Hyundai připravuje v Nošovicích nové parkoviště pro skladování aut, na plochu se jich vejde až 8 tisíc

Automobilka Hyundai v Nošovicích na Frýdecko-Místecku. Foto: Zdopravy.cz / Vojtěch OčadlýAutomobilka Hyundai v Nošovicích na Frýdecko-Místecku. Foto: Zdopravy.cz / Vojtěch Očadlý

Důvodem investice jsou nedostatečné parkovací kapacity, na které závod narážel při problémech s nedostatkem čipů, ale i efektivnější logistika.

Nošovický závod automobilky Hyundai připravuje novou záložní odstavnou plochu s možnou finální kapacitou až 8 tisíc aut. Jak uvedl na žádost deníku Zdopravy.cz tiskový mluvčí Hyndai Nošovice Petr Michník, firma narážela v posledních letech kvůli problémům s nedostatkem čipů a komplikacím v kamionové i vlakové dopravě na hranice svých skladovacích možností. Nové parkoviště, které vznikne v areálu firmy vedle toho současného, by jí tak mělo umožnit vyrábět i v případě, že by zmíněné komplikace opět zesílily.

„Dalším důvodem je efektivnější logistika vývozu aut, tedy maximální zkrácení doby mezi výrobou a předáním zákazníkovi. Do více než70 zemí dodáváme množství specifikací. Auta putují k zákazníkovi přes distribuční a logistické centrály. Z našeho závodu odjíždí vozidla vlakem či kamiony. V některých případech je výhodnější pro zákazníka i náš logistický řetězec vyrobené auto pozdržet u nás a pak jej dopravit přímější cestou. Větší kapacita parkoviště nám také umožní lépe organizovat důkladnou kontrolu kvality při zavádění nových modelů a specifikací,“ dodal Michník.

Denně vyrobí v Nošovicích na 1 500 automobilů, aktuálně disponují parkovací kapacitou 9 000 vozidel. Nová auta tak zpravidla opouští závod krátce po vyrobení. Letos chce závod vyrobit o 6 000 automobilů více než loni, kdy jich bylo přes 322 000. Zatím se mu to daří a je mírně nad plánem. Situace s dodávkami čipů je podle Michníka oproti loňskému roku o trochu lepší, nicméně zdaleka se nejedná o ideální stav. V srpnu začne automobilka se sériovou výrobou nové generace modelu Kona Electric. Právě čistě elektrická vozidla loni tvořila 9 procent výroby automobilky, letos už by to mělo být kolem 16 procent.

V areálu nošovické automobilky Hyundai vznikne nová záložní odstavná plocha.Zdroj: Google Earth

V areálu nošovické automobilky Hyundai vznikne nová záložní odstavná plocha.
Zdroj: Google Earth

Tagy HMMC hyundai Hyundai Nošovice Nošovice
22 komentářů