egoe-plus
Autobusy

FlixBus přidává v Česku spoje na Lipno i k Balatonu, z linek mizí čínské autobusy

Autobus VDL Futura FHD2 v barvách FlixBus na Florenci. Foto: Jan Sůra
Autobus VDL Futura FHD2 v barvách FlixBus na Florenci. Foto: Jan Sůra

Dopravci jezdící pro společnost FlixBus přestali na některé vnitrostátní linky nasazovat autobusy Scania Touring vyrobené v Číně. Namísto toho se na linkách začaly objevovat pohodlnější autobusy nizozemského výrobce VDL. FlixBus současně oznámil start dalších nových linek z Prahy.

Výměna autobusů se týká například trasy Praha – Liberec. „Dopravní partner Umbrella Services nahrazuje předchozí dva autobusy značky Scania autobusy VDL. Od března náš nový dopravní partner Gumdrop na trase Praha-Brno a Praha-Plzeň také nahradil některé Scanie autobusy Setra,“ potvrdila mluvčí FlixBusu Martina Čmielová.

Mezi Prahou a Libercem jezdí autobusy VDL Futura FHD2, jako první o nákupu autobusů z roku 2015 informoval server Buspress.eu. V brzké době mají zánovní autobusy vystřídat úplně nové.

FlixBus od zítřka startuje i dvě nové linky z Prahy. Nově začne jezdit z Prahy do Mnichova pětkrát týdně netradiční cestou: přes Lipno a Pasov. Linka začíná v 10.00 v Praze, zastaví v Českých Budějovicích, Českém Krumlově a Horní Plané. Spoje dál pokračují přes Pasov až do Mnichova. Na zpáteční cestu z Michova budou autobusy vyrážet v 10:15, v Horní Plané zastaví v 15:40 a do Prahy přijedou v 18:55. Jízdenky jsou již v prodeji, cena z Prahy na Šumavu začíná od 179 Kč. Po několika týdnech se tak vrací opět přímé autobusové spojení Prahy a Pasova, RegioJet spojení zrušil na konci ledna.

Nové spojení nabídne FlixBus i maďarskému Balatonu. Noční spoj z Prahy pojede od 24. května do dvou středisek: Siófok a Balatonföldvár. Jízdní řád počítá se čtyřmi spoji týdně. Z Florence vyrazí každý čtvrtek, pátek, sobotu a neděli ve 23:50. Cesta do cílové stanice Balatonföldvár potrvá něco málo přes 8,5 hodiny, do cíle dorazí v 8:35 ráno. Nazpět od Balatonu mohou zákazníci počítat se čtyřmi spoji týdně, z města Balatonföldvár vyjíždějí ve 21:15 a do Prahy
dorazí v 6:00 ráno. Autobusy umožní přepravu jízdních kol.

16 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Hiko

Je někde na možné sehnat klasické jízdní řády busů Flixbusu z ČR (pdf)?

L.K.

Nechceš s tím snad jezdit?

jančurobijci

Pokud jsem se pozorně díval na portál.idos , tak Zelení přidávají každodenně přímé spoje na Budapešť – Bratislava Praha. (bez Brna). Možná už ty linky byly, ale ne na portálu(??)
A taky new noční spoj na Praha – Brno – Olomouc – Ostrava – Krakow – Katowice

Tunel

Rozhodně lepší než ten moloch ČD.

Petr 766

Nevíte, zda Gumdrop je jen „záložní“ firma Umbrelly nebo je to nějaký jiný dopravce?

Ondřej

Jiný dopravce, Gumdrop a Gumdrop bus jezdí pro Eurolines.

xxxyyy

Nově i pro FlixBus.

Denny

Gumdrop je solidní firma, která pouze jezdí některé linky pro flixbus, protože asi nemohou to vše obsadit. Nebo spíše to by chtělo znát politiku flixbus. Jinak gumdrop jezdí Evropu.

asdf

Nechápu, jak můžou být Scanie vyrobené v Číně. Na seznamu továren není žádná čínská.
viz: https://en.wikipedia.org/wiki/Scania_AB

železničář v důchodu

Aspoň teoretická parciální substituce kapacity na šumavských lokálkách – bohužel na gumových kolech. Ale úspěch to mít může.

jančurobijci

Ano, tj. strašně zásadní pro většinu cestujících, jaké má vozidlo kola.
Nejlepší by samozřejmě bylo, kdyby mohli lidi jezdit do Pasova regionohou Národního molochu.

Tunel

Jo, to by byl sen nádražáků v důchodu. A ještě jim uznat režimku. 🙂

Ondřej

Tak třeba mě určitě jedno není čím jedu. Vlak je tisíckrát lepší než bus.