Insolvenční řízení se Smartwings skončilo. Soud rozhodl po zpětvzetí návrhu pilotů

Boeing 737 MAX 8 společnosti Smartwings před odletem do Dubaje. Foto: Letiště PrahaBoeing 737 MAX 8 společnosti Smartwings před odletem do Dubaje. Foto: Letiště Praha

K ukončení řízení došlo po stažení návrhu pilotů.

Letecká společnost Smartwings už není v insolvenčním řízení. Městský soud v Praze dnes řízení ukončil poté, co těsně před Vánoci pětice pilotů vzala zpět svůj insolvenční návrh.

Vyplývá to z údajů v insolvenčním rejstříku. Podle soudu řízení pozbylo smysl, když piloti vzali svůj návrh zpět. Vysvětlili to dohodou se Smartwings ohledně jejich pohledávek a „celkovým narovnání vzájemných vztahů“. Na soud se obrátily i Smartwings, které požadovaly zastavení řízení. Podle svého vyjádření má firma dostatek disponibilních finančních prostředků na okamžitou úhradu všech sporných nároků jak navrhovatelů, tak domnělých věřitelů.

O vyhlášení úpadku usilovala pětice bývalých zahraničních pilotů Smartwings. Důvodem měly být dlužné mzdy ve výši 66–156 tisíc eur za různě dlouhá období, většinou v loňském roce po vypuknutí pandemie koronaviru. Jde o piloty z Dánska, Itálie, Maďarska a Bulharska, kteří létali ze základen ve Varšavě a v Budapešti. Smartwings považovaly návrh za šikanózní.

Tagy smartwings
4 komentáře