Greenway Jizera čeká další rozšíření, kraj pokročil s přípravou cyklostezky do Bakova

Nová cyklostezka z Nového Boru na Českou Lípu. Foto: Petr Germanič / FB Nový BorNová cyklostezka z Nového Boru na Českou Lípu. Foto: Petr Germanič / FB Nový Bor

Již příští rok začne stavba dalšího úseku okolo Mnichova Hradiště.

Odebírat
Upozornit na
guest
12 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Kuba Turek

Ona celá cyklostezka GW Jizera je spíš parodie na cyklistickou dopravu. Rád jezdím na kole i koloběžce Praha – Mnichovo Hradiště a dál do Ralska, ale je to spíš terénní výlet kombinovaný s dopravním adrenalinem než trasa pro cyklistickou dopravu. https://www.horydoly.cz/cykliste/cyklotrasa-podel-jizery-co-je-noveho.html To už je bezpečnější pádlovat tu samou trasu na kajaku.

Oni_prijdou

Jestli je ta mapka správná, tak vidim dvě kritická mista… Přejezd silnice 268 u MH u Kofoly, kde auta jezdí rozhodně rychleji nez 90km/h a rozhled směrem MH neni idealni. A potom železniční mosty v Bakově. Proč je plánovaná stezka přes mosty se schody? Uz vidím slabší cyklisty, jak přenášejí kola po schodech nahoru / dolu.
Tohle je bohužel nesmysl 😒

Bob

„už v roce 2026“ – ať žije neschopnost středočeských radních

MP22

Ten přerušovaný pruh uprostřed cyklostezky je absolutně úchylná blbost.

Nemel

Mohl byste svou myšlenku zdůvodnit?

dave.mh

Hm, 18 milionů za kilometr. Hádám že nejvíc si vezme přemostění náhonu od elektrárny, které ale lze jednoduše obejít polními cestami kus vedle. Nemluvě o riziku povodní, kdy se celá oblast rozhraní řeka-pískovna ocitá pod vodou. Holt už máme most na kopec kde „nic není“, tak budeme mít další, aby cyklisté ušetřili pár stovek metrů.

Patrik vlak

Jak je na tom úsek z Líšného do Brodu? Již dva týdny tam nikdo z dělníků snad ani nebyl.

Liposh

Chtěl bych lidem v tomto kraji vzkázat, že tam chybí pro turistu infrastruktura. Hotely, penziony, restaurace a vše ostatní.

Roman

A místní to využít nemůžou? Musí všude autem?

MaT

Tak třeba v Turnově hotely a restaurace jsou. Z Prahy do Turnova dojedu na jeden zátah a po cestě nějaká místa kde se naobědvat také jsou. Nebo jsou cyklisté, co potřebují hotel či penzion každých 20 kilometrů?

devnull

Ano, i takoví jsou. Jel jsem loni z GW Jizera s dětmi, denní dávky cca 30km. Ale na hotely apod. si nestěžuju, cyklostezka skvělá, v zásadě jediný větší problém byl úsek Krnsko-Horka.

Dominic

Tak ještě Bakov->Kosmonosy->MB, ta cyklostezka je dost potřebná