Dopravci Železnice

FlixTrain spustil v Německu novou trasu, plánuje vstup na švédskou železnici

Vlak FlixTrainu v Berlíně s vlakem do Kolína nad Rýnem s lokomotivou Siemens Vectron. Foto: FlixTrain
Vlak FlixTrainu v Berlíně s vlakem do Kolína nad Rýnem s lokomotivou Siemens Vectron. Foto: FlixTrain

Společnost FlixTrain rozšířila od dnešního dne své působení na německé železnici. Ráno vyjel z Berlína první vlak firmy patřící pod FlixBus na trase do Kolína nad Rýnem. Firma současně oznámila plány vstoupit s vlaky i mimo Německo: do Švédska.

Jízdní řád počítá s jedním párem spojů denně s výjimkou úterý, od 6. června bude vlak jezdit dvakrát denně. Zastavuje ve Wolfsburgu, Hannoveru, Dortmundu, Essenu, Duisburgu, Düsseldorfu, Dortmundu a Bielefeldu. Cesta trvá 5:45 minut.

FlixTrain láká cestující hlavně na cenu, souprava je jinak složená ze starších rychlíkových vozů z minulého století. Při nákupu s předstihem se lze dostat na cenu 9,90 eura, Deutsche Bahn svoji nejlevnější jízdenku nabízejí za dvojnásobek. S četností jeden vlak denně ale není Flixtrain dosud vážnou konkurencí.

Vlak táhne lokomotiva Siemens Vectron se speciálním modrým polepem, který láká obyvatele k účasti ve volbách do Evropského parlamentu.

FlixTrain spustil provoz nejprve na trase Hamburk – Kolín nad Rýnem, později pod sebe převzal vlaky Berlín – Stuttgart provozované společností Leo Express. V létě by po navýšení frekvencí mělo jezdit celkem 7 vlaků FlixTrain denně. FlixTrain dnes při startu nové linky uvedl, že chce vstoupit i na zahraniční železniční linky. Firma už požádala o přidělení tras ve Švédsku. Více informací k plánu ale neuvedla.

Flixtrain už dříve uvedl, že plánuje vstoupit i na další trasy, mluví se zejména o spojení Berlína a Mnichova. To s dokončením vysokorychlostní železnice zažívá velký rozvoj. FlixTrain ale nemá žádné vysokorychlostní vlaky.

Vlak FlixTrainu v Berlíně s vlakem do Kolína nad Rýnem s lokomotivou Siemens Vectron. Foto: FlixTrain
Vlak FlixTrainu v Berlíně s vlakem do Kolína nad Rýnem s lokomotivou Siemens Vectron. Foto: FlixTrain
tagy
7 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
liposh

Ten vlak Stuttgart-Berlín jsem viděl osobně . Ty vagóny byly velmi podobné těm, co jezdí na trase Brno-Havlíčkův brod. 😀 (východoněmecké, stáří 30 let a více a jen nový nátěr) Byl jsem jednu dobu fanda Flixbusu, ale na vlastní oči jsem si ověřil, že Flixbus ani Flixtrain nemají ve střední (rozuměj postkomunistické) evropě absolutně co nabídnout. Flixtrain nabízí nižší cenu, než DB ,s nejnižší možnou kvalitou, aby je německý cestující za tu kvalitu ještě pořád nepřizabil. A to my už tu máme jako standard, naopak cena není tolik problém.

Xaver

No jsem zvědavý, kam tohle povede. Za dvacet let může být FlixTrain největším železničním dopravcem v Evropě.
Mimochodem, kdo provozuje tyhle vlaky? Nepředpokládám, že ho vlastní přímo FlixTrain.

Jedine vlaky

Pokud by jezdili i v Česku, ČD a RJ by byly v obrovské ztrátě. Leo by spáchal sebevraždu, možná by to neovlivnilo GW Train, pokud by teda nejezdili i v regionech.

Xaver

Pokud by jezdili v ČR, tak LE by byl ten, který by pro ně jezdil jako první. Nakonec s ním spolupracuje i v Německu jakožto s prvním soukromým železničním dopravcem.

liposh

Ty ceny za km jsou neskutečně vysoké. Že s nimi v německu konkurují DB je jedna věc, ale v ČR by se našim (ČD, RJ, Leo) cenám ani nepřiblížili, to je prostě fakt.

Martin Liška

“ Cesta trvá 5:45 minut.“ Škoda, že start takového rychlovlaku proběhl za naprosto mizivého zájmu médií…
„Vlak táhne lokomotiva Siemens Vectron se speciálním modrým polepem, který láká obyvatele k účasti ve volbách v Evropském parlamentu.“ Volby jsou snad do Evropského parlamentu nebo ten polep láká voliče k tomu, aby volili přímo v budovách EP?

Neználek