Lodní výtah na Orlíku dostal nový vozík, přes hráz převeze větší lodě

Lodní výtah na Orlíku prošel v letech 2019 až 2022 modernizací. Pramen: MDČRLodní výtah na Orlíku prošel v letech 2019 až 2022 modernizací. Pramen: MDČR

Plány Povodí Vltavy ale nekončí jen u modernizace starého výtahu. Připravuje se i stavba nového výtahu pro velké parníky.

Zpět na článek
10 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Rene

Jen taková poznámka – BEZPLATNÉ překonání překážky na vodní cestě (což je i přehrada) je stanoveno v Českých zemích již od vlády Karla IV – jinými slovy platí, kdo zbuduje překážku na vodní cestě, je povinen zajistit pro plovoucí lodě její bezplatné překonání. Tuším že to bude i zakotveno i v některém současném právním předpisu, nechce se mi hledat ve kterém..

Stepan

„a to vždy v pondělí, ve středu, ve čtvrtek, v pátek, v sobotu a v neděli“ bych asi spíš formuloval „denně kromě úterý“.

Gwann

Inu priority jsou jasné. Plynovod do Polska jsme odpiskali (narozdil od Slovaku) ale na zvedací mosty pro rusene lokalky (a další kraviny v daném useku) a na výtahy pro lodě máme….

Jediné co mne uklidňuje…je že to nedimenzujeme na letadlové lodi třídy Nimitz

Jiří Kocurek

Který plynovod? Co vím, tak STORK je dávno hotový.

erik127

Na lokalkach se jezdi krokem, chybi elektrizace, zabzar za krale klacka, neni na objednavku dopravy, ale na pi#oviny je 🙁

David

Rekonstrukce 60 let starého vytahu, který přepraví i 1500 lodi ročně je asi ok. Trochu mám strach z těch 44m dlouhých lodi na konci článku. To mi přijdou jako vyhozené peníze.

digi

No vzhledem k tomu že cena kterou za to vůdce plavidla platí je 0 Kč (a jenom tadyta rekonstrukce stála 90 milionů)
Tak by mě zajímalo jak mají vypočtenou návratnost…

Vít Jůza

Jestli už by se měla počítat nějaká návratnost nebo něco podobného, tak za přehradu jako celek – patří k věci, aby původní vodní cesta zůstala použitelná … i když vlastně pro 44 m dlouhé lodě asi použitelná původně nebyla, kdo ví, jestli vory.

Air Traveller

jak pocitas navratnost treba u mhd?

Gwann

A proč počítáme návratnost u lokalky…? Celé ředitelství vodních cest je lobbysticky spolek, ne státní sprava