FlixBus otevírá novou linku z Ostravy do Lvova

Autobus FlixBus v Kyjevě. Foto: FlixBusAutobus FlixBus v Kyjevě. Foto: FlixBus

FlixBus otevírá z Ukrajiny celkem tři nové linky na západ.

V době velkého omezování linek přichází společnost FlixBus s rozšířením své sítě o nové spojení z České republiky. Od 4. listopadu zařadí FlixBus do své sítě linku Ostrava – Lvov.

Jde o jednu ze tří oznámených nových linek FlixBusu z Ukrajiny. „Díky tomu přibyly do naší sítě oblasti Černovická, Volyňská a Ivano-Frankivsk, celkem obsluhujeme na Ukrajině již 12 regionů,“ řekla mluvčí FlixBusu Martina Čmielová.

První dvě linky budou jezdit z Kyjeva do Štětína a z Černivci do Varšavy. Třetí linka povede ze Lvova přes Krakov, Katovice, Bohumín až do Ostravy.

Autobusy na lince do Ostravy si ponechají původní značku autobusového partnera společnosti Asik a budou označeny zelenými nálepkami „Ve spolupráci s FlixBusem“, které cestujícím umožní autobusy snadno rozpoznat na zastávkách.

Z Ostravy odjíždí autobus v 19:55 ve středu a v pátek, ve Lvově je v 6:50 místního času. Z Ukrajiny autobus odjíždí v 19:30 ve čtvrtek a v sobotu, v Ostravě je druhý den v 8:10.

Je pro nás zvlášť důležité, že se nám spuštění nových linek podařilo uskutečnit v době, kdy jakýkoliv rozvoj v oblasti cestovního ruchu a dopravy není jednoduchý. Vidíme totiž, že poptávka po spojích mezi Ukrajinou a Polskem existuje, v současné době zejména pro pracovní účely,“ dodala Čmielová.

Tagy FlixBus Ostrava - Lvov spojení Česko - Ukrajina
22 komentářů