Handelsblatt: Škoda Auto má začít vyrábět vozy VW Passat. Kvůli elektroautům

Výroba modelu Passat v Emdenu. Foto: VolkswagenVýroba modelu Passat v Emdenu. Foto: Volkswagen

Koncern Volkswagen se chystá podle německého listu Handelsblatt k velkým přesunům výroby jednotlivých modelů v rámci celé skupiny. Důvodem je větší

Koncern Volkswagen se chystá podle německého listu Handelsblat
k velkým přesunům výroby jednotlivých modelů v rámci celé skupiny. Důvodem je větší orientace na elektromobily a vyčlenění dalšího závodu pro jejich výrobu.

Změna se má dotknout i českých závodů Škody Auto. Podle listu má dojít k přesunu výroby modelu Volkswagen Passat do závodu v Kvasinách, kde se už vyrábí model Škoda Superb, který je podobně velký a řadu dílů má s passatem společných. Naopak z Kvasin by měla zmizet produkce modelu Seat Ateca a Škoda Karoq, nedávno Škoda Auto uvedla, že zvažuje stavbu jiného závodu v Evropě mimo Česko.

Důvodem přesunů je chystaná větší orientace Volkswagenu na elektromobily. K výrobě elektromobilů ve Zwickau mají ještě přibýt závody v Emdenu (kde se nyní vyrábí Passat) a Hannoveru. O přesunu má dnes jednat dozorčí rada VW. „Jsou to spekulace, ke kterým se nebudeme vyjadřovat,“ řekla mluvčí automobilky Kamila Biddle. 

Tagy Kvasiny Škoda Auto volkswagen VW Passat
10 komentářů