cargo

FlixBus s jízdenkami neporušuje zákon, antimonopolní úřad skončil vyšetřování

Setra Dosto, Berlin Potzdamerplatz, foto: FlixbusSetra Dosto, Berlin Potzdamerplatz, foto: Flixbus

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže ukončil prověřování cen společnosti FlixBus. Korunové jízdenky jsou podle jeho závěrů v pořádku. Informoval o

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže ukončil prověřování cen společnosti FlixBus. Korunové jízdenky jsou podle jeho závěrů v pořádku.

Informoval o tom mluvčí ÚOHS Martin Švanda. „Chování společnosti FlixBus při stanovení cen jízdného má charakter uplatňování zaváděcích cen, jejichž cílem je získat zájem zákazníků o nový výrobek či službu. Toto jednání představuje nástroj legitimní cenové soutěže, ačkoli soutěžitel prodává své zboží či služby po určitou omezenou dobu za podnákladové ceny,“ řekl Švanda.

Řízení tak skončilo očekávaným výsledkem. ÚOHS ho začal na základně podnětu, jehož jméno tají. Tři největší konkurenti včera pro server Zdopravy.cz odmítli, že by za ním stáli.

Podle ÚOHS by nemohl zlevnit pod náklady, pokud by zneužíval své dominantní postavení a pokud  vede dlouhodobou a systematickou cenovou válku proti svým konkurentům s cílem vyloučit je z trhu, upevnit své postavení a vynahradit si vzniklé ztráty v budoucnu. „Z výše uvedeného tedy vyplývá, že současné jednání společnosti FlixBus není v rozporu se soutěžní legislativou. Úřad tedy uzavřel, že neshledal indicie, které by nasvědčovaly naplnění pojmových znaků některé ze skutkových podstat uvedených v zákoně o ochraně hospodářské soutěže. Z tohoto důvodu bylo šetření v uvedené věci ukončeno,“ dodal Švanda.

Tagy FlixBus
2 komentáře