umbrellamobility
umbrellamobility
umbrellamobility
Infrastruktura Silnice Stavebnictví

Formulová zákruta na D3 je minulostí. ŘSD pustilo provoz na „Zevlův“ pozemek

Budování dálnice D3 Ševětín - Borek. Pramen: ŘSD
Budování dálnice D3 Ševětín - Borek. Pramen: ŘSD

Řidičům na dálnici D3 na budovaném úseku Ševětín – Borek ubyla dnes ráno jedna komplikace. Už nemusejí přejíždět přes středový pás tam a zase zpět kvůli padesátimetrové stavební proluce. Ředitelství silnic a dálnic proluku po řadě komplikací zacelilo a dnes na ní pustilo provoz.

Potíže způsobily spory o pozemek u Lhotic, který patřil sedláku Jiřímu Zevlovi. Silničáři se s majitelem nedohodli a po několikaletém procesu se dobrali v roce 2017 k vyvlastnění. To nabylo právní moci loni v září. Jenže během následné šedesátidenní lhůty neposlali majiteli peníze. Ten si díky tomu posléze zažádal o vrácení pozemku a uspěl. Vyvlastňovací proces se proto rozběhl podruhé a skončil u soudu. Definitivně byl pozemek přepsán na ŘSD až koncem letošního května.

Po celou dobu se tak v levém pásu (směrem od Prahy) na 50 metrech nemohlo stavět, ačkoliv jinak byl pás hotový a ŘSD sem loni před koncem roku převedlo provoz. Zela v něm ale díra, kterou museli řidiči objíždět.

Aktuálně se mezi Ševětínem a Borkem buduje pravý pás dálnice (směrem od Prahy). Problémy s pozemkem by přitom neměly nijak ovlivnit termín dokončení dálnice. Naopak, ŘSD nedávno oznámilo, že dálnici v celém profilu otevře ještě před koncem letošího roku, ačkoliv původní termín byl březen 2020.

Dálnice D3 se tak ještě letos prodlouží na více než 70 kilometrů, když povede od hranic středočeského a jihočeského kraje až k severnímu sjezdu do Českých Budějovic. Letos v červnu se otevřel úsek Bošilec – Ševětín. Ve výstavbě pak je dalších 20 kilometrů dále na jih, konkrétně jde o obchvat Českých Budějovic (Úsilné – Hodějovice – Třebonín). Ten by měl být hotov v září 2022.

14 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
David

Jsem rád, že používáte výraz sedlák a ne „farmář“ 👍

libor

ještě vyřešit tu podobnou hrůzu u Tábora, to se taky vleče…

Vladimir

Zajimalo by me jak je možné, ze se tolik lidi výkupu pozemku, který stat vykupuje za cenu 7x vyssi než odhadní, bráni. Jestli někde není chyba v přístupu RSD jako celku, případně jak se chovají úřadující, kteří přijedou vyjednávat s majiteli.

Jiří Kocurek

A zase o kus méně zábavy. Takhle si řidiči aspoň mohli užít něco, co se najde málokde. Například ve Spa, Bus stop chicane. No nic, zbývá rallye Břeclav − Brno, takový schody do nebe.

Nekdo

a tak to, vážení občané, dopadá, když zevl není pan Zevl, ale tím zevlem je státní úřední, z vůle boží svrchovaný pán nad osudem poddaných!

Herold

„Jenže během následné šedesátidenní lhůty neposlali majiteli peníze. Ten si díky tomu posléze zažádal o vrácení pozemku a uspěl. Vyvlastňovací proces se proto rozběhl podruhé a skončil u soudu. Definitivně byl pozemek přepsán na ŘSD až koncem letošního května.“

ŘSD znovu a znovu dokazuje svoji totální neschopnost a chaos, který u nich vládne-není přece normální soudit se s někým několik let o vyvlastnění pozemku, vyhrát to a zapomenout poslat peníze, takže celý proces musí proběhnout znovu…zajímalo by mě, jaké byly dodatečné náklady, jestli je viník uhradil a jej za to vyhodili z práce.

VRT

Odešel sám. Samozřejmě bez postihu.

Herold

Chyba, ty náklady po něm měli vymáhat, pro výstrahu ostatním.

VRT

Státní úředník na libovolné pozici není nikdy odpovědný. To je axiom.

VRT

Tak snad se tahle megabota už nebude nikdy opakovat. Udělat tohle občan, tak už je pod mostem.

Jiří Kocurek

Nazaplatit firma zálohu ZÁLOHU! na DPH včas, tak už má obstavený účet a financ s úšklebkem zařizuje likvidaci firmy. Podnikatelé neplatí daně, tak tenhle už je nebude platit nikdy!

VRT

No však to píšu. Na druhou stranu, ono kdyby dal státu pokutu stát, tak to stejně zaplatí někdo zcela jiný. Hádejte kdo? 😀

Jiří Kocurek

…eéé, že by to býl ééé daňový ééé poplatník? Smát se u toho bude málokterý.

Kajman

No konečně.

Partneři


Czechtoll

pst
podcast