Integrace Kladenska dál selhává, v pondělí zátěž ještě vzroste

Kladenské autobusy. Autor: ČSAD MHD KladnoKladenské autobusy. Autor: ČSAD MHD Kladno

Chaos v podobě výpadků spojů na nově integrovaných linkách na Kladensku přetrvával i v posledních dnech. Výpadky se týkají dopravce

Chaos v podobě výpadků spojů na nově integrovaných linkách na Kladensku přetrvával i v posledních dnech. Výpadky se týkají dopravce ČSAD MHD Kladno, který nestíhá obsloužit všechny linky a zdůvodňuje to nedostatkem řidičů.

„Ani během uplynulého víkendu se bohužel nepodařilo zajistit všechny plánované spoje na Kladensku. Díky aktivnímu přístupu našeho koordinačního dispečinku jsme aspoň eliminovali případy, kdy by některé obce nebyly obslouženy autobusy vůbec,“ uvedl dnes šéf organizace ROPID Petr Tomčík. Podle ROPIDu se přitom výpadky netýkají pouze nově integrovaných linek, ale i těch, které jezdí už řadu let, například 356 do Statenic.

Dispečery přitom straší především pondělní začátek školního roku, který může chaos na Kladensku ještě prohloubit. ROPID proto s kolegy ze středočeské IDSK připravil na pondělí krizový plán. Do terénu vyšle informátory a posílí i řady dispečerů. Sází také na to, že autobusům pomůže železnice, neboť dnes na trati Praha – Kladno končí výluka.

„Povolali jsme také všechny dostupné dopravce a požádali je o pomoc, ať už na linkách ČSAD MHD Kladno nebo jako posílení na svých vlastních linkách, které jsou v důsledku výpadků ČSAD MHD Kladno přetěžovány,“ doplnil zástupce ředitele IDSK Martin Jareš. Věc může mít pro dopravce i finanční dopady. Středočeská hejtmanka Jaroslava Jermanová Pokorná (ANO) mluví o uplatnění smluvních sankcí a odebrání linek.

Zmatky se přitom zřejmě projeví i na kvalitě autobusů, v provozu se mohou objevit vozy nevybavené informačním či odbavovacím systémem. Zapojení Kladenska do pražské integrované dopravy tak zatím vyznívá jako špatně připravený projekt, který cestujícím místo ulehčení cestování brnká na nervy.

O integraci Kladenska jsme podrobně psali zde, o potížích s ní spojených  také zde.

Tagy autobusy IDSK Kladno ropid
2 komentáře