Informace o aktuální poloze vozidel IDS JMK využívají cestující stále častěji

Informace o online poloze vozidel v IDS JMK. Foto: Kordis JMKInformace o online poloze vozidel v IDS JMK. Foto: Kordis JMK

Cílem je dál informace rozšiřovat, běží jednání o propojení dat se Správou železnic.

Zpět na článek
15 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Chalupář

No a trochu z jineho kraje…
V DUK dochazi k dvojimu prodeji dokladu. ČD prodavaji za spravne jizdne Duk po zdrazeni ale RGJ neumi novy cenik a prodava za stare nizsi ceny a zpusobuje to pekny poprask a komplikace. Lidi si stezuji ze to drazsi kupovat nebudou… a pritom to je spravny cenik.
By me zajimalo jak to RGJ vyresi.

Petr Jetelina

Aplikaci jsem používal již v dřívějších letech při sledování Karos řady 700. Dnes při cestách MHD v Brně je pro mě Iris nezbytnost.

Jan T.

Zatím jsem používal jen webovou verzi, ale je velmi propracovaná, lepší než ta PID. Dají se sledovat vozidla jak podle typu tak podle čísla, pro mě byly zajímavé 14Tr, 15Tr. Jen ta PID mapa má přehledněji zpracovaný jízdní řád s aktuálními časy odjezdu.

jal

Podobně je to i v jiných krajích. Co je na tom tak zvláštního?

Igor Mauricio

Na komerčním článku nemusí být nic zvláštního. Má trochu jinou funkci než zpravodajskou

Honza V.

Není nic zvláštního na tom, že někde takový systém mají, a stejně tak není nic zvláštního na tom, že se o tom píše. Jen je hloupé, že má zatím každý lokální subsystém svoji vlastní separátní aplikaci. Důležité je hlavně to, aby ta data sbíral nějaký celostátní systém a poskytoval celostátním vyhledávačům..

Marco

Zvláštní na tom je datová otevřenost. Zkuste si požádat o polohu zastávek, polohu vozidel pro svoji aplikaci, nebo mapu. Nejhůř na tom je Karlovarský kraj. Nejlépe jsou na tom právě v Jihomoravském kraji. Praha + Středočeský kraj, Olomouc, Liberec poskytují prostorová data a hlavně je kontinuálně aktualizují. Liberecký kraj poskytuje data okleštěná a pro mapy nepoužitelná. Data kraje Vysočina jsou tajná – pouze pro potřeby kraje. Nebo se zkuste podívat například na Chrudim, kde jsou přejmenované zastávky a nikdo se ani nesnaží názvy v mapách provozu opravit. Totéž se dá napsat i o dalších krajích – takřka všude najdu data… Číst vice »

jva

Olomoucký kraj ovšem bez dat z DPMO…

Igor Mauricio

A používá to čím dál tím více řidičů, protože mapy s online polohou, které jsou ve strojku a mají řidiči usnadnit hledání přípojů, už pěkných pár měsíců prakticky vůbec nefungujou – snad prej, že moc dat a server nestíhá, no, nevím, dřív to fungovalo bezvadně, teď je to sázka do loterie a většinou se jen objeví šedá obrazovka.

Ondřej Holub

No, otevřel jsem tu apku a z celého kraje to ukazuje jenom spoje linky 2. To určitě někomu pomůže, ale je to trošku nedostatečné.

Kernteriér

A zkusil sis tam nastavit i jiné linky?

Ondřej Holub

Aha. Díky za nápad. Někde v menu jsem to našel a vypadá to, že to ukazuje i mimobrněnské linky – jenom je tam musím explicitně přidat. Je vidět, že jsem stará generace, která není zvyklá, že musí furt všechno nastavovat, třeba se to někdy naučím 🙂

Kernteriér

Stačí tam dát všechny linky a máš to. 🙂

Ota

Aby to bylo formálně správně, tak v prvním odstavci místo „Koordinátor integrované dopravy“ má být „Organizátor integrované dopravy“. Viz §6 odst. 2 zákona č. 194/2010 Sb.

Jackub

🤦‍♂️