HolKa znovu v akci. Praha obnovila přívoz mezi Modřany a Velkou Chuchlí

Přívoz P4 a elektroloď HolKa. Pramen: ROPIDPřívoz P4 a elektroloď HolKa. Pramen: ROPID

Přívoz může jezdit i mimo jízdní řád, je třeba ho přivolat zvonem nebo křikem.

14 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Lukáš Kníže

Supeer! ☺☺☺

MartinJ

A bude přívoz při této příležitosti přebarven do nového vizuálu PID, zvaného PIDžamo, nebo prokáže ROPID alespoň v tomto případě rozum?

MP22

Tak by měla být hlavně lávka, chybí tam jako sůl.

PetrH

Super, jsem zvědav na využití, přibylo tam dost lidí, může být ještě vyšší než dočasný přívoz. Už jsem hledal, jestli jezdí.

Jan Kavan

Prosím o překřtění na MoVeCh!

milan

Co tak zrovna tzv. daném v místě – (resp. přesně v návaznosti na ulici K Sádkám na levém břehu Vltavy) https://mapy.cz/s/lurovapego vytvořit z celkem cca 220m dlouhých stávajících/historických mostovek Vyšehradského železničního mostu lávku pro pěší a cyklisty? Ta konstrukce i při výměně značné části svých dílů není vhodná až schopná pro dlouhodobé (mnoho desetiletí až staletí) unesení mnohaset tunových železničních souprav, ale lehké chodce a cyklisty i po tuto dobu by unést měla dokázat. Navíc ani tzv. památkový zákon tzv. netrvá – neobsahuje, že dle něj chráněná památka musí dále sloužit svému dosavadnímu účelu a zejména na svém stávajícím místě!… Číst vice »

Pán jeskyně

Místo na mapě je sousední přívoz (P6). Zástupci Správy železnic celkem skepticky mluvili o možnosti přesunout Vyšehradský most na delší vzdálenost. Je samozřejmě otázkou, zda jim věřit…

Filip Jirsák

To omezení je dané okolními mosty, z jedné strany Palackého, z druhé strany bude Dvorecký. Pod nimi Vyšehradský most neprojde, po nábřeží také neprojde. Takže by se musel celý rozebrat a novém místě postavit znovu – a to je otázka, co by z něj vlastně zbylo.

PetrH

Jj, jestli je někde reálná poloha pro přesun, tak někde kousek na jih do Podolí, tam lávka celkem chybí.

Y.K.

Tak tam nepůjde ani tak o vzdálenost jako o překážky u konstrukce s poměrně velkou výškou.
1. Barrandovský most
2. Už bude Dvorecký most
2. Modřanský jez?

Nicméně kreativně by se asi dalo vymyslet lecos, ani jeden z těch mostů nemá zase tam malou výšku.

Y.K.

Jo tak jez ne, je to pod ním.

PetrH

To jste úplně jinde. Ten nový přívoz, o kterém je řeč, je mezi Belárií a ulicí Dostihová, zhruba. Ale tu lávku (a klidně ze žel. mostu) si na místě P4 přívozu dovedu představit. U Belárie se intezivně stavělo, dál na sever se ještě staví a ta lávka by mohla skvěle spojit Chuchli s touhle novou oblastí, na pravém břehu sportovní vyžití, na levém les, vlakové nádraží Chuchle atd. Naopak v tom vašem místě u ulice K Sádkám nic moc na obou stranách nevidím… když už, tak by mi dávala smysl lávka u nádraží Modřany, to je slušný dopravní uzel (tramvaj,… Číst vice »

Facepalm

Divíte se místní klasice, tedy stavu, kdy tu bezvadnými nápady hýří lidé horkotěžko chápající psaný text.

Jiří Kocurek

Jen takový nápad: Inspirovat se v Poděbradech a postavit lávku okolo budovy MVE, po současných pilířích nad jezem a přes plavební komoru takto: https://www.zonerama.com/photos/233645728_767x575_18.jpg