cargo

Hyundai začal vyrábět v Nošovicích novou generaci modelu Tucson

Nová generace modelu Hyundai Tucson. Foto: HMMCNová generace modelu Hyundai Tucson. Foto: HMMC

V Nošovicích se už vyrobilo 1,2 milionu modelu Tucson, čtvrtá generace bude v autosalonech do konce roku.

V nošovickém závodě Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC) začala sériová výroba nového modelu Tucson. Ten je pro druhou největší automobilku v Česku základem její produkce: tvoří 70 % všech vyrobených aut.

Podle automobilky se na vývoji nového modelu podíleli i tuzemští zaměstnanci. „V případě minulé generace Tucsonu se do přípravy nového modelu poprvé výrazně zapojili také naši zaměstnanci. Od té doby naše aktivní účast na vývoji roste s každým naším novým modelem. I díky úspěchům nošovického výrobního závodu jsme si vysloužili respekt mateřské společnosti a měli vliv i na finální podobu nového Tucsonu,“ řekl Martin Klíčník, vedoucí divize kvality HMMC.

V Nošovicích se od roku 2015 vyrobilo celkem 1,2 milionů aut Tucson. SUV našlo nejvíce zákazníků v Německu a Velké Británii, vozy z Nošovic ale zamířily také do exotických destinací, jako je souostroví Nová Kaledonie v Tichém oceánu, Francouzská Guyana v Jižní Americe nebo ostrov Martinik v Karibském moři. V Česku patří Tucson mezi deset nejprodávanějších aut. „Výroba tohoto důležitého modelu posunula nošovickou automobilku především v kvalitě a technické úrovni výroby,“ uvedla firma v prohlášení.

Čtvrtá generace prošla testováním i v Kopřivnici

Nová generace této modelové řady byla před uvedením na trh dolaďována v České republice a Rakousku. Tucson byl podroben náročným testům také na polygonu v Kopřivnici. Hyundai na zkušebním okruhu Tatry testoval chování vozu v obtížných terénních podmínkách a na různých površích.

Nový Tucson je čtvrtou generací. Od jeho představení v roce 2004 se na celém světě prodalo více než 7 milionů vozů, z nichž 1,4 milionu bylo předáno zákazníkům v Evropě. Díky tomu se stal Tucson globálně nejprodávanějším SUV Hyundai.

Nový Tucson je důkazem toho, že jsme schopni dělat skvělé a fascinující věci i v obtížných dobách. I díky velkému úsilí našich zaměstnanců a dodavatelů sjíždí z linek revoluční model, na který můžeme být právem hrdí. Vytvořili jsme auto, které nás posouvá o kus dál,“ uvedl prezident společnosti HMMC Donghwan Yang.

První vozy půjdou do prodeje na konci letošního roku. Budou v nabídce i s hybridním pohonem. Na začátku příštího roku bude následovat sportovně zaměřený stupeň výbavy N Line. Na českém trhu bude nejdostupnější verze začínat na ceně 529 990 Kč včetně zvýhodnění 70 000 Kč.

Nošovický závod letos prochází velkou modelovou proměnou:o d března sjíždí z linek v HMMC model Hyundai Kona Electric – první elektromobil nové generace vyráběný sériově v České republice. Na jaře se dočkala modernizace kompletní modelová řada i30 včetně sportovněji laděné verze N Line. V blízké době navíc plánuje automobilka spustit sériovou výrobu inovovaného ostrého vozu Hyundai i30 N a také vylepšenou verzi elektromobilu Kona Electric. Novinky se tak dotknou kompletního portfolia vozů vyráběných v HMMC.

Hyundai v Nošovicích za prvních devět měsíců letošního roku vyrobil 163 tisíc vozidel. To je o 30 % méně než za stejné období loňského roku.

Nová generace modelu Hyundai Tucson. Foto: HMMCNová generace modelu Hyundai Tucson. Foto: HMMCNová generace modelu Hyundai Tucson. Foto: HMMCNová generace modelu Hyundai Tucson. Foto: HMMC
Tagy HMMC hyundai Hyundai Motor Manufacturing Czech Hyundai Tucson seznam Top
23 komentářů