Autobusy

FlixBus rozšířil v Česku počty prodejních míst, začal prodávat lístky přes AMSBUS

FlixBus na Florenci. Foto: Jan Sůra
FlixBus na Florenci. Foto: Jan Sůra

Společnost FlixBus výrazně rozšířila svoji prodejní síť v tuzemsku. Nově se zapojila plně do systému AMSBUS.  Jíztdenky tak půjde koupit na stovkách nových míst.

Propojení s AMSBUSem mu umožní, aby si lidé mohli kupovat jízdenky například přímo i přes vyhledávač spojení IDOS. Ten získala, stejně jako například AMSBUS, koupí firmy Chaps, společnost České dráhy – Informační systémy.

V AMSBUSu jde koupit aktuálně jízdenky většiny autobusových dopravců, ne vždy jde ale o online propojení rezervačních systémů. Například RegioJet do systému poskytuje jen část kapacity, když se neprodá, dává ji do vlastního prodejního kanálu.

„Od 8. prosince, kdy byly linky FlixBusu postupně přidávány do prodeje AMSBus, se prodávají řádově stovky jízdenek denně. Nejsilnější prodejní kanceláří je Praha Florenc, ale i na CAN Plzeň nebo na autobusovém nádraží v Liberci cestující tuto možnost vítají,“ řekl Dan Vyhnalík ze společnosti ČSAD SVT Praha, která provozuje AMSBus.

FlixBus tak osloví více zákazníky, kteří nejsou dosud zvyklí kupovat jízdenky online. Online jde dosud většina jízdenek, firma má jedinou pobočku na autobusovém nádraží Florenc. AMSBUS má v Česku 200 prodejních míst, na Slovensku zhruba stovku. Velmi často jde o prodejní místa na autobusových nádražích. Ceny jsou stejné, jako když zákazník kupuje jízdenku online. Nabídka platí jen pro vnitrostátní linky a linku Praha – Košice.

6 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Tomáš Černý

Flixbus že má jedinou pobočku na Florenci? A co Brně na nádraží u hotelu Grand? Tam má přece prodejní stánek též…

yaakov666

Ještě nikdy jsem ho neviděl otevřený, tak to je možná tím 🙂

jančurobijci

Ale jednou v něm už visela nějaká zelená bunda, či co to bylo….:-)

Martin

Potřeba je hlavně navýšit počet spojení. Pak bude mít možnost lidi přetáhnout.

šotouš

jojo, ústup se tomu tady říká….