Hasičské cvičení uzavře dálnici D8, pak bude zprovozněná v plném profilu

D8. Autor: MDČRD8. Autor: MDČR

Dálnice D8 se v kritickém úseku u takzvané Prackovické estakády ve středu 20. září otevře řidičům v plném profilu, tedy

Dálnice D8 se v kritickém úseku u takzvané Prackovické estakády ve středu 20. září otevře řidičům v plném profilu, tedy čtyřech pruzích. Stane se tak tři čtvrtě roku po otevření dálnice loni v prosinci; od počátku byl provoz veden kvůli nestabilnímu podloží pouze ve dvou pruzích.

Jenže ještě předtím budou muset řidiči překousnout výrazné omezení provozu. Dálnice se totiž kvůli dlouho plánovanému cvičení hasičů a posledním kontrolám (například svodidel) zcela uzavře veškerému provozu. Vozidla budou odkláněna na objízdné trasy. A to od středečních pěti hodin ráno. Nejzazší termín pro obnovení provozu pak je pět hodin večer.

„Chceme ale být co nejrychlejší, realistická je pro nás patnáctá hodina odpolední, možná už čtrnáctá,“ řekl mluvčí ŘSD Jan Rýdl. Hasiči a záchranáři budou mimo jiné nacvičovat postupy při nehodě autobusu s velkým počtem zraněných. Budou přitom simulovat i požár v tunelu.

Po cvičení se dálniční úsek u Prackovic mezi Lovosicemi a Řehlovicemi  otevře vůbec poprvé ve všech čtyřech pruzích. Dosavadní omezení souviselo s nestabilitou podloží v okolí. ŘSD do jeho sanace jen letos investovalo na 320 milionů korun. Provádí především hloubkovou injektáž betonem. Dálnici i okolí přitom sleduje asi stovka čidel a měření vyhodnocuje Rada geotechnického monitoringu. „Prackovická estakáda je podle odborníků bezpečná pro provoz ve všech čtyřech pruzích a nemusí už omezovat řidiče,“ uvedl ministr dopravy Dan Ťok. Uzavírkám ale nebude definitivní konec. Omezení se vrátí na jaře, neboť silničáři chtějí pod pilíře napumpovat další beton.

Tagy D8 hasiči ŘSD
2 komentáře