FlixTrain poprvé vyjel, dcera autobusového obra začala jezdit z Hamburku do Kolína nad Rýnem

FlixtTrain na hlavním nádraží v Hamburku. Foto: FlixTrainFlixtTrain na hlavním nádraží v Hamburku. Foto: FlixTrain

Společnost FlixBus spustila oficiálně provoz vlaků pod značkou FlixTrain. První spoj se vydal dnes z Hamburku do Kolína nad Rýnem,

Společnost FlixBus spustila oficiálně provoz vlaků pod značkou FlixTrain. První spoj se vydal dnes z Hamburku do Kolína nad Rýnem, od zítřka začíná pravidelný provoz.

FlixTrain bude fungovat podobně jako autobusový byznys FlixBusu. O prodej, marketing a plánování sítě se bude starat FlixMobility, provoz budou mít na starosti partneři. Podobný model už firma využívá u trasy Berlín – Stuttgart, kterou provozuje Leo Express.

FlixTrain vyjel na svoji první jízdu 23. března 2018 z nádraží Hamburg Altona. Foto: FlixTrainFlixtTrain na hlavním nádraží v Hamburku. Foto: FlixTrainPrvním vlakem FlixTrain jelo kolem 500 lidí. Foto: FlixTrain

Spojení z Hamburku do Kolína nad Rýnem je prvním, které je plně v zelených barvách a logu FlixTrain. Vlaky provozuje společnost BahnTouristikExpress, která na této trase dříve jezdila pro HKX Express. Ten ale loni ukončil provoz. Všechny vozy nejsou zatím vybaveny například zásuvkami, FlixTrain proto do nich zatím poskytl powerbanky. Ve vlaku je wifi připojení, občerstvení je možné si koupit.

Vlak je na trase mezi Kolínem nad Rýnem a Hamburkem rychlejší a levnější, cestu zvládá pod čtyři hodiny, zatímco autobus jede šest hodin. FlixTrain zatím nabízí jízdenky velmi levně: za 9,99 euro. Autobus je většinou nejméně dvakrát tak dražší.

FlixTrain chce na trase ročně přepravit půl milionu cestujících, zatím nejezdí každý den, nevyjede v úterý a ve středu.

Tagy FlixTrain
13 komentářů