cargo

Fenomén Dubaj. Češi si oblíbili Emiráty, letos je navštíví až 70 tisíc lidí

B737, ilustrační foto. Autor: FlyDubaiB737, ilustrační foto. Autor: FlyDubai

Zájem Čechů o dovolenou ve Spojených arabských emirátech po loňském rekordním roce opět roste. Kvůli vysoké poptávce začínají rychle růst

Zájem Čechů o dovolenou ve Spojených arabských emirátech po loňském rekordním roce opět roste. Kvůli vysoké poptávce začínají rychle růst ceny letenek na termín podzimních prázdnin. Potvrzují to cestovní kanceláře i aerolinky.

Zatímco mimo sezónu se dá dostat přímou linkou do Dubaje i za ceny kolem pěti tisíc, teď jsou ceny nejméně na dvojnásobku. Například u flydubai jsou běžně zpáteční letenky ještě na září za sedm tisíc, na konci října už většina letů začíná na deseti tisících korunách.

„V týdnu, kdy mají letos děti podzimní prázdniny, je o zájezdy do Spojených arabských emirátů obrovský zájem. Momentálně jsou kapacity přibližně ze tří čtvrtin vyprodané,“ říká Jan Bezděk, mluvčí CK Fischer.

Podle Jana Papeže z Asociace cestovních kanceláří by měl počet návštěvníků Spojených arabských emirátů z Česka přesáhnout 70 tisíc. „Z Dubaje je hit, létá tam opravdu různý mix zákazníků. Někteří mají pocit, že je to prestižní záležitost, jiným to nahrazuje dovolenou v Egyptě či Turecku, někomu vyhovuje kosmopolitní život ve městě,“ říká Papež. Řada lidí navíc v Dubaji přerušuje svoji cestu do Asie či zpět. „Právě díky tomu, že oslovuje tak různé skupiny lidí, je Dubaj z pohledu cestovního ruchu tak úspěšná,“ dodal. Současně varuje i před nevyzpytatelným počasím v oblasti, zejména na počátku roku. „Lidé si myslí, že je tam neustále teplo, ale i v lednu jsou případy, kdy je tam pod dvacet stupňů a nedá se koupat,“ dodal.

Mediální zástupce dubajské centrály cestovního ruchu Jan Osúch, že letošní růst zájmu o Dubaj je dvouciferný. „Jsme přesvědčeni, že se daří propagace Dubaje jako rodinné destinace, například i díky novým dětským parkům,“ dodal Osúch.

Loni do Dubaje letělo 55 tisíc Čechů, jejich počet vzrostl o 29 %. Dubajská centrála cestovního ruchu oznamuje jen roční čísla, podle Osúcha chtějí ale udržet loňské tempo růstu.

Velký nárůst ukazují i statistiky Letiště Praha. Podle nich mezi Prahou a Dubají letos za první polovinu roku letělo 232 tisíc cestujícíh, o čtvrtinu více, než za loňské první pololetí. Jde ale o všechny cestující tam i zpět včetně těch, kteří v Dubaji jen přestupovali.

Tagy dovolená dubaj emirates flydubai smartwings spojené arabské emiráty
Žádné komentáře