FlixBus posiluje na trase mezi Prahou a Vídní, přidává čtyři přímé spoje denně

Autobus Mercedes, foto: FlixBusAutobus Mercedes, foto: FlixBus

Společnost FlixBus od dnešního dne rozšířila spojení mezi Prahou a Vídní. Otevřela novou linku z Prahy do Vídně, která na

Společnost FlixBus od dnešního dne rozšířila spojení mezi Prahou a Vídní. Otevřela novou linku z Prahy do Vídně, která na rozdíl od většiny jiných spojů na této trase nebude ztrácet čas zajížděním do Brna.

Nová linka vedená přes Mikulov zvládne podle jízdního řádu cestu za 4 hodiny a 10 minut z pražského hlavního nádraží na vídeňské autobusové nádraží Erdberg. Z Prahy vyjíždí v 7.25, 10.55, 12.55 a 18.55, zpět jede v 11.30, 13.30, 16.30 a 18.30. Nejde ale o nejrychlejší spojení: o patnáct minut rychlejší jsou Eurolines, které jezdí bez zastávky přes Znojmo, i některé spoje FlixBusu.

Jde o navýšení stávajícího počtu spojů mezi Prahou a Vídní. Ve standardním týdnu nabízíme 224 spojů týdně mezi Prahou a Vídní. Počítáme s navýšením spojů v nadcházejícím období Velikonoc, kdy přidáme ještě posilové spoje,“ řekla mluvčí FlixBusu Martina Čmielová.

Na trase mezi Prahou a Vídní probíhá už několik let cenová válka. Na trase dnes denně různí dopravci vypraví  34 spojů každým směrem.  Konkurenci ještě zostřil vstup RegioJetu do vlaků na této trase. Kvůli nim už dříve RegioJet část autobusových spojů mezi oběma městy redukoval. RegioJet tvrdí, že po vstupu na železnici na trase nabízí největší kapacitu. „Denně RegioJet nabízí na trase z Prahy a Brna do Vídně a zpět největší kapacitu více než 3000 míst,“ dodal mluvčí firmy Aleš Ondrůj.

Tagy FlixBus Praha - Vídeň
10 komentářů