Autobusy

FlixBus jde dál proti Jančurovi, zlákal ke spolupráci slovenský Turancar

Autobusy Setra Comfort Class v barvách Turancaru a FlixBusu. Foto: FlixBus
Autobusy Setra Comfort Class v barvách Turancaru a FlixBusu. Foto: FlixBus

Společnost FlixBus rozšíří svůj záběr na Slovensku. Nově se dohodla s nitranským dopravcem Turancar na spolupráci na některých slovenských vnitrostátních linkách. Od příštího týdne mají obě firmy spolupracovat i na spojení ze Slovenska do Česka.

Zahájení kooperace dnes oznámil FlixBus v tiskové zprávě. FlixBus do své sítě začlení více než 260 spojů, v jeho síti tak přibude dalších 17 nových zastávek zejména na středním a západním Slovensku. Jde o linky z Bratislavy do Topoľčan, mezi Bratislavou a Nitrou a Bratislavou a Banskou Bystricou.

Jde o další trasu, kde FlixBus začne konkurovat RegioJetu Radima Jančury. Ten zatím rok a půl po nástupu FlixBusu na vnitrostátní linky v Česku tlak německé společnosti ustál, v posledních měsících i díky státním slevám, které pomohly více zaplnit jeho autobusy. Jančura na Slovensku kromě linek z Česka provozuje linku z Bratislavy do Banské Bystrice.

Turancar dnes představil nové autobusy Setra Comfort Class, které nebudou ale celé zelené, jak je u FlixBusu zvykem. I přes velký nápis Flixbus na nich stále dominuje žlutá barva, která je pro Turancar typická. Podle rezervačního systému FlixBusu má německá společnost na spojích Turancaru jen čtyři místa v každém spoji, zbytek si prodává přímo Turancar či jeho partneři. Dosud šel FlixBus cestou, kdy po dopravcích požadoval kompletní přemalování na zeleno. „Spolupráce se společností Turancar stojí na počátku a nyní jsme zahájili první krok v oblasti prodeje jízdenek. I z toho důvodu vidíte netradiční kombinovaný branding autobusů. Autobusy nicméně nabízejí vysoký standard služeb na palubě autobusu a v našem společném zájmu je spolupráci do budoucna rozvíjet,“ vysvětlila mluvčí FlixBusu Martina Čmielová.

Turancar, který letos slaví 30 let od svého založení, při této příležitosti koupil třicet nových autobusů značky Setra. Podle firmy tím dojde k výraznému zvýšení standardu služeb na této trase. „Díky FlixBusu můžeme oslovit širší okruh cestujících. Těšíme se, že zákazníci ocení nový standard služeb na palubě našich autobusů, které poskytují maximální pohodlí i nejvyšší bezpečnost,“ řekl  Viliam Turan, majitel Turancaru.

22 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Riki

Jančura potřebuje konkurenci jako prase drbání takže klidně i Flixbus/Turancar
Jel jsem Flixem zatím 2x a osobně komfort lepší než Student, na čas, prostě spokojenost.

petr766

Ten lepší komfort je tam konkrétně v čem? Že jedete poloprázdným autobusem může být vnímáno jako „lepší“ komfort, ale tak nějak to není zásluha dopravce, že nabízí něco jiného, lepšího… Sedačky u FX jsou méně pohodlné ve srovnání s těmi vysokými u RJ (tedy krom nových i8, kde jsou už taky nízká, ale na linkách kde jezdím, jsou ty vysoké). Rozestupy mezi sedačkami jsou možná o něco větší, ale nemám problém ani u RJ, stačí si sednout do první poloviny busu a na rozdíl od FX jednoduchá rezervace včetně konkrétního místa. O samotném rezervačním systému, zákaznické lince, službách ani nemluvě,… Číst vice »

EINZ78

Za mě lepší wifi u flixu. A rozestup mezi sedačkami s mojí výškou (2m) poznám dost.

Xaver

Já jel Flixem 4x v rámci Evropy (Brusel – Amsterdam, Amsterdam – Rotterdam, Rotterdam – Frankfurt a Frankfurt – Praha), z toho jednou zpoždění půl hodiny, jednou patnáct minut a jeden řidič s naprosto otřesným chováním, co jsem ještě nikdy nezažil.

Pavel Novák

Vydržel jsem pouze dvě jízdy s Flixem a dost. Zpoždění nad půl hodiny, protože zmatený řidič s vizáží vymahače neznal trasu. K tomu dobrá půlka cestujících vypadala jako „sociálně deprivovaná socka“. Never more …

Hans

Je vidět jak ten Turancar Flixbusu věří 😀 Celá 4 místa z cca 50 to je fakt kontingent. Myslím že tady musel Flixbus hodně přemlouvat, tipuji ze ty polepy zaplatil právě Flixbus. Prostě jen a pouze marketing jako že My tady jezdíme, mame tady 260 spojů atd. 😀 Mají tam spoje asi stejně jako já jsem vlastníkem ČEZu, což o sobě taky můžu prohlasit a nebudu lhát 😀 No je fajn že mají kontingent velikosti Škody 120, mohli mít taky 1-2sedačky a pak by to byl Flixmotorka 😀

petr766

Pak je otázka, zda pokud prodají ta 4 místa, neuvolní systém další, těžko říct, zkoušet to nebudu 😉

železničář v důchodu

Hans: Vlastníkem ČEZu rozhodně nejste – maximálně miniminiminimálním spoluvlastníkem – a je otázkou, co za tu spolupráci s FlixBusem ten dopravce ve skutečnosti získává (což ani nemusí být vyjádřeno přímo finančně).

Honza D.

Docela by mne zajímalo, jak dvounápravový dálkový autobus vychází na zatížení náprav s plnou naloží cestujících a jejich zavazadel……

Honza D.

P.S. ono i dvounápravové narvané město může být zajímavé 😀

Xaver

Po naprosto otřesném chování černošského řidiče Flixbusu v Rotterdamu, který se choval jak puberťák, s touhle společností už nikdy nejedu.

Petr766

To se Turancaru vyplatí kvůli 4 místům brandovat autobusy? Nebo je za tím něco víc?

noerf

Kvůli čtyřem sedačkám lakovat autobus na půl, to se vyplatí. Jsem zvědav, co se bude dít za tři roky, až budou dopravci muset obnovovat vozový park.
Jinak pokud jsou všechny nové autobusy dvouosé (cca 49 míst), tak druhý největší dopravce na nedotovaných linkách v Německu, tedy Student agency, může být v klidu.

AAA

to se řeší polepem, ne

petr.r

nějaký polep je lahůdka sundat.

Franta Jouda

Je to levné, to se bude na Slovensku a Moravě líbit… Jinak s tím nikdo normální nemůže jezdit

Leoš Konečný

Zoufalost Flixbusu, už zjistil, že všechny dopravce vydíráním nezíská, tak zkouší toto.

petr.r

Uvidíme časem jestli se to tam ujme, ale jistá skupina co má vlak zdarma tím jezdit nebude.

JAN

Ale jistá skupina co má vlak zdarma tím jezdit nebude. Můžete mi říct, proč to sem píšete? Jakou to ma souvislost s článkem? Vy jste opravdu takovej jednoduchej!

petr.r

podívejte se honzo, vy určitě jste chytřejší jak pes, ale zapomněl jste, že v článku jsou napsaný i linky, kde bude jezdit, no a v jedné trase jezdí i moje teta a má na výběr, jezdit vlakem zdarma nebo si vybrat flixbus, jistě honza by si vybral flixbus, někde jsem četl, že chytří lidí co je zdarma zavrhují. A Jane, ten článek je o slovensku, ale vy nejste jednoduchý, tak možná vám to dojde.(nevím kdy)

petr.r

dal jsem ti mínus i plus abys nebrblal.

Peter Falk

Jen houšť!