GW Train už má strojvedoucí pro Šumavu, přebere volarské

Vlak GW Train. Ilustrační foto. Autor: Jihotrans GroupVlak GW Train. Ilustrační foto. Autor: Jihotrans Group

Společnost GW Train Regio už má fakticky všechny potřebné strojvedoucí pro zajištění provozu na šumavských lokálkách, který od 10. prosince

Společnost GW Train Regio už má fakticky všechny potřebné strojvedoucí pro zajištění provozu na šumavských lokálkách, který od 10. prosince přebírá. Ke stejnému datu zaměstná místní strojvedoucí Českých drah, kteří tak hromadně změní zaměstnavatele. Jde možná o největší organizovaný přesun strojvedoucích od národního dopravce k soukromé firmě.

„Osmnáct strojvedoucích z volarského depa ukončilo pracovní poměr s Českými drahami dohodou k 9. prosinci 2017,“ uvedla mluvčí drah Radka Pistoriusová. Šéf skupiny Jihotrans, která je mateřskou firmou GW Trainu, Robert Krigar zaměstnání strojvedoucích potvrdil. Patnáct jich přijde z volarského depa a tři z Číčenic.

Motorový vůz 810, foto: České dráhy

Motorový vůz 810, foto: České dráhy

Podle informací deníku Zdopravy.cz tak pouze dva lidé přijali nabídku Českých drah na práci jinde. „Je to těžké, ti lidé tady pracují dvacet třicet let a teď by měli někam dojíždět,“ řekl deníku Zdopravy.cz člověk obeznámený se situací.

Přechodem strojvedoucích se podrobně zabývalo i vedení Českých drah a drážní odbory; šlo například o odchodné, neboť strojvedoucí mají jako místo výkonu práce Volary. Věc by se tak dala vyložit i jako organizační změna. Odchod dohodou nakonec znamená, že strojvedoucí odejdou s prázdnou.

„V současné době, jak se vyvíjejí jednání, se už dá říci, že stav strojvedoucích pro Šumavu máme naplněný,“ řekl Krigar. Firma bude potřebovat zhruba tři desítky strojvedoucích, některé přilákala i od dalších společností, například JHMD.

Tagy České dráhy GW Train strojvedoucí Šumava
33 komentářů