FlixBus hlásí první rok zisku, chystá rezervace místa. Německé autobusy vystřídaly v Česku čínské

FlixBus na Florenci. Foto: Jan SůraFlixBus na Florenci. Foto: Jan Sůra

Aktuálně největší značka v evropské dálkové autobusové dopravě hlásí poprvé od svého založení v roce 2013 zisk. FlixBus v tiskové

Aktuálně největší značka v evropské dálkové autobusové dopravě hlásí poprvé od svého založení v roce 2013 zisk. FlixBus v tiskové zprávě oznámil, že loni poprvé vydělal. Počet cestujících loni stoupl ze 30 na 40 milionů, meziročně stoupl o třetinu.

Údaje o  cestujících jsou kromě počtu linek a destinací jediným konkrétním údajem, který FlixBus zveřejnil. „Vzhledem ke konkurenčnímu prostředí další konkrétní čísla nesdělujeme,“ řekla mluvčí českého zastoupení Martina Čmielová. Výsledky odmítá nově s odkazem na FlixBus zveřejňovat i Student Agency. V Česku ji za to hrozí ale pokuta.

FlixBus výrazně loni expandoval na českých vnitrostátních linkách, od prosince ale jízdní řády optimalizoval. To v praxi znamenalo nejen seškrtání některých spojů, ale i nasazení jiných autobusů. Například na trase mezi Libercem a Prahou nasadil FlixBus nejprve autobusy značky Setra, považované za to nejlepší, co po evropských silnicích jezdí.

Od ledna ale jezdí pouze autobusy Scania Touring, které se vyrábí v Číně. Cestujícím nabízí menší pohodlí, než setry. Mají například menší rozestupy mezi sedadly, ta nejdou vysounout do uličky. „Od počátku vnitrostátní expanze v Česku byla skladba autobusů v naší síti různorodá. Autobusy Scania na trase Praha-Liberec splňují parametry požadované společností FlixBus, včetně pohodlí pro cestující a rozestupu jednotlivých sedadel,“ dodala Čmielová.

Podle ředitele FlixBus pro Českou republiku a Slovensko Pavla Prouzy letos firma nabídne technologické inovace, které ještě více usnadní cestování a „nová spojení v tuzemsku i na evropské úrovni.“

Dopravce už od svého expanze na český trh zavedl možnost bezplatného storna jízdenky, nově testuje možnost rezervace konkrétního sedadla v autobuse. Podobná funkce je už běžná u RegioJetu. „Po vyhodnocení by měl být pilotní projekt, který je nyní k dispozici na 12 trasách, otevřen pro zákazníky ve všech zemích a na všech spojích,“ uvedla firma v tiskové zprávě.

 

Tagy FlixBus
8 komentářů