posily_do_teamu

Hořké ráno pro řidiče v Ostravě. Začala oprava důležitého mostu, na hlavním tahu od Beskyd způsobila 4kilometrovou kolonu

Most přes Místeckou ulici v Ostravě. Zdroj: ŘSDMost přes Místeckou ulici v Ostravě. Zdroj: ŘSD

Za dva týdny se přidá omezení od Havířova, práce potrvají do půlky příštího roku.

Na hlavním tahu do Ostravy od Beskyd dnes začalo dopravní omezení související s připravovanou rekonstrukcí frekventovaného mostu v Rudné ulici. Prozatím byla zúžena jen Místecká ulice, asi po dvou týdnech se přidá ještě vytíženější omezení na samotné Rudné.

Od ranních hodin se na Místecké (silnice I/56) ve směru od Frýdku-Místku tvořila dlouhá kolona. Podle dostupných dopravních dat měla už před sedmou hodinou na délku přes tři kilometry, končila až u průmyslové zóny v Hrabové. V 8:00 dosahovala kolona čtyř kilometrů.

Podle příspěvků na sociálních sítích byly přetížené také okolní komunikace, kterými se řidiči pokoušeli omezení objet. „Ostrava nová uniková hra najdi si svou cestu. Takový špunt v Hrabůvce jsem ještě nezažila, všechny křižovatky neprůjezdné. Hrabová kruháč je taky kolaps,“ píší lidé ve skupině Kde stojí švestky – Ostrava a okolí na Facebooku.

Za současným omezením stojí přípravné práce k demolici a následné výstavbě mostu zcela nového. Provoz po Místecké (I/56) vede jedním pruhem v každém směru za účelem bezpečného zhotovení přejezdů středového dělícího pásu před a za opravovaným mostem.

Situace plánovaných prací na Místecké a Rudné ulici v Ostravě. Zdroj: ŘSD

Situace plánovaných prací na Místecké a Rudné ulici v Ostravě. Zdroj: ŘSD

Zhotovitelem je firma Strabag, náklady na stavbu jsou 82,2 milionu korun. Hotovo má být v polovině příštího roku.

Za posledních pár let se jedná již o několikáté stavební práce na Rudné i Místecké. Momentálně silničáři také pracují na mostech na Rudné v Ostravě-Svinově. V blízké době se pak pustí do oprav dvou mostů v Ostravě-Kunčicích. Rudná je nejzatíženější tepnou v Moravskoslezském kraji. Prakticky každé práce a zúžení, ke kterým na ní v minulosti došlo, výrazně zkomplikovaly plynulost dopravy. Podobně tomu bylo i na Místecké.

Tagy Místecká ostrava Ředitelství silnic a dálnic ŘSD Rudná
10 komentářů