Autobusy

FlixBus spojil síly s Turancarem i na česko-slovenské linky

Autobusy Setra Comfort Class v barvách Turancaru a FlixBusu. Foto: FlixBus
Autobusy Setra Comfort Class v barvách Turancaru a FlixBusu. Foto: FlixBus

Společnost FlixBus začala nově nabízet spojení v autobusech společnosti Turancar i na linkách mezi Prahou a slovenskými městy.

O zahájení prodeje jízdenek na tyto trasy došlo jen týden poté, co firmy oznámily spolupráci na slovenských vnitrostátních linkách.  Pro FlixBus to znamená rozšíření počtu zastávek na spoje z Česka na Slovensko o patnáct měst.

Jde celkem o 40 spojů týdně, které obsluhuje Turancar. Podobně jako u vnitrostátních slovenských linek jde o spolupráci, kdy Turancar blokuje pro Flixbus čtyři místa na každém spoji, což není dosud v síti FlixBusu příliš  obvyklý model kooperace s dopravci. Jde o denní i noční mezinárodní linky z Prahy do Banské Bystrice. Celkem bude mít i s vnitrostátními spoji na Slovensku FlixBus v síti 260 autobusových spojů Turancaru týdně.

Máme velkou radost, že díky spolupráci se společností Turancar můžeme rozšiřovat nabídku zastávek v naší síti. Slováci pracující v Praze se nyní pohodlně dostanou přímým spojem do řady dalších destinací. V síti se objeví i turisticky oblíbená místa jako lázeňské město Piešťany nebo historická Banská Bystrica,“ řekl Pavel Prouza, ředitel FlixBusu pro Českou republiku a Slovensko.

Díky FlixBusu můžeme oslovit širší okruh cestujících a také ty, kteří chtějí cestovat po celé Evropě. Těšíme se, že zákazníci ocení nový standard služeb na palubě našich autobusů a budou s námi cestovat o to raději. Do našeho vozového parku nyní postupně nasazujeme nově zakoupené autobusy, které cestujícím poskytnou to největší pohodlí a nejvyšší bezpečnost,“ řekl Viliam Turan, majitel společnosti Turancar.

6 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
petr.r

Pavel Prouza nám určitě řekne, proč ve firmě nezvedají telefon, nebot mají o jednoho řidiče na půl roku méně. Kart má více, ale jestli šulí aji s bodovým hodnocením, tak to už je přespříliš.

Pavloš

Tak bohužel nerozumím tomu, jak ty linky tam nasadili, jelikož spojení z/do Uherského Hradiště, kudy spoj také jezdí není možné ani ze/na Slovenska, ani v rámci ČR. Tak něco je nejspíše špatně.. 🙁

železničář v důchodu

„Slováci pracující v Praze se nyní pohodlně dostanou přímým spojem do řady dalších destinací.“
Tomu nějak dobře nerozumím: oni se tam snad až dosud nedostali (třeba právě s tím Turancarem), a až najednou teď to jde – navíc když pro FlixBus jsou v každém spoji rezervována jen čtyři místa?

Rossec

Lidé asi zapomínají a je jim potřeba naustále sdělovat, že zrovna teď, právě teď, je to s nima myšleno nejlépe jak kdy mohlo a vše je činěno jen kvůli jejich dobru a protože si to přejí, aniž o tom vědí.

XXXD

No jo no, asi jsou všichni Slováci žijící v Praze zelení, ostatně čemu se divíte, oni tam na Slovensku nemají žádného domácího žluťáka.

Ludvík

Ano patrně se změní hlavně to, že Turancar prostě přidá do nátěru svých autobusů zelenou barvu. Leda, že by došlo k posílení spojů, ale to se asi konat nebude. Dosavadní jízdní řád je zde: https://www.turancar.sk/autobusove-linky/ceska-republika-banska-bystrica-bratislava-praha/