egoe-plus
Autobusy

Flixbus přidal další spoj mezi Prahou a Plzní, na západ protáhl linku z Košic

Autobus VDL Futura FHD2 v barvách FlixBus na Florenci. Foto: Jan Sůra
Autobus VDL Futura FHD2 v barvách FlixBus na Florenci. Foto: Jan Sůra

Společnost FlixBus začala od minulého týdne nabízet další dlouhé spojení napříč bývalou federací. Linka z Prahy do Košic nově začíná už v Plzni. Rozšířila se tak nabídka spojení i mezi Prahou a Plzní a také se otevřela možnost jízdy bez přestupu z Plzně až do Košic.

Jedná se o prodloužení linky z Košic do Prahy, kterou obsluhuje náš slovenský dopravní partner Daftour. Nově od listopadu tyto spoje zajíždějí až do Plzně,“ potvrdila mluvčí FlixBusu Martina Čmielová.

Podle jízdního řádu je odjezd autobusu z Plzně každý den v 8:20, v cíli je po 776 kilometrech jízdy v 20:20. Opačným směrem z Košic vyráží autobus v 7:00, v Plzni je v 19:25. Cena jízdenky začíná na 379 korunách. 

Jde o další dlouhou linku mezi Českem a Slovenskem, už dříve firma spustila netradiční spojení Horní Plané s Prešovem. Linka ale vede hlavně přes Rakousko a Maďarsko.

18 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Vláďa

flixbus nic moc. sice jezdí linku praha tábor budějice, což my vyhovuje, ale nikdy se nemůže člověk spolehnout, ž evůbec přijedou a dokonce odjeli i dřív. o ničem tenhle servis. doufám, že krachnou a nahradí je normální česká firma

Svojsin

No ze začátku to byl děs, ale už dlouho s touto společností nemám vážnější problém.
Kdy se to stalo, že vůbec nedojel bus z Prahy do ČB?

Vlada

Dojel do budejic,ale tvrdim,ze neni mozne se na ne spolehnout.a ceny vysoke.vlakem mnohem levnejsi (kdyz mate in kartu)

petr.r

myslel jsem, že diskuze začne tím, jestli z prahy není lepší jet do košic vlakem.

Plechový zadek

petr.r:

Jelikož vlakem bude cesta cca o 100% pohodlnější, nevím jakou klientelu mají tyto busy oslovit? Kolenovrty s plechový zadkem nebo občany asijských velikostí?

To

spíš ukrajinských velikostí… cena mluví za vše

Souprava

Škoda, že to v Praze nestaví jen Zličín a nepokračuje pak po okruhu přes ty vysoké mosty. Svézt se po něm v autobuse je skoro nemožné. 🙁 (a já bych si ho rád prohlídnul i trochu z vejšky, což z auta moc nejde a kamioňáků moc neznám)

Nebo po něm jezdí nějaká bus linka? Já vím jen o té, co jede po malé části mostů ze Smíchova na Jesenici.

železničář v důchodu

Běžná VHD tam asi nejezdí – je to trasa provozně snad ještě „zranitelnější“ než D1, takže každá pravidelná linka tudy vedená by byla značně nespolehlivá.

Martin Liška

Poslední věta – „Linka ale vede hlavně přes Rakousko a Slovensko. “ Kdo by to byl u linky do Prešova čekal… Nemělo tam být spíš Maďarsko?

Pavel

A Radimek nebude mít co žrát…..

petr.r

Pavle, stačí vyfotit řidiče a podat žalobu o nerespektování zákonů a vyhlášek této zemi………… Vy asi nemáte řidičák, že si toho nevšimnete.

DP

Flixbus je sice levnější než Radim Jet, ale poměr ceny výkon (káva a rychlejší vlak) je horsi, a sedět 12 hodin v buse to je hrozný vopruz
Jasně linka si najde příznivce, ale moc jich nebude. 🙂

Spíše Radimka vysaje ta jeho ex, co se s ní soudí , než Flixbus :-)))

Svojsin

Tak ono to bude spíš o jiných relacích. Z Košic až do Plzně asi takhle moc lidí nepojede…

Souprava

Seděl jsem v buse 24h a pohoda. Z Mnichova do Barcelony je to krásná trasa po vyhlídkové dálnici Itálií kolem moře a sedět pěkně nahoře v patře, stojí za to. Vlakem, co jede pořád v tunelu, je to o ničem. Rozhodně to stojí za to, projet aspoň jednou za život tuhle trasu pozemně a nebrat to jen letecky.

MartinS.

Z Mnichova do Barcelony přes Itálii kolem moře? Napadá mne jediné: je to sice dál, za to horší cesta… 😉

železničář v důchodu

No, mně to jako nějaká extra zajížďka nepřipadá: Mnichov – Innsbruck – Miláno – Janov a dál už podél moře – zkuste se podívat na mapu: je to skoro zajímavější a možná ani ne o mnoho delší než vnitrozemím přes Švýcarsko, byť to je samozřejmě také krásný kus země …

LK

Tak to bych se nebál, tohle je jen velmi nepovedená parodie na autobusy