LOT_PRAGA_X-2021---WWW---III_728x90_new

Horší parkování u trati Praha – Beroun. Dobřichovice vymažou na tři měsíce 110 míst

Parkoviště u dobřichovického nádraží. Foto: Jan SůraParkoviště u dobřichovického nádraží. Foto: Jan Sůra

Z mapy parkovišť podél tratě Praha – Beroun zmizí od pondělí 22. ledna na tři měsíce 110 parkovacích míst. Dobřichovice

Z mapy parkovišť podél tratě Praha – Beroun zmizí od pondělí 22. ledna na tři měsíce 110 parkovacích míst. Dobřichovice výrazně omezí kvůli modernizaci provoz svého parkoviště u nádraží. Jeho kapacita dočasně klesne ze 185 na 75 míst. Dá se očekávat, že zejména první dny omezení budou řidiči navyklí parkovat v Dobřichovicích hledat místo na jiných plně využitých parkovištích v okolí, například Všenorech, Řevnicích či Černošicích.

Uzavření parkoviště oznámila radnice na svých stránkách i přímo na parkovišti, upozorněny jsou i okolní obce.

Ze 185 míst zůstane volných jen 75 v přední části parkoviště. Nezpevněná plocha bude zavřená, během rekonstrukce má získat asfaltový povrch. Zakázku za 5,5 milionů korun získala lovosická společnost Raeder & Falge.

Toto omezení by mělo trvat do konce dubna, v případě nepříznivých klimatických poměrů, kdy by bylo nutno stavbu přerušit, možná až do konce května,“ uvedla radnice ve své zprávě. Mětský úřad současně upozornil, že parkování v ulicích v blízkosti parkoviště není možné s ohledem na to, že zde jsou obytné zóny, v nichž je parkování na zelených pásech vyloučeno a městská policie jej zde netoleruje.

Na páteční schůzce představitelů obcí podél Berounky kvůli možnému zavedení elektrobusů v této oblasti projevila řada starostů obavy, že lidé budou s autem hledat místo na parkovištích u jiných stanic. Kapacita u těchto parkovišť je ale rovněž – většinou už brzo – ráno vyčerpaná.

Tagy Dobřichovice parkování
3 komentáře