Iberia začala posílat do Prahy Airbus A350, školí na něm posádky

Airbus A350 letecké společnosti Iberia v Praze Zdroj: Twitter.com - Prague AirportAirbus A350 letecké společnosti Iberia v Praze Zdroj: Twitter.com - Prague Airport

Airbus A350 letecké společnosti Iberia bude v Praze k vidění každý čtvrtek, a to až do 26. ledna příštího roku.

Letecká společnost Iberia nasadila ve čtvrtek 8. prosince na pravidelnou linku z Madridu do Prahy Airbus A350. V Praze by se širokotrupý letoun určený hlavně pro dálkové linky měl objevovat až do 26. ledna každý čtvrtek. Deníku Zdopravy.cz to potvrdila mluvčí letiště Klára Divíšková. Spojení Madridu s Prahou je v režii Iberie každodenní záležitostí, letenky na všechny lety, a to včetně těch čtvrtečních s Airbusem A350, jsou k zakoupení na webu letecké společnosti. Důvodem letů s A350 je výcvik posádek.

Iberia vlastní flotilu patnácti těchto strojů, další tři má objednané. Letoun dlouhý 66 metrů má dolet přes 12 tisíc kilometrů. Dopravce nasazuje Airbusy A350-900 pravidelně na linky do Severní a Jižní Ameriky.

V Praze se již A350 několikrát ukázala, letoun poslali na Ruzyni dopravci jako Sichuan Airlines, Turkish Airlines, Qatar Airways, China Airlines nebo Vietnam Airlines. Airbus A350 si na několik letů pronajala také česká letecká společnost Smartwings. Stroje Ethiopian Airlines pro ni obsloužily lety na Krétu nebo do Burgasu.

Podobně je to s případem výcviku posádek, kdy dopravci netradičně posílají velkokapacitní letouny určené zpravidla pro dálkové trasy na linky, na nichž by jinak běžně stačily podstatně menší stroje. V minulosti takto vysílaly například British Airways či Singapore Airlines své Airbusy A380. Známy jsou však i jiné případy.

Tagy A350 Airbus A350 Airbus A350-900 Iberia letiště praha Letiště Václava Havla Praha prg
16 komentářů