Autobusy

Flixbus přidal další spoj mezi Prahou a Plzní, na západ protáhl linku z Košic

Autobus VDL Futura FHD2 v barvách FlixBus na Florenci. Foto: Jan Sůra
Autobus VDL Futura FHD2 v barvách FlixBus na Florenci. Foto: Jan Sůra

Společnost FlixBus začala od minulého týdne nabízet další dlouhé spojení napříč bývalou federací. Linka z Prahy do Košic nově začíná už v Plzni. Rozšířila se tak nabídka spojení i mezi Prahou a Plzní a také se otevřela možnost jízdy bez přestupu z Plzně až do Košic.

Jedná se o prodloužení linky z Košic do Prahy, kterou obsluhuje náš slovenský dopravní partner Daftour. Nově od listopadu tyto spoje zajíždějí až do Plzně,“ potvrdila mluvčí FlixBusu Martina Čmielová.

Podle jízdního řádu je odjezd autobusu z Plzně každý den v 8:20, v cíli je po 776 kilometrech jízdy v 20:20. Opačným směrem z Košic vyráží autobus v 7:00, v Plzni je v 19:25. Cena jízdenky začíná na 379 korunách. 

Jde o další dlouhou linku mezi Českem a Slovenskem, už dříve firma spustila netradiční spojení Horní Plané s Prešovem. Linka ale vede hlavně přes Rakousko a Maďarsko.

nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Vláďa
Host
Vláďa

flixbus nic moc. sice jezdí linku praha tábor budějice, což my vyhovuje, ale nikdy se nemůže člověk spolehnout, ž evůbec přijedou a dokonce odjeli i dřív. o ničem tenhle servis. doufám, že krachnou a nahradí je normální česká firma

Svojsin
Host
Svojsin

No ze začátku to byl děs, ale už dlouho s touto společností nemám vážnější problém.
Kdy se to stalo, že vůbec nedojel bus z Prahy do ČB?

Vlada
Host
Vlada

Dojel do budejic,ale tvrdim,ze neni mozne se na ne spolehnout.a ceny vysoke.vlakem mnohem levnejsi (kdyz mate in kartu)

petr.r
Host
petr.r

myslel jsem, že diskuze začne tím, jestli z prahy není lepší jet do košic vlakem.

Plechový zadek
Host
Plechový zadek

petr.r:

Jelikož vlakem bude cesta cca o 100% pohodlnější, nevím jakou klientelu mají tyto busy oslovit? Kolenovrty s plechový zadkem nebo občany asijských velikostí?

To
Host
To

spíš ukrajinských velikostí… cena mluví za vše

Souprava
Host
Souprava

Škoda, že to v Praze nestaví jen Zličín a nepokračuje pak po okruhu přes ty vysoké mosty. Svézt se po něm v autobuse je skoro nemožné. 🙁 (a já bych si ho rád prohlídnul i trochu z vejšky, což z auta moc nejde a kamioňáků moc neznám)

Nebo po něm jezdí nějaká bus linka? Já vím jen o té, co jede po malé části mostů ze Smíchova na Jesenici.

železničář v důchodu
Host
železničář v důchodu

Běžná VHD tam asi nejezdí – je to trasa provozně snad ještě „zranitelnější“ než D1, takže každá pravidelná linka tudy vedená by byla značně nespolehlivá.

Martin Liška
Host
Martin Liška

Poslední věta – „Linka ale vede hlavně přes Rakousko a Slovensko. “ Kdo by to byl u linky do Prešova čekal… Nemělo tam být spíš Maďarsko?

Pavel
Host
Pavel

A Radimek nebude mít co žrát…..

petr.r
Host
petr.r

Pavle, stačí vyfotit řidiče a podat žalobu o nerespektování zákonů a vyhlášek této zemi………… Vy asi nemáte řidičák, že si toho nevšimnete.

DP
Host
DP

Flixbus je sice levnější než Radim Jet, ale poměr ceny výkon (káva a rychlejší vlak) je horsi, a sedět 12 hodin v buse to je hrozný vopruz
Jasně linka si najde příznivce, ale moc jich nebude. 🙂

Spíše Radimka vysaje ta jeho ex, co se s ní soudí , než Flixbus :-)))

Svojsin
Host
Svojsin

Tak ono to bude spíš o jiných relacích. Z Košic až do Plzně asi takhle moc lidí nepojede…

Souprava
Host
Souprava

Seděl jsem v buse 24h a pohoda. Z Mnichova do Barcelony je to krásná trasa po vyhlídkové dálnici Itálií kolem moře a sedět pěkně nahoře v patře, stojí za to. Vlakem, co jede pořád v tunelu, je to o ničem. Rozhodně to stojí za to, projet aspoň jednou za život tuhle trasu pozemně a nebrat to jen letecky.

MartinS.
Host
MartinS.

Z Mnichova do Barcelony přes Itálii kolem moře? Napadá mne jediné: je to sice dál, za to horší cesta… 😉

železničář v důchodu
Host
železničář v důchodu

No, mně to jako nějaká extra zajížďka nepřipadá: Mnichov – Innsbruck – Miláno – Janov a dál už podél moře – zkuste se podívat na mapu: je to skoro zajímavější a možná ani ne o mnoho delší než vnitrozemím přes Švýcarsko, byť to je samozřejmě také krásný kus země …

LK
Host
LK

Tak to bych se nebál, tohle je jen velmi nepovedená parodie na autobusy

PartneřiCSCARGO
RSD