LOT_PRAGA_X-2021---WWW---III_728x90_new

Flixbus přestal účtovat poplatek za storno jízdenky, jen u jízdenek v korunách

FlixBus na Florenci. Foto: Jan SůraFlixBus na Florenci. Foto: Jan Sůra

Společnost Flixbus přestala od zákazníků platících v českých korunách vybírat poplatek ve výši 25 korun za stornování jízdenky. Nově cestujícím

Zpět na článek
13 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
xxxyyy

Vždyť to jde i v aplikaci.

Pavloš

Řekněte tedy ještě sami mluvčí Čmielové, že systém nějakých voucherů za zrušení jízdenky (byť stejně jako tomu bylo i dříve – plné částce) je pro zákazníky naprosto nepohodlný. Páč pamatovat si kupu čísel s omezenou platností je děs..
Když by alespoň bylo možné použít na jednu rezervaci více voucher kodů, tak by to rušení mělo možná smysl. Ale takto, jak je to nyní nastatené – jeden voucher a zbytek doplať je naprosto nepraktické a velmi omezující
To se potom jen kupí kódy a člověk aby sledoval, kdy propadnou….v tomto je zatím Jančura rozhodně nedostižný…

Jiří

Tak jí to řekněte sám:
Martina Čmielová
Tisková mluvčí
Tel.: +420 777 087 320
E-mail: pr@FlixBus.cz

Pavloš

Jiří, díky. Ale já skutečně nemám potřebu jí něco takového sdělovat.
Já to myslel tak, že by se mohl třeba napsat nový článek – Proč i nadále neporáží FLIX RegioJet, a třeba zmínit tam něco takového, zdali by se i nad tímto zamysleli, jelikož především nutnost uvádět jméno cestujícího na jízdence a k tomu tento systém voucherů s kódy i nadále min. pro mě dělá poněkud neatraktivního dopravce.
Navíc mám za to, že nějaký můj jeden hlas soukromé osoby by neměl žádný přínos ani důvod k zamyšlení se nad změnou…

jsch

2. prosince jsem stornoval jízdenku na 3. prosince a poplatek mi byl stržený. Tak ta změna asi není od 30. listopadu, jak tvrdí v článku mluvčí.

jsch

Oprava: Nestornoval jsem ji 2. prosince (sobota), OMLOUVÁM SE, ale buď 1. prosince (pátek), nebo nejdříve toho 30. listopadu (čtvrtek) pozdě večer, protože teprve tehdy jsem se dozvěděl, že tím spojem nepojedu. Bohužel jsem smazal e-mail se slevovým kódem, takže nemám jistotu. Ale tvrzení mluvčí, že přestali účtovat stornovací poplatek k 30. 11. stejně neodpovídá mé zkušenosti. Na stornování mně nejvíc vadí nikoli ten poplatek, ale zatímco jízdenku můžu snadno koupit v mobilní aplikaci (mám uloženou platební kartu) a dokonce si uložit lístek do systémové aplikace Wallet (iOS), kvůli stornu musím k počítači s dostatečně velkým monitorem, kde se ke… Číst vice »

Pavloš

Včera jsem to zkoušel a jde to stornovat i přes aplikaci – ta vyhodí nějaký ten kód, který je doručen i na email, ale kódy se neukládají do aplikace. Je třeba si vést jejich přehled zcela samostatně a dbát na to, aby člověk o nějaký nepřišel či mu nepropadla platnost – uživatelsky velmi nepříznivý a nepřehledný systém…

Pavel

Honzo nezlobte se na mě, ale Vy musíte mít neuvěřitelné ego a nebo jste neskutečná naivka, protože napsat jako redaktor do článku, že dnes FB zrušil v ČR storno poplatek za jízdenku, v reakci na Váš včerejší článek, tak na to musí člověk asi hodně dlouho studovat aby na takovouhle p……. přišel a ještě se s ní i veřejně pochlubil…. Jestli si myslíte, že to ve FB a v dopravě všeobecně vážně takto funguje, tak jděte psát někam do Ruska raději něco o zahrádkářích, protože tam co dnes vysadíte, to zítra zcela jistě sklidíte. Zdraví Vás Pavel

Kajman

Pane Pavle, zkuste zapracovat na své funkční gramotnosti. Pan Sůra napsal, že to tisková mluvčí oznámila ve zprávě, kterou reagovala na článek.

Pavel

a Vy si jako pánové vážně myslíte, že to co tady někdo ,,oficiálně,, napíše, tak že je i skutečná pravda… ??? Vážně si myslíte, že někdo na FB zruší během 24 hod něco, co všude jinde na dalších tisících spojích zcela normálně funguje ??? To snad ne… Jinak to že FB snižuje na zimu počty linek, tak to je zcela normální praxe na prakticky všech linkách, včetně Bruselu, Paříže, Amsterdamu či Berlína. a to se tam jezdí patrákama a posílají se i posilové spoje. Hledáte senzace tam kde nejsou. To že se ne vše úplně povedlo je pravda a to… Číst vice »

jančurobijci

Přidávám velice přehledný a povedený new JŘ na Praha – Brno.
To museli připravovat mnoho let dopředu….
Jelikož už není pod Deštníkem, tak snad nezmizí zcela patráky na této trase.. 🙁

http://portal.idos.cz/Down.aspx?f=pdf/L172100_171210_207024.pdf

Kulhán

Jedno kdo to jede, na patra je požadavek z německa a tak se tyto busy objednají, koupí a následně nasazují, podle předpokladu vytíženosti, patra jsou na 79-81. Pak nepatra která jsou na 53.