanafasik

Pane Bože! Trochu mě děsí, jestli máte volební právo.

Miroslav Zikmund

Hlavně že vám nevadí, že letectvo AČR tam létá „zadarmo“ chránit vzdušný prostor Islandu, podobně do Pobaltí. Tamní země si nadzvukové stíhačky nepořídily s tím, že jim dojná kráva AČR a další země NATO zadarmíko ten vzdušný prostor ohlídají ….

Martin Csabo

Škoda že krachnul WOWair protože sice jsem s nimi bohužel neletěl ale jak jsem slyšel tak šlo o kvalitní nizkonakladovku a taky se mi strašně libilo jejich livery :)) ale i Play má hezke livery a doufám že i jednou budou litat do PRG

MPE

Wowair mel nejen hezke livery, ale hlavne vtipne imatrikulace nekterych svych letadel: TF-DAD,MOM,KID,SON,BRO,SIS,CAT,DOG,LUV,GAY 😀

Martin Csabo

Jo taky jsem si všiml :)) já mám doma model WOWair A330-900neo 1/200 registrace TF-BIG :))

Martin Csabo

A nedalo mi to a tak jsem se kouknul na všechny registrace WOWair protože mě tyhle fakty docela zajímají :)) a mají tam těch vtipných registraci ještě více a díky za info