umbrellamobility
umbrellamobility
umbrellamobility
Cestovní ruch Letecké společnosti Letectví

Flydubai navyšuje počty letů z Prahy do Spojených arabských emirátů

Boeing 737 společnosti flydubai v Praze. Pramen: Letiště Praha
Boeing 737 společnosti flydubai v Praze. Pramen: Letiště Praha
Mezi Prahou a Dubají bude od března v nabídce devět letů týdně od dvou dopravců.

Letecká společnost flydubai navýší od příštího týdne počty letů mezi Prahou a Dubají. Nově začne létat čtyřikrát týdně. Navazuje tak na nedávný krok Emirates, které přidaly pátou týdenní frekvenci.

Navýšení počtu letů oznámilo Letiště Praha na svém twitterovém účtu. Dosud flydubai létá v úterý, pátek a sobotu, nově bude létat i ve čtvrtek. Všechny lety odlétají z Prahy ve 21 hodin, přílet do Dubaje je v 6 hodin ráno místního času.

Úřady ve Spojených arabských emirátech povolily minulý týden opět provoz letadel Boeing 737 MAX 8, které mají ve flotile i flydubai. Na lince do Prahy s tímto typem zatím dopravce nepočítá, v rezervačním systému jsou všechny lety s Boeingem 737-800.

Od března budou mezi Prahou a Dubají létat Emirates již pětkrát týdně. Chybí zatím spojení v pondělí, celkem oba dopravci nabídnou devět letů týdně.   Dubaj byla v lednu na druhém místě v počtu odbavených cestujících z Prahy, celkem jich mezi oběma letišti letělo 7 tisíc.

Letiště doporučuje všem cestujícím, kteří mají aktuálně naplánovaný let, aby si vždy před cestou zjistili všechny aktuálně platné podmínky pro cestování, a vyhnuli se tak případným komplikacím při odbavení nebo při hraniční kontrole. Cestující by se také měli informovat o všech platných opatření na letišti a na palubě letadla své letecké společnosti.

Odebírat
Upozornit na
guest
21 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Jan

flydubai teda fakt tragédie, letěli jsme s nima loni na Zanzibar s přestupem v Dubaji. Nemluvě o debilní návaznosti v dubaji, kde jsme na přestup čekali od 16:00 do 2:00 (oběma směry stejně), tak pohodlí a servis v letadle teda fakt šílené. Představte si to jako letět do USA s Ryanairem. A to ten Ryanair je snad lepší co do služeb a pohodlí 😀

Martin

Naštěstí si stále člověk může vybrat dopravce tak, aby splňoval jeho požadavky a nároky. Zřejmě jste si nezjistil detaily předem

Zdeněk

Hledal jsem před časem pro známé, cestující s třemi malými dětmi, spojení na Maledivy. Agentura Letuška nabízela kombinaci s Emirates, přičemž poslední let z Dubaje do Prahy byl s Flydubai. A to byl problém, protože Flydubai nabízely jen lety s kabinovým zavazadlem, což pro mé známé bylo kvůli dětem nepřijatelné. Jiné spoje byly buď o hodně dražší, nebo měly nepříznivé, dlouhé přestupy.Ale jen co tato zpráva vešla ve známost, tak s navýšením počtu letů začaly Flydubai přijímat i kufry, a přestupové časy do mnoha destinací v Dubaji se staly daleko příznivějšími.

Peety

To je znamej nemehlo, ze si neumi najit letenky sam a musite to delat vy?

Honza

Nevíte jak teď létají dálkovky DXB/DOH/IST zaplněné? Asi to nebude tak hrozné, když přidávají lety. Díky

Robin

https://www.expertflyer.com/login.do na této stránce někdy stalkuju obsazenost nejen emirátů 🙂

Walker

DOH je vicemene vyprodavano.

RHood

Je předpoklad, že mezi PRG – DXB nastoupí další letecký dopravce ?

VíKo

Když se vrati AirArabia, tak se tam da dostat za půlku. Akorát na Shardza. Ale to není problém. Spojení autobusem, nebo taxíkem není drahy. Autobusem je to trochu dobrodruznejsi. 🙂 uvidíte i místa, kam byste normálně nešel. Třeba místo, kde si můžete vybrat dělníky na stavbu. A ze je z čeho vybírat. 😉

Tomas

eh… a kde by se vzal?

RHood

Tak minimálně výše uvedený komentář, je odpovědí na můj dotaz. A předpokládal bych, že o dalších dvou další dopravci by se mohlo uvažovat.

Blanka

Mozna nekdy zase Air Arabia

GPGP

S flydubai bych nikdy neletěl, za hodně peněz málo muziky 🙂

Honza

Letět s jejich 737max je o mnoho lepší než s jejich 737-800. S MAXem ano, -800 ne.

Věžník

Pevně doufám že skončí Smrtwings. Na světě bude o trochu bezpečněji.

Jana

A jakou to ma souvislost s clankem?

Otakar

Žádnou, Věžník si jen musel vylít svoji závist, sám nemá na to provozovat aerolinku, tak to nepřeje ani ostatním.

Stony

Hele komplex dorazil

Tomas

To jsou paradoxy 🙂

Kahira

Gratulace ! Jen kdyby to s nimi nebylo kolikrát dražší než s Emirstes nebo Qatarem. Viz květen, 10500,- s kufrem a Emirates 12300,- to už není takový rozdíl.

Blondýna

Někdo navyšuje, někdo asi (s)končí. Že by ČSA?
Pro FlyDubai palec nahoru!!!
Mercedesy v neobvyklém počtu dnes před budovu Smartwings naznačovaly, že přijeli nejvyšší pánové jednat na valnou hromadu. A dokonce sám velký Luftjarda přijel a asi nerozdával VIP volňásky zaměstnancům na fotbal… Takže budeme čekat až se někde na internetu objeví “závěry schůze Velkého Vonta” a někdo řekne těm, co pracují v tomto psycho-teroru, co se bude dít po konci moratoria.
Držíme si palce, jedeme z kopce, bez brzd a nevíme co je pod kopcem…