cargo

FlixBus začal prodávat jízdenky mezi Brnem a ruzyňským letištěm, pojede až 7x denně

FlixBus na Florenci. Foto: Jan SůraFlixBus na Florenci. Foto: Jan Sůra

Poprvé od konce autobusů v barvách ČSA bude mít Brno od 10. prosince přímé pozemní spojení s Letištěm Václava Havla.

Poprvé od konce autobusů v barvách ČSA bude mít Brno od 10. prosince přímé pozemní spojení s Letištěm Václava Havla. Současně se tím rozšíří i nabídka spojení Brna a jiných částí Prahy.

Nové spoje pojedou většinu dní pětkrát denně každým směrem. V pátek FlixBus na trase vypraví 7 spojů, v neděli 6. Pojedou přes stanice Na Knížecí (v systému nazvaná jako Anděl) a Roztyly. To umožní lidem zejména z jižní části Prahy mnohem rychlejší cestu do Brna, dosud všechny autobus zajíždí na Florenc a často se cesta protáhne kvůli zacpané magistrále.

FlixBus si v jízdním řádu nechal na samotnou cestu Prahou 1 hodinu a 15 minut. Na autobusovém nádraží Roztyly je po 2 hodinách a 15 minutách jízdy, další půl hodinu má na přesun na Anděl a dalších 45 minut na letiště. Ceny jízdenek se značně liší: do Roztyl nebo na Anděl začínají na 79 korunách, až na letiště na 149 korunách.

První autobus z Brna odjíždí ve 4 hodiny, nestíhá tak první odletovou vlnu z Prahy kolem sedmé hodiny ráno. Poslední z letiště odjíždí ve 20:15.

S novou linkou na letiště není redukce FlixBusu u spojení Praha – Brno tak velká, jak se původně zdálo. Dosud zde jezdí 19krát denně každým směrem, od prosince z Florence do Brna pojede deset párů. Se započtením linky na letiště dojde k redukci na 15-17 spojů denně.

Tagy FlixBus letiště václava havla
5 komentářů