HN: Jančura prodává byznys s letenkami, firma to nepotvrdila

Radim Jančura, majitel Student Agency a RegioJetu. Foto: RegioJetRadim Jančura, majitel Student Agency a RegioJetu. Foto: RegioJet

Majitel Student Agency a RegioJetu Radim Jančura se podle Hospodářských novin (HN) rozhodl zbavit byznysu, na kterém  vyrostl: prodeje letenek

Zpět na článek
15 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Otmar

Za všemi prodeji vězí předluženost jeho firem. Byznys pana Jančury je totiž na úvěr.

Petr.R

jestli za tím nevězí GDPR.

Pedro72

Ne.

Alexej Litvin

Asiana/Letuska.cz ochotna převzít SA za 1 Kč 🙂

Alexej Litvin

That is the question, pane Sůro 🙂 To jak by Vás se ptal „za kolik je k mání portál Zdopravy  Asiana není na prodej!!!

Asdf

Vidím za tím boj s Flixbusem. Prostě jde do tuhého, tak je nutné peníze získat jakkoliv.

noerf

V roce 2019 končí ČD smlouvy a Regiojet by například mohl expandovat na linky České Budějovice – Tábor – Praha, či Praha-Ustí nad Labem – Drážďany – Berlín – Hamburg, které lze jezdit bez dotací a miliarda cash by se na vstupní investici hodila.

Jis

noerf: Bez dotací ani jednu z uvedených linek v současném rozsahu rozhodně jezdit nelze.

noerf

Jis: Ovšem pokud převede lidi z autobusů do vlaků na trati České Budějovice – Praha (mimo svých i flixbus a ostatní), tak se bavíme o dvou vagonech každou hodinu a k tomu, lze zrušit nesmyslné expresy nebo střídat expresy a rychlíky po hodině, ale obecně si myslím, že jezdit se šestivozovými soupravami s průměrnou obsazeností 80 % je možné, pod podmínkou konkurenceschopných časů vůči automobilové dopravě a kvalitou služeb, což Regiojet splňuje.

Michal

Ještě byste nám mohl vysvětlit, čím jsou expresy „nesmyslné“ – je to první vlak po Plečnikovi s aspoň nějakým palubním servisem, bez béček, nesupluje spěšňák do Benešova, skoro i využívá Vmax trati a nepřepřahá se 20 minut v ČB.

Jo, mohlo by to jezdit častěji, mít servis jako Jančura, jet mezi ČB a Lincem durch a skončit až v Salcburku, ale není to důvod k protestům.

Marty-t2

Pokud potřebuje finance na rozvoj RegioJetu, nechápu proč nejde na akciový trh – např. na BCCP upsat akcie Regiojetu. Podle mne by se našlo hodně drobných a institucionálních investorů co by si rádi akcie RegioJetu koupili…

Jan Šindelář

Když jdete s firmou na burzu, musíte jí svléknout do naha a i poslední detail pravidelně reportovat … to je velká konkurenční nevýhoda.

Jen tak

No jo, ale krom toho, co tu zminil predrecnik (firma musi byt transparentni, musi zverejnovat informace) to nese i dalsi nevyhody…. do rizeni firmy mu zacnou kecat jini, bude tam tlak na vyplaceni dividend atd, coz taky neni vec o kterou majitel stoji.

Honza

P. Jančura hlavně „ve strachu z konkurence“ nezveřejňuje ani informace, které má zveřejňovat už teď…