umbrellamobility
umbrellamobility
umbrellamobility
Infrastruktura Lidé

Exministr financí skončí ve Výboru SFDI, který rozhoduje o desítkách miliard korun do dopravy

Most Vysočina na D1. Pramen: Metrostav
Most Vysočina na D1. Pramen: Metrostav
Konec Ivana Pilného v klíčovém orgánu organizace rozdělující desítky miliard korun ministerstvo nijak nevysvětluje.

Ministerstvo dopravy chce vyměnit ve Výboru Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) někdejšího poslance a krátce ministra financí Ivana Pilného. V čele orgánu, který rozhoduje o rozdělování desítek miliard korun, ho má nahradit náměstek ministra průmyslu a obchodu Eduard Muřický.

Vyplývá to z materiálu, který ministerstvo dopravy rozeslalo do meziresortního připomínkového řízení. Ministerstvo důvody konce Pilného nijak nekomentuje, pouze konstatovalo, že „se navrhuje výměna Ing. Ivana Pilného“.

Pilný do politiky vstoupil jako poslanec hnutí ANO 2011. V poslední době kroky hnutí kritizoval, například plošné dávky pro důchodce.

Výbor je klíčovým orgánem SFDI, má devět členů. Mandát členů je čtyřletý, Pilný byl znovuzvolen v roce 2018.

Po odvolání Pilného by v něm měli zasedat kromě ministra dopravy a průmyslu a obchodu Karla Havlíčka ještě dále Josef Kubovský, Jakub Kopřiva, Luděk Sosna, Marek Pastucha, Jindřich Kušnír, Marcela Pavlová, Magdalena Faltýsková a Eduard Muřický.

Odebírat
Upozornit na
guest
11 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Sir

Je normální, aby o miliardách rozhodovali lidi, kteří svůj profesní živost strávili na jedné ministerské židli, a kteří nejsou schopni si udržet pod sebou jediného kvalitního pracanta?

Big Fat Fabulous Woman

Jn, v tomhle státě se mít vlastní názor, nevyplácí.

Karl vB.

Asi byl příliš šetrný…

Marek

🙂 asi byl

MLB

Na poslední chvíli, už skoro začínal mít vlastní názor…

Démon

Škoda, měl jsem ho rád, používal zdravý rozum.

Ondrys

Já ho rád nemám, státní zaměstnanec, který v současné situaci pobírá 100% platu a zároveň si dovoluje v médiích prohlašovat ať vlekaři a restauratéři klidně zkrachují, si můj respekt nezaslouží. To není projev zdravého rozumu ale arogance.

súdružka Kolesárová

Pilný byl vždy trochu cinklej, pamatuji si jak prohlásil, když se provalilo nadužívaní zajišťovacích příkazů k likvidaci firem ze strany FÚ, že ty peníze jdou stejně do státního rozpočtu, tak o co jde…

Petr 78

Osobně si myslím, že pan Pilný chtěl mít výdaje odůvodněné a vysvětlené, což se zbytku osazenstva výboru nějak nelíbilo.

viper

Škoda, I.Pilný je kompetentní ekonom.

Medvěd

Kruciš, řekl Křemílek, další trafikant …