Dopravci Železnice

Hokejisté odjeli na šampionát vlakem, dopravci kvůli akci přidávají spoje

Hokejisté českého národního týmu ve vlaku Metropolitan do Bratislavy. Foto: Jan Chaloupka / České dráhy
Hokejisté českého národního týmu ve vlaku Metropolitan do Bratislavy. Foto: Jan Chaloupka / České dráhy

České dráhy včera přepravily vlakem na mistrovství světa v ledním hokeji v Bratislavě reprezentační hráče českého národního týmu. Kromě pravidelných spojů Metropolitan České dráhy posílí spojení i mimořádné vlaky na zápasy českého týmu. Dopravu mezi Prahou a Bratislavou posílí i RegioJet.

Zvláštní vlaky vypravíme ráno nebo dopoledne, tak aby fanoušci přijeli do Bratislavy s dostatečným předstihem, zažili atmosféru hokejové Bratislavy a pohodlně se přesunuli na hokejový stadion. Zpět pak budou všechny spoje odjíždět krátce před půlnocí, tak aby se opět všichni fanoušci pohodlně dostali na bratislavskou hlavní stanici, odkud vlak odjede zpátky do Prahy. Zájem o zpáteční jízdenky je značný a tak zbývají poslední volná místa. Zájemci by určitě neměli otálet s rezervací,“ upozorňuje Jan Cakl, manažer projektu z Českých drah.

Pro hokejové fanoušky, kteří se vydají do Bratislavy na utkání nebo za atmosférou hokejového šampionátu IIHF 2019, vypraví České dráhy sedm zvláštních vlaků o kapacitě kolem 900 míst k sezení. Do Bratislavy je možné vyrazit také pravidelnými spoji Metropolitan, které spojují Prahu, Pardubice a Brno s Bratislavou v denní době každé 2 hodiny.

Zvláštní vlaky vyjedou z Prahy v sedmi termínech, kdy hraje český národní tým. Půjde o dny 10., 11., 13., 16., 17., 19. a 21. května. Všechny spoje pojedou v trase Praha – Pardubice – Brno – Břeclav – Bratislava a zpět.

Podrobné informace o jízdě zvláštních vlaků a jízdních řádech jsou na speciální internetové adrese www.vlakemnahokej.cz. Pouze na této adrese je možný nákup zpátečních jízdenek pro zvláštní vlaky. Vlaky budou sestaveny klasických osobních vozů Českých drah a v jejich čele by měla být speciálně polepená  „hokejová“ lokomotiva. České dráhy současně doporučily fanouškům, kteří budou cestovat spoji Metropolitan, aby si raději zajistili místenku.

Speciální spoje kvůli hokejovému mistrovství vypraví i RegioJet. Ten bude jezdit pouze jedním směrem: z Bratislavy.

14 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
simbič

Hlavně, že jim nedali vlastní vůz, ale vyhradili běžnou jedničku. Platící cestující vykázali do dvojky. A ještě byl vlakvedoucí „velmi ochotný“ při vystavování potvrzení o nevyužití 1. třídy.

Ondra

Podle otevřených okének vagonu to vypadá, že klimatizace byla nefunkční 🙂

Jan Sova

Šlo by s rovněž přít s tiskovou kachnou od ČD, že cit: „…Vlaky budou sestaveny klasických osobních vozů Českých drah…“, konec cit. Protože soudě dle reálné fotografie se nejedná o klasický osobní vůz ČD. Nebo ta myšlená klasika se jako nerovná realitě všedních dnů ? Za mne tedy stačilo vypustit kachnu v krátkosti, „budou vypraveny speciální vlaky ČD.“, aby si snad někdo, kdo moc necestuje, nemyslel, že se tímhle běžně sveze, natož všude po ČR….

Ketchup1970

Zajímalo mne , kdo tam tak „šikovně“ stál ve vyhledu vlakvedoucímu při odjezdu. Nejen že stál ve výhledu ale stál v pásmu za bezpečnostní čárou a naskakoval do vagónu po vypravení vlaku. Hlavně že má záběr!

Jan Soukup

Stačí Vám jen jeho jméno, nebo chcete i adresu?

Jouda

Perfektně udělané promo video a jsem rád, že i dráhy se dnes dokáží v oblasti reklamy vyprofilovat mezi normálně zdravé komerční firmy….. A to jsem od komerčního dopravce, to kdyby náhodou….. Jen mě mrzí, že někteří diskutující nemají jiný námět, než věčně autory opravovat na banalitách, nebo poukazovat na chyby českého jazyka……

Petr

Raději dám přednost tv se Zárubou, než se trmácet do Blavy a hlavne zpet vlakem.plným ožralů 😀

Petr

“Speciálně natřená lokomotiva” no natřená rozhodně neni 😉

Roman Svačina

Tiskoví mluvčí toho napovídají… Až se člověk chytá za hlavu. Možná by to chtělo v článcích oddělit realitu od tiskových mluvčích a vyjádření tiskových mluvčích dát třeba na konec článku do nějakého rámečku jako nějakou rubriku … Můj názor

Arnošt

Opravdu je pro běžného cestujícího (ne šotouše) podstatné, zda se jedná o natření nebo polep? Výsledek je stejný.

Roman Svačina

Na stránkách typu idnes.cz, tn.cz, idnes.cz apod. bych podobné výroky z úst mluvčích pochopil, ale mám za to, že tady jsme snad někde jinde. Teda doufám

Jan Sova

problém je v tom, že to není výrok tohoto webu ale převzatý výrok od tiskových mluvčích ČD tímto webem….

Jaroslav

Na webu jako je tento už by nebylo od věci rozlišovat pojmy šotouš a siderodromofil. Je za tím jedna láska, ale dva úhly pohledu vnímání. 🙂