umbrellamobility
umbrellamobility
umbrellamobility
Autobusy

FlixBus hlásí první rok zisku, chystá rezervace místa. Německé autobusy vystřídaly v Česku čínské

FlixBus na Florenci. Foto: Jan Sůra
FlixBus na Florenci. Foto: Jan Sůra

Aktuálně největší značka v evropské dálkové autobusové dopravě hlásí poprvé od svého založení v roce 2013 zisk. FlixBus v tiskové zprávě oznámil, že loni poprvé vydělal. Počet cestujících loni stoupl ze 30 na 40 milionů, meziročně stoupl o třetinu.

Údaje o  cestujících jsou kromě počtu linek a destinací jediným konkrétním údajem, který FlixBus zveřejnil. „Vzhledem ke konkurenčnímu prostředí další konkrétní čísla nesdělujeme,“ řekla mluvčí českého zastoupení Martina Čmielová. Výsledky odmítá nově s odkazem na FlixBus zveřejňovat i Student Agency. V Česku ji za to hrozí ale pokuta.

FlixBus výrazně loni expandoval na českých vnitrostátních linkách, od prosince ale jízdní řády optimalizoval. To v praxi znamenalo nejen seškrtání některých spojů, ale i nasazení jiných autobusů. Například na trase mezi Libercem a Prahou nasadil FlixBus nejprve autobusy značky Setra, považované za to nejlepší, co po evropských silnicích jezdí.

Od ledna ale jezdí pouze autobusy Scania Touring, které se vyrábí v Číně. Cestujícím nabízí menší pohodlí, než setry. Mají například menší rozestupy mezi sedadly, ta nejdou vysounout do uličky. „Od počátku vnitrostátní expanze v Česku byla skladba autobusů v naší síti různorodá. Autobusy Scania na trase Praha-Liberec splňují parametry požadované společností FlixBus, včetně pohodlí pro cestující a rozestupu jednotlivých sedadel,“ dodala Čmielová.

Podle ředitele FlixBus pro Českou republiku a Slovensko Pavla Prouzy letos firma nabídne technologické inovace, které ještě více usnadní cestování a „nová spojení v tuzemsku i na evropské úrovni.“

Dopravce už od svého expanze na český trh zavedl možnost bezplatného storna jízdenky, nově testuje možnost rezervace konkrétního sedadla v autobuse. Podobná funkce je už běžná u RegioJetu. „Po vyhodnocení by měl být pilotní projekt, který je nyní k dispozici na 12 trasách, otevřen pro zákazníky ve všech zemích a na všech spojích,“ uvedla firma v tiskové zprávě.

 

tagy
8 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Leoš Konečný

Ha haha no to se ale trapný Flixbus vytáhl. Prý nově zavede rezervaci sedadla, to mě podržte, tento standard už SA zavedlo ve žlutých busech před 14 lety. Velká expanze a chlubení se luxusními busy. To je tak když se někdo snaží udělat boom s něčím, co nedosahuje kvality služeb, které jsou zde už tolik let. Takže milí němci, strčte si ten váš Filx víte kam

Jirka

Takže zase odkladiště evropy. Nejen druhořadé potraviny, ale už i druhořadé busy za stejnou cenu. No kdo chce kam…. … …

Petr

A stejně s nimi nepojedu ani za těch 79 Kč, co teď otravují v rádiu v reklamě na Brno – Praha dvacetkrát denně. Pořád jsou o řád míň spolehliví a většina problémů z dřívějška se neustále objevuje, hlavně naprosto tragický zákaznický servis a informovanost o zpožděních a mimořádnostech. Raději si připlatím u ČD nebo RJ vlak.

Pavel

😂😂😂😂

petr.r

Stejný názor, přeci nejsme druhořadí a dáme přednos českým firmám.

petr.r

raději.

noerf

Flixbus se dostal na stav, kdy jezdí různé autobusy od různých dopravců v různé kvalitě pod jednou značkou.

Martin

Nevím jak do Brna, ale do Liberce to jezdí spolehlivě. Jen ta výměna typů busu mě moc netěší.

Partneři


Czechtoll

pst
podcast