Autobusy

Lipno – Budapešť – Prešov. FlixBus spustí netradiční linku mezi čtyřmi zeměmi

Autobus společnosti FlixBus. Foto: FlixBus
Autobus společnosti FlixBus. Foto: FlixBus

Společnost FlixBus chce od 2. srpna spustit provoz na lince z Horní Plané u Lipna do slovenského Prešova. Cestujícím nabídne například přímé spojení Českých Budějovic a Vídně. Netradičně trasovaná linka má do poloviny září jezdit každý den, pak pětkrát až šestkrát týdně.

Vyplývá to z informací v celostátním informačním systému jízdních řádů (CIS), kde je zveřejněn již jízdní řád nové linky. Nachází ho už i vyhledávač spojení IDOS.  Jde o protažení stávající linky z Prešova do Vídně a zpět. Podle jízdního řádu mají jezdit autobusy z Horní Plané v 8:25, do Prešova dorazí ve 21:45. Na 844 kilometrů dlouhé trase pojedou přes Český Krumlov a České Budějovic do Vídně, dál přes Bratislavu a Budapešť do Košic a Prešova. Z Prešova odjíždí v 7:15, v Horní Plané je ve 20:35.

Linka je sice už v informačním systému označena, že jezdí od 26. července, podle mluvčí FlixBusu Martiny Čmielové by měly první autobusy vyjet 2. srpna. Ve čtvrtek firma začala nabízet spoje i v rezervačním systému. Nejlevnější jízdenka z Českých Budějovic do Vídně vychází na 229 korun, do Bratislavy na 249 Kč, do Budapešti 449 Kč a na konečnou do Prešova 749 Kč. Kompletní ceník nové linky je na stránkách FlixBusu

Nové spojení se skládá z významných středoevropských koridorů a uspokojit může zákazníky z různých důvodů. Z hlediska turistiky se obyvatelé Jihočeského kraje jednoduše a cenově výhodně dostanou do významných evropských hlavních měst, speciálně pak na nízkonákladové letiště v Maďarsku. Očekáváme, že spojení bude atraktivní i pro Rakušany nebo Slováky, kteří se mohou vydat na Šumavu a Třeboňsko,“ vysvětluje Martina Čmielová, mluvčí společnosti FlixBus. Kromě toho tato linka také zvyšuje frekvenci propojení jednotlivých evropských hlavních měst v síti dopravce.

Nová linka otevírá Jihočechům přímé spojení s Vídní, Bratislavou či Budapeští. V případě cesty do rakouské metropole není ale přímý autobus rychlejší než vlak s přestupem. Cestu zvládne za 3 hodiny a 35 minut, vlak s přestupem v Linci za 3 hodiny a 22 minut.

tagy
10 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Petr.R

nevidím na autobusech flixbus jméno dopravce jak to požaduje stát.

noerf

To u nich nevedou. Myslim, ze na většině jízdních řádů maji flixbus, nebo meinfern bus.

Petr.R

mně se jedná o značení firmy na boční přední straně vozidla a stk to mají kontrolovat, nezdá se mně, že byflixbus neměl roční autobus. Jestli tam mají vůbec tachograf… Označení silničního motorového vozidla obchodním jménem dopravce musí být provedeno nesmazatelně přímo na vozidle nebo na štítku nebo nálepce připevněné k vozidlu. Magnetické, pneumatické nebo jiné rychle snímatelné uchycení štítků není dovoleno. Nápis musí být zřetelně viditelný a čitelný o výšce písmen nejméně 30 mm.

Petr.R

Ministerstvo dopravy a živnostenský odbor by jim měl pozastavit oprávnění k dopravě.

Pavel

Tak se dívejte pořadně, pane Petře R. Samozřejmě, že jsou na každém busu uvedené, přesně podle litery zákona.

T.H.

No a já ho tam vidím, např.: https://g.denik.cz/50/e7/flixbus-03-ara_galerie-980.jpg
Autobusy s německými značkami to nemívají, ale ty taky nepodnikají podle české legislativy.
O co vám jde? To je dost naivní pokus o „pozastavení živnostenského oprávnění“ 🙂

Petr.R

ty dolní písmenka jsou velké 3cm? Snad tam musí být i majitel a na druhým štítku provozovatel busu.

Jen tak

Par flixbusich autobusu jsem potkal, a kazdy mel jmeno firmy na sobe namalovane.

Tak co prudite?

Petr.R

Zřetelně viditelným se pak rozumí tmavá písmena na světlém podkladu nebo naopak světlá písmena na tmavém podklad, za jeho nesprávné označení hrozí podnikateli v dopravě pokuta až do výše 100 000 korun. Já neprudím, je to moje práce, jenom je chráním.

Jen tak

To, ze jste slepej, vas omlouva.