dkv-spojujeme

Glosa: Zrušte slevy v expresech

Cestující ve vlaku Českých drah. Pramen: České dráhyCestující ve vlaku Českých drah. Pramen: České dráhy

Dopravci se zatím nechtějí pouštět do analýz, do jaké míry jim od září platné státní superslevy pro vybrané skupiny občanstva

Dopravci se zatím nechtějí pouštět do analýz, do jaké míry jim od září platné státní superslevy pro vybrané skupiny občanstva zaplnily vlaky. Případně tvrdí, že se fakticky nic nezměnilo. Já to ale vidím jinak. Změnilo se, a to k horšímu. Jako pravidelný uživatel expresů mezi Prahou a krajským městem mám za jisté, že v těchto vlacích výrazně klesl komfort cestování. Bývají často narvané k prasknutí, lidé vysedávají na sklopných sedačkách v prostoru na kola a pracovat se téměř nedá. Počet vagonů zůstal stejný.

Zde by se hodil závěr ve smyslu „od zítřka jezdím autem“, to ale nechci. Nezbývá než trpělivě čekat na nějakou změnu. Asi hodně naivní by bylo spoléhat se na příchod nové vlády, která miliardový tunel do peněz daňových poplatníků (ve prospěch dopravců) utne. Jen o něco méně naivní je věřit v prodloužení vlaků při zachování alespoň stejné kvality.

Dopravci by si ale mohli připomenout své plně platící zákazníky, odstrčit jen trochu státní vemeno a některé druhy vlaků z nároku na slevy vyjmout. Začít mohou s expresy, na jejichž trase jezdí i rychlíky. Vlastně je to ale možná ta nejnaivnější představa ze všech.

Tagy expresy glosa slevy železnice
103 komentářů