LOT 3a leaderboard

Islandský lowcost WOW Air dál expanduje. Letenku z Indie do USA nabídne po 5 tisíc

WOW Air letos zařadí do flotily první A330neo, na snímku z dubna po vytažení z lakovny. Foto: AirbusWOW Air letos zařadí do flotily první A330neo, na snímku z dubna po vytažení z lakovny. Foto: Airbus

Islandská nízkonákladová společnost nabídne své dálkové lety poprvé i do Asie. Od prosince by měla začít létat z Reykjavíku do

Islandská nízkonákladová společnost nabídne své dálkové lety poprvé i do Asie. Od prosince by měla začít létat z Reykjavíku do indického hlavního města Dillí. Start nové linky dnes firma oznámila v Indii, lety se už v pondělí objevily v rezervačních systémech.

Podobně jako u letů mezi Evropou a USA bude zákazníky oslovovat marketingově extrémně nízkou cenou, nejlevnější letenky jedním směrem vyjdou na 13 499 rupií, tedy zhruba 4 250 Kč. V případě letů mezi Evropou a USA nabízí WOW Air letenky za 99 dolarů, vždy jde ale o velmi omezený počet.

WOW Air počítá se třemi lety týdně od 6. prosince, od 7. ledna pak s pěti týdně. Lety mají navazovat na spojení WOW Air do USA, mají tak vytvořit alternativu k jiným dopravcům pro lety mezi USA a Indií. Cestující podle letových řádů mají strávit na cestě zhruba dvacet hodin i s přestupem na Islandu. To je o hodinu kratší doba, než když se létá s přestupem v Evropě. Přímý let z Dillí do New Yorku trvá pod patnáct hodin, bývá ale výrazně dražší.

WOW Air počítá na trase s letadlem Airbus A330-900neo. Už dříve firma uvedla, že chce využít polohy letiště Keflavík pro lety s přestupem mezi Severní Amerikou a Asií. Cestující chce lákat i na přerušení letu zdarma na několik dní na Islandu. Šéf firmy Skuli Mogesen chce z Keflavíku udělat „Dubaj severu“, tedy letiště s dobrou polohou pro přestupy na dálkové lety. Orientací na jiné státy by mohla firma navíc snížit i sezónnost, tedy zejména slabší poptávku po letech na Island během zimy.

Wow Air aktuálně létá do 38 destinací, z toho 14 je v Kanadě a USA. Firma patří mezi průkopníky nízkonákladového létání na dlouhé vzdálenosti. Většinu tras obsluhuje úzkotrupými airbusy A321 a A320, ve flotile má tři A330 a objednané 4 A330neo.

Tagy A330 Indie wow air
11 komentářů