cargo

Horší parkování u trati Praha – Beroun. Dobřichovice vymažou na tři měsíce 110 míst

Parkoviště u dobřichovického nádraží. Foto: Jan SůraParkoviště u dobřichovického nádraží. Foto: Jan Sůra

Z mapy parkovišť podél tratě Praha – Beroun zmizí od pondělí 22. ledna na tři měsíce 110 parkovacích míst. Dobřichovice

Zpět na článek
3 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Miloslav Šimek

Není mi zcela jasné, jak je možné, že na jedné straně je propagována a protěžována železniční doprava a na straně druhé stát/obce nejsou schopny po mnoha letech zajistit dostatečnou kapacitu parkovišť. Stačí se podívat třeba do Radotína…

Vít Jůza

Když je možné použít na obě cesty návazný autobus, nejezdím na nádraží autem. Rozumným řešením nejsou parkoviště pro stovky nebo tisíce aut, ale fungující návazná doprava.

Honza

S ohledem na četnost vlakových spojů není naprosto reálné navázat na všechny vlaky i autobusové spoje. Například jenom čas začátku a konce práce je značně variabilní a autobusů od vlaků by muselo být obrovské množství a to nemluvím ani o nedostatku řidičů autobusů. A to už nemluvím o skutečnosti, že kolikrát jste autem na nádraží i několikrát rychleji než autobusem. Osobně považují za nejdůležitější právě možnost zaparkovat u vlaku a tím nenutit cestující jezdit do velkých měst autem. Na druhou stranu máte pravdu, že jsou místa, kde se na použitelnou autobusovou dopravu skoro rezignovalo.